Košarka Srbija

Košarkaška reprezentacija savladala je danas domaćina Češku u Pragu sa 81:68 (20:15, 23:10, 17:24, 21:19) u drugom kolu Evrobasketa i posle nekompletne druge runde, lider je D grupe sa skorom 2-0.

Izabranici Svetislava Pešića dobrom odbranom limitirali su rivala na svega 25 poena u prvom poluvremenu, što je bio putokaz ka drugom trijumfu na kontinentalnom šampionatu.

Slabija igra "orlova" u drugom poluvremenu nije uticala na konačan ishod meča, a domaćin je poslednjih 20 minuta rešio u svoju korist sa 38:33.

Najefikasniji u timu Srbije bio je Nikola Jokić sa 18 poena, Vasilije Micić postigao je 13 poena, a Vanja Marinković dodao je 11 poena.

U redovima Češke najefikasniji su bili Vojteh Hruban i Vit Krejči sa po 13 poena.

Posle trijumfa nad Holandijom (100:76) Srbija je pokazala da je s pravom favorit za prvo mesto u grupi, dok je Češka upisala i drugi poraz jer je prethodno poražena od Poljske sa 99:84.

Košarkaši Srbije u trećem kolu 5. septembra u 21.00 igraće protiv Finske, dok će rival Češkoj istog dana biti Holandija (17.30).

U uvodnom meču drugog kola D grupe Finska je savladala Poljsku sa 89:59, pa obe ekipe sada imaju skor 1-1. Finci su u prvom kolu poraženi od Izraela sa 89:87 posle produžetka, dok je Poljska bila bolja od Češke (99:84).

Kasnije danas u okviru drugog kola D grupe sastaju se Izrael i Holandija.

Tabela D grupe posle nepotpunog drugog kola: Srbija 2-0, Finska 1-1, Poljska 1-1, Izrael 1-0, Češka 0-2, Holandija 0-1.

Češka - Srbija (68:81)

Dvorana: O2 Arena, Prag

Sudije: Antonio Konde (Španija), Kerem Baki (Turska), Fernando Kalatrava (Španija)

SRBIJA: Davidovac (2), Marinković (11), Kalinić (10), Lučić (6), Ristić (4), Jokić (18), Nedović (2), Jagodić-Kuridža (, Micić, Gudurić, Jaramaz

ČEŠKA: Jelinek, Peterka, Sehnal, Auda, Balvin, Hruban, Bohačik, Krejči, Kriz, Kizlink, Veseli

40. minut - Vanja Marinković pogađa ključnu trojku! (68:79)

39. minut - Smanjili su Česi prednost "Orlova" na jednocifren zaostatak, pa je Svetislav Pešić morao da zatraži tajm-aut (68:76)

36. minut - Krejčik pogađa trojku, ne predaju se Česi (62:72)

34. minut - Ponovo se dobro snašao Ristić (57:69)

32. minut - Davidovac je bio sam i na asistenciju Ristića pogađa za dva, a onda poentira  (53:67)

31. minut - Jaramaz polovičan sa linije penala (49:61)

30. minut - Ne predaju se Česi, pred poslednju deonicu smanjili su prednost na -11 (49:60)

29. minut - Drugu trojku zaredom pogađa Peterka, pa nove poene za domaću ekipu psotiže Balvin (43:60)

28. minut - Peterka pogađa trojku, smanjuje na +20 za Srbiju (38:58)

27. minut - Vasa Micić sa velike udaljenosti pogađa trojku, novi tajm-aut morao je da zatraži selektor Češke, koji nema rešenje za srpski napad (35:58)

26. minut - Kalinić oba bacanja sa linije penala (35:55)

25. minut - Pogađa Jan Veseli sa linije penala oba slobodna bacanja (33:51)

24. minut - Sjajna asistencija i lagana završnica za Jokića (32:49)

22. minut -  Počelo je drugo poluvreme, "Orlovi i dalje održavanju prednost, Kalinić pogađa dodatno slobodno bacanje (31:47)

20. minut - Lepo odigran kontra napad, pogađa Jagodić Kuridža (25:43)

19. minut - Auda pogađa dvojku pa je Pešić zatražio tajm-aut (25:41)

18. minut - Srbija ponovo odlazi na +20, Česi nemaju rešenja za naš napad (21:41)

17. minut - Krejčik je pokušao za dva i uspeo je da poentira konalno za Čehe (19:39)

15. minut - Jaramaz poogađa posle sjajnog prodora (17:37)

12. minut - Vanja Marinković pogađa iz ugla! Četvrta trojka za Srbiju! A onda sjajni Gudurić pogađa uz faul! (15:33)

Prvo poluvreme:

10. minut - Jokić ponovo dominira u reketu, novi poeni srpskog centra, zatim Auda pogađa za Čehe, Jokić je prvi dvocifreni sa 11 poena (15:18)

7. minut - Ne predaju se Česi, uzvraćaju novom trojku, a onda odlična asistencija Vase Micića i fenomenalno zakucavanje Jokića (10:16)

6. minut - Još jedna trojka za Srbiju! Jokić pogađa (7:12)

5. minut - Jokić pogađa u koš i faul! Srbija prelazi u vođstvo (7:9)

3. minut - Česi pogađaju trojku, pa je vraća Kalinć, prva za Srbiju (5:5)

1. minut - Poeni na obe strane (2:2)

16.15 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici drugog kola Evropskog prvenstva u košarci između Češke i Srbije. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja iz Praga.