MAROKANCI ŠOKIRALI BELGIJU Crveni đavoli doživeli debakl, poslednje kolo doneće odluku ko ide u osminu finala
AP Photo/Hassan Ammar

Druga utakmica današnjeg programa završena je još jednom senzacijom, reprezentativci Maroka pobedili su Belgiju rezultatom 2:0.

Nezapamćeno loša igra "crvenih đavola", Sabiri je u 73. minutu uputio neugodan šut iz slobodnog udarca i matirao Kurtou.

Na samom kraju utakmice nakon solo prodora Hakima Ziješa, Zakaria je iz peterca pogodio za 2:0 za "lavove sa Atlasa".  Zaslužena pobeda Maroka.

Druga utakmica ove grupe igra se od 17 časova kada će snage odmeriti Hrvatska i Belgija, a onda sledi poslastica večeri - Španija igra protiv Nemačke.

Belgija - Maroko 0:2

Stadion: Al Tumama. Sudija: Sezar Arturo Ramos (Meksiko)

Sastavi:

Belgija: Kurtoa – Menije, Aldervejreld, Vertongen, Kastanj – Onana, Vitsel, T. Azar – De Brujne, Batšuaji, E. Azar

Maroko: Bono – Hakimi, Agerd, Sais, Mazraui – Unai, Amrabat, Amala – Ziješ, En Nesiri, Bufal

Drugo poluvreme:

90+3 - Gol! Kakav šok! Marokanci su povećali prednost i sada praktično rešili pitanje pobednika!

78. minut - Jamik menja Unaija

73. minut - GOOOL, 1:0 za Maroko! Sabiri samo što je ušao sa klupe postiže sjajan gol iz slobodnjaka. Nije očekivao Kurtoa šut sa ove pozicije, skoro iz kornera je primio gol.

72. minut - Slobodan udarac za Maroko kod leve korner zastavice. Menije je pogrešio u ovoj situaciji.

57. minut - Dobra prilika za Maroko. Prošao je Bufal po levoj strani, šutirao, ali za malo pored gola.

52. minut - Dobra simultanka Edena Azara, na kraju je i šutirao, ali brani Munir. Šutirao je posle toga Onana glavom nakon kornera, ali lopta odlazi preko gola.

Prvo poluvreme:

45+2. minut  - Ne, nema gola! Sudija je poništio pogodak, procenio je da je reč o nedozvoljenoj poziciji.

45. minut - GOOOOLLLL! Maroko vodi! Ziješ je šokirao Belgijance.

39. minut - Pokušao je De Brujne, šutirao je dirketno na gol Maroka, ali nije uspeo.

35. minut - Hakmi je prošao, ušao je u kazneni prostor, imao je veliku šansu, ali nije pogodio metu.

21. minut - Preti i Maroko. Šutirao je Ziješ sa distance, ali odlazi lopta preko gola.

20. minut - Belgija polako steže obruč, Maroko gotovo da ne prelazi centar.

5. minut - Batšuaji je imao šansu, dobro je šutirao, ali je Bono bio na mestu.

1. minut - Utakmica je počela!

13.46 - Šta je bilo u prvom meču dana , pogledajte OVDE.