Švedski milijarder Daniel Ek (38) objavio je da je poslao zvaničnu ponudu za kupovinu londonskog Arsenala.

Izvršni direktor i jedan od osnivača muzičkog striming servisa "Spotifaj", objavio je da je porodica Krenke odbila ponudu.

- Pojavile su se netačne informacije u kojima se kaže da nisam poslao ponudu za Arsenal. Smatram da je važno ispraviti netačne navode - napisao je Ek. -Poslao sam ponudu Džošu Krenkeu, bankarima, ali odgovorili su mi da im novac nije potreban. Poštujem njihovu odluku, ali ostajem zainteresovan ako se situacija promeni.

Box: Tweet

Porodica Krenke je u Arsenalu od 2017, godinu dana kasnije je preuzela većinsko vlasništvo nad klubom i ima više od 90% deonica.

Ek je poznat kao veliki navijač Arsenala.

Nema dileme da bi imao veliku podršku navijača, koji su izrazito protiv Krenkea i koji traže njegov odlazak iz kluba.

Bogatstvo Daniela Eka procenjuje se na 4,7 milijardi dolara.

Za više sportskih informacija, zapratite našu  Fejsbuk stranicu .