BALIJAGIĆ UBIO MADŽGALJE ZBOG NAGLOG SUOČAVANJA SA SPOLJNIM SVETOM? Na robiji bio 30 godina, sad hoće sporazum
Balijagiću preti kazna od 40 godina zatvora jer je 25. oktobra 2024. godine ubio Milenku i Jovana Madžgalja. Na saslušanju kod istražnog sudije on je priznao da je ubio Madžgalje, a u optužnici se navodi da je pucao i iz lovačke puške kroz otvor na prozoru, dok su Jovan i MIlenka u kući gledali televiziju. Kada je ispalio smrtonosne hice, ušao je u kuću Madžgalja, uzeo nekoliko stvari i pobegao.
Skoro mesec dana stanovništvo tog dela bjelopoljske opštine je živelo u strahu od naoružanog begunca. Strah se ubrzo prelio i na pogranični deo Srbije zbog dojava da se Balijagić krije u napuštenim kućama po srpskim selima. Posle skoro mesec dana bekstva i opsežne policijske potrage u Crnoj Gori i Srbiji, uhapšen je u selu Pribojska Goleša.
Lisice na ruke stavili su mu srpski policajci 21. novembra 2024. godine, 27 dana posle dvostrukog ubistva u Crnoj Gori. Balijagić je ubrzo sproveden u okružni zatvor u Užicu. Više javno tužilaštvo u Užicu podiglo je početkom decembra 2024. godine optužnicu protiv njega zbog nedozvoljenog nošenja oružja i teške krađe na teritoriji Srbije tokom bekstva. Sud i tužilaštvo u Užicu odlučili su da taj postupak ustupe crnogorskom pravosuđu.
Balijagićev advokat Milorad Vlahović podneo je prošle nedelje Višem državnom tužilaštvu u Bijelom Polju predlog za zaključenje sporazuma o priznanju krivice, a taj predlog advokat je podeno na izričit zahtev svog branjenika.
Balijagić je ranije rekao da je ubistvo izvršio u stanju jake razdraženosti ili afekta izazvanog psihičkom nestabilnošću, naglom konfrontacijom sa spoljašnjim svetom, proisteklom iz dugogodišnjeg boravka u zatvoru, u kojem je proveo više od 30 godina.
Kurir/Alo!
PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI

Komentari (0)