UHAPŠEN GRADONAČELNIK TESLIĆA ZBOG MITA Policijska akcija kodnog naziva Blok u Republici Srpskoj, objavljeni svi detalji
Gradonačelnik Teslića i predsednik Srpske demokratske stranke (SDS) Milan Miličević (62), uhapšen je ponedeljak ujutru u policijskoj akciji kodnog naziva „Blok“ sa odbornicima M. D. i M. J. zbog postojanja osnova sumnje da su počinili krivična dela trgovine uticajem i primanja mita.
Republičko javno tužilaštvo Republike Srpske saopštilo je da je tokom pretresa, do sada, kod lidera SDS-a pronađeno oko 400.000 KM, dok je kod M. D. nađeno oko 50.000 KM. Pretresi na svim lokacijama još uvek nisu okončani, pa se očekuje da će po njihovom završetku biti poznata ukupna suma pronađenog novca, kao i drugi dokazi - naveli su iz Republičkog javnog tužilaštva.
U dosadašnjem toku istrage od osumnjičenih je, kako dodaju iz tužilaštva, u više navrata oduzeto ukupno 90.000 KM, koje navodno potiču od korupcije. Ovaj novac je, prema saopštenju, deponovan u sudski depozit.
- Tužilaštvo nastavlja istragu, uključujući i pretrese s ciljem pronalaska dokaza. U toku su pretresi na lokacijama koje koriste osumnjičeni jer se traga za još 250.000 konvertibilnih maraka koje potiču od korupcije. Ovaj novac je predat osumnjičenom M. J. i još nije pronađen. Sumnja se da su trojica uhapšenih trgovinom uticajem nezakonito promenili skupštinsku većinu Skupštine opštine Teslić - naveli su iz Tužilaštva.
Osumnjičeni će posle zadržavanja u policiji, u zakonskom roku biti privedeni nadležnom postupajućem tužiocu Republičkog tužilaštva na saslušanje.
Akciju kodnog naziva „Blok“ sprovode policijski službenici Uprave kriminalističke policije MUP-a Srpske pod nadzorom Posebnog odeljenja za suzbijanje korupcije, organizovanog i najtežih oblika privrednog kriminala Republičkog javnog tužilaštva, a po naredbama Posebnog odeljenja za suzbijanje korupcije, organizovanog i najtežih oblika privrednog kriminala Okružnog suda u Banjaluci.
Pretresi u Gradskoj upravi Teslića i po kućama
Pre saopštenja policije oglasio se Gradski odbor Srpske demokratske stranke Teslić koji su saopštili da su pripadnici MUP-a, tačnije Uprave za opšti kriminalitet, po nalogu suda upali u prostorije Gradske uprave Teslić, u porodičnu kuću gradonačelnika dr Milana Miličevića, kao i u kuće još dva odbornika u Skupštini grada.
BONUS VIDEO:
PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI

Komentari (0)