Crnogorska policija je u potrazi za međunarodno traženim licima, poput Radoja Zvicera, pretresla više kompleksa i lokacija u Kotoru i Tivtu i tom prilikom oduzela vozilo vredno pola miliona evra, još tri vozila i 17.000 evra.  

"Službenici Uprave policije su danas izveli koordiniranu plansku aktivnost na području Kotora – naselje Kavač, i na području Tivta, a u cilju pronalaska međunarodno traženih lica, kao i stvari i predmeta koji potiču iz krivičnih dela odnosno čije je poreklo sumnjivo", saopšteno je iz policije.  

Preko 100 policijskih službenika, uključenih u izvođenje ove operativne aktivnosti, izvršilo je pretrese na više lokacija, dodaje se.  

"Među kojima i dva objekta – kompleksa koje, u Kotoru i na Obali Đuraševića, koriste R.Z, (Radoje Zvicer) i njegova supruga T.Z, te objekata koje koriste članovi iste organizovane kriminalne grupe, kao i stana u vlasništvu V.B, te apartmana i privatnih plaža u vlasništvu i državini povezanih lica", saopšteno je iz policije.  

U pitanju su Radoje Zvicer, odbegli vođa "kavačkog klana", i njegova supruga Tamara. Pretresen je i stan u vlasništvu V. B.  

"Tokom ove akcije policija je u garažama i na privatnim parkinzima pronašla i privremeno, radi provera, oduzela četiri skupocena vozila, među kojima je i jedno čija je prodajna vrednost oko pola miliona evra (oko 500.000 evra), kao i oko 17.000 evra u kešu a za koji novac će biti izvršene provere o poreklu, te sredstva komunikacije i tehničku opremu koju su koristila navedena lica a koja će biti predmet daljih provera", navode iz policije.  

O događaju je, kažu, obavešteno nadležno državno tužilaštvo.