sveštenik
Foto: Alo/Profimedia

Do podizanja optužnice pred Opštinskim sudom u Čakovcu došlo je nakon dva meseca od privođenja sveštenika i pretrage Crkve Sveti Nikola, kao i drugih prostorija župnog dvora u Hrašćini.

Opštinsko državno tužilaštvo u Čakovcu sveštenika tereti zbog četiri krivična dela podvođenja deteta, u šta spada i plaćanje seksualnih usluga maloletnim osobama.

Sumnja se da je navedena dela počinio tokom 2024. i 2025. godine na području Međimurske i Varaždinske županije.

V. V. se od kraja aprila nalazi u istražnom zatvoru, a sada mu je produžen pritvor zbog opasnosti od ponavljanja krivičnih dela.

Međimurska policija tada je sprovela akciju zbog sumnje da je sveštenik polno zlostavljao maloletne mladiće iz međimurskog romskog naselja Kuršanec Lug.

Građani mislili da su navodi lažni

U kraju uhapšenog sveštenika ljudi s nevericom pratili vesti o hapšenju V. V. i uveravali okupljene reportere da „omiljenom svešteniku neko podmeće jer je bio nepopustljiv i nije odstupao od tradicionalnih vrednosti.”

Tada su u javnost isplivale nezvanične informacije koje su šokirale ceo region.

V. V. je prvo 16. aprila pozvao policiju i prijavio da mu je grupa mladića ukrala 500 evra i mobilni telefon.

- Sumnja se da je sveštenik zapravo došao po dogovoru kod hidroakumulacionog jezera s jednim maloletnikom zbog seksualnog susreta. Međutim, taj tinejdžer je doveo pojačanje, pa su mu ukrali novac i telefon koji je imao sa sobom - ispričao je izvor blizak slučaju za hrvatski portal emedjimurje.

Prema nezvaničnim informacijama, nakon prijave pljačke, dečak je policiji prijavio V. V. zbog polnog zlostavljanja.

Meštani iz naselja Krušanec Luga ispričali su tada za medije da je sveštenik u to naselje dolazio duže vreme kako bi navodno sklapao nemoralne dogovore s mlađim muškim osobama. Sumnja se da se radi o oralnom seksu, za koji je sveštenik sam plaćao.

PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI

Tagovi

Komentari (0)

Loading