SRBIJA ČEKA MEDALJE Arsalan i Datunašvili za svetsko zlato, Nemeš juri bronzu
EPA-EFE/RITCHIE B. TONGO

Šampionat sveta u rvanju svečamno će biti otvoren danas od 16 sati, a Srbije je već obezbedila dve medalje, s obzirom na to da su prvog dana takmičenja izborena dva finala i jedno polufinale.

Arsalan je u kategoriji do 72 kg grčko-rimskim stilom u polufinalu ubedljivo savladao Francuza Ibrahima Ganema, pošto je meč završio tušem.

Na putu do finala predstavnik Srbije bio je bolji od Andreja Kulika iz Ukrajine, Roberta Friča iz Mađarske i Kristupasa Slijeve iz Litvanije.

BRAVO Arsalan i Datunašvili u finalu Svetskog prvenstva

Arsalan će se za zlato boriti protiv Ulvija Ganijzadzea iz Azerbejdžana.

Osvajač bronzane medalje sa Olimpijskih igara u Tokiju Zurab Datunašvili borbu za zlato u kategoriji do 87 kg izborio je pobedom nad Davidom Lošoncijem iz Madharske sa 4:3.

U finalu će mu protivnik biti Turpan Bisultanov iz Danske.

Datunašvili brani zlato koje je pre godinu dana osvojio u Oslu.

SRBIJA JE VEĆ OSVOJILA ZLATO ORGANIZACIJOM SP Predsednik Svetske rvačke federacije poslao snažnu poruku

Plasmanom Arsalana i Datunašvilija u finale Srbija je na osmom uzastopnom Svetskom prvenstvu uspela da osvoji makar jednu medalju.

Priliku za bronzu imaće i Nemš, koji čeka rivala iz repesaža.

Ulaz na sve mečeve Svetskog prvenstva Beogradskoj areni je besplatan, a finalni program počinje od 18 sati.