VICEŠAMPION SE PROVUKAO POSLE PENAL RULETA Hrvati imali više sreće, nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca savladali uporne Japance i idu u četvrtfinale
EPA-EFE/ABIR SULTAN

Već u prvim momentima utakmice Japanci su stvorili nekoliko potencijalno dobrih prilika, međutim defanzivci Hrvatske su bili fokusirani i uspeli da zaustave otklone svaku opasnost po njihov gol.

Potom u 8. minutu Vatreni su imali prvu veliku šansu na meču, kada se Perišić nakon greške Tomijasua našao sam pred protivničkog golmana, ali je Gonde tom prilikom sjajno odreagovao. Nakon početnih uzbuđenja usledio je nešto mirniji period igre, u kojem je Hrvatska uglavnom držala posed.

Pred sam kraj prvog poluvremena Japan je uspeo da povede i šokira Hrvate. Sjajno se snašao Daizen Maeda u šesnaestercu i savladao Livakovića nakon jednog odbijanca.

Na početku drugog poluvremena Hrvati su krenuli ofanzivnije da igraju, i takva igra im se isplatila u 55. minutu. Ivan Perišić je iskoristio sjajan centaršut i maestralnim udarcem glavom uspeo da zatrese protivničku mrežu. Izjednačujući gol Hrvata šokirao je Japance koji u nastavku igre nisu ličili na sebe.

Vatreni su preuzeli posed, dok su Samuraji preko nekih kontri s vremena na vreme pokušavali da zaprete. U 63. minutu Hrvati su imali veliku priliku da povedu, Luka Modrić se oslobodio svog čuvara, šutirao sa nekih 17 metara a golman Japana se ispružio koliko je mogao i odbranio šut hrvatskog veziste.

EPA-EFE/FRIEDEMANN VOGEL

Do kraja drugog poluvremena Hrvati su stvorili više šansi, najviše problema Japancima pravio je Ivan Perišić koji je i te kako bio raspoložen za igru. Ipak, do kraja regularnog dela igre mreže su mirovale, pa smo pobednika dobili nakon produžetaka.

U produžecima nije bilo uzbuđenja, dok je su fudbaleri Hrvatske bolje šutirali penale, a najzaslužniji za prolaz dalje bio je golman Vatrenih Livaković, koji je odbranio čak tri penala protivniku.

Hrvatska - Japan 1:3 (0:1)

Hrvatska: Livaković, Barišić, Gvardiol, Lovren, Juranović, Brozović, Modrić, Kovačić, Perišić, Kramarić, Petković

Japan: Gonda, Tomijasu, Jošida, Taniguči, Ito, Nagatomo, Endo, Morita, Doan, Maeda, Kamada

Penali:

2:1 - Jošida je promašio, Hrvati ako pogode, idu dalje!

2:1 - Livaja je promašio penal!

2:1 - Pogađa Takuma Asano!

2:0 - Brozović siguran, Hrvati sada imaju veliku prednost!

1:0 - Livaković ponovo brani!

1:0 - Vlašić postiže pogodak, Hrvatska vodi (1:0)

0:0 - Minamino je promašio penal!

Produžeci:

120. minut - Veliku priliku imao je Modrić u finišu drugog produžetka, ali gledaćemo penale!

115. minut - Imali su priliku Japanci, ali pribran je bio golman "kockastih"

-kraj prvog poluvremena:

105. minut - Kakva prilika za Japance! Potpuno neverovatan udarac, golman Hrvatske je bio na mestu!

100. minut - Prva prilika za Hrvatsku u ovom produžetku, ali ne dovoljno dobra da bi ugrozila Japance

EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI

94. minut - Opreznija igra i jednih i drugih. Doduše, malo su bez snage ostali fudbaleri dve reprezentacije što je i za očekivati

Drugo poluvreme:

84. minut -  Malo je ostalo do kraja utakmice, po svemu sudeći, ovaj meč može da ode u produžetke

77. minut - Novi udarac Ivana Perišića, razigrao se Hrvat u drugom poluvremenu, sada je šokuašo levom nogom sa nekih 20-ak metara, ali je Tomijasu zakačio i prosledio je u korner

66. minut - Pokušao je Andrej Kramarić, ali je lopta na kraju došla do Antea Budmira, koji je tkaođe tukao glavom sa penala, ali je lopta otišla pored gola

63. minut - Sjajan udarac Luke Modrića! Pojačali su Hrvati tempo u nastavku meča!

58. minut - Kakav udarac! Dominik Livaković je vrhovima prstiju odbrani udarac Enda i poslao je u korner

56. minut - GOOOOOL! Ivan Perišić je strelac! Dejan Lovren je centrirao, a sa nekih 12-ak metara je Ivan Perišić glavom pogodio gol Gonde

49. minut - Pokušao je Mateo Kovačić, ali je njegov udarac završio pored gola Gonde

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

Prvo poluvreme:

Poluvreme!

44. minut - GOOOOL! Maeda je postigao pogodak i tako šokirao Hrvate!

40. minut - Kakva prilika za Japance! Jako blizu pogotka su bili Azijati, ali ipak rezultat ostaje ne promenjen!

34. minut - Mogao je Japan da dođe ovde u priliku, ali je u završnom pasu došlo do greške i ona nije došla do isturenog Maede

28. minut - Pritisnuli su Hrvati Japance, ali "samuraiji" za sada odolevaju!

25. minut - Veliku priliku je ponovo imala Hrvatska! Nije bilo ofsajda! Ali ipak nije bilo ni pogotka za komšije!

18. minut - Ne trude se Japanci naročito da imaju loptu u nogama, ali iz kontranapada su jako opasni. Tako su uostalom i pobedili Nemačku i Španiju

12. minut - Kakva prilika za Japan!

8. minut - Velika prilika je to bila za reprezentaciju Hrvatske! Perišić je bio u sjajnoj prilici!

15.30 - Dobro došli na naš portal posvećen meču osmine finala između Hrvatske i Japana. Uz alo.rs pratite uživo meč Hrvatske i Japana.