VAR IH POGURAO Holandija u goleadi bolja od Ukrajine
EPA-EFE/Koen van Weel

Holandija i Ukrajina se sastaju u trećoj utakmici trećeg dana Evropskog prvenstva, a drugoj C grupe.

U prvom meču u C grupi Austrija je pobedila Severnu Makedoniju, debitanta na velikim turnirima, 3:1.

Holandija će imati prednost, igra kod kuće, u Amsterdamu na "Johan Krojf areni".

Holandija - Ukrajina 3:2 (0:0)

Strelac: 1:0 Georginio Vijnaldum u 52, 2:0 Vout Veghorst u 59, 2:1 Andrej Jarmolenko u 75, 2:2 Roman Jaremčuk u 79, 3:2 Denzel Damfris u 85. minutu.

Amsterdam - Stadion: Johan Krojf arena. Sudija: Feliks Brih (Nemačka).

HOLANDIJA: Stekelenburg, Damfris, Timber (od 88. Veltman), de Vrij, Blind (od 64. Ake), van Anholt (od 64. Vijndal), de Ron, Vijnaldum, F. de Jong, Veghorst (od 88. L. de Jong), Depaj.

UKRAJINA: Buščan, Mikolenko, Matvijenko, Zabarnji, Karavaev, Zinčenko, Zubkov (od 13. Marlos, od 64. Šaparenko), Malinovski, Sidorčuk, jarmolenko, Jaremčuk.

Holandija je u C grupi savladala Ukrajinu 3:2.

Georginio Vijnaldum je posle 2.528 dana bez gola na velikim turnirima pogodio za Lale. On je postigao i poslednji gol za Holandiju pre toga u meču za treće mesto na SP.

Ukrajina je 15-ak minuta pre kraja sa dva brza gola uspela da izjednači, ali je kapiten PSV-a Damfris, koji se u prvom poluvremenu napromašivao za sve pare, ipak pogodio glavom za pobedu u finišu.

90+3. minut: Sergej Sidorčuk je prvi igrač na meču koji je dobio žuti karton.

85. minut: Kapiten PSV-a Denzel Damfris je posle ubacivanja Akea skočio i glavom sa 12 metara, ispred Zinčenka, šutirao, loše je reagovao i golman Buščan, lopta mu je maltene prošla kroz ruke - 3:2.

79. minut: Malinovski je ubacio iz slobodnog udarca, a Roman Jaremčuk glavom sa osam metara zatresao mrežu - 2:2.

75. minut: Sjajan šut Jarmolenka sa 18 metara, golman Stekelenburg je paradom samo ulepšao gol - 2:1.

59. minut: Vout Veghorst je iskoristio rikošet u kaznenom Holandije i pogodio za 2:0. Pre toga je, čini se, bilo i faula u napadu i ofsajda i ometanja golmana, ali je VAR rekao - gol.

52. minut: Lopta ubačena po zemlji sa desne strane ukazneni Ukrajine. Bacio se golman Buščan da joj preseče put da ne dođe do napadača Lala, uspeo je, ali je poslao pravo na nogu Vijnaldumu, koji je natrčavao i samo je plasirao u mrežu - 1:0.

2. POLUVREME:

45. minut: Marlos, Jaremčuk i Jarmolenko iskreirali su veliku priliku, potonji je izbio iskosa na tri metra sam pred golman, ali se Stekelenburg bacio rivalu u noge i lopta je završila u korneru.

40. minut: Opet Damfris na drugoj stativi u petercu, opet zicer, samo sada je gađao glavom, ali je promašio.

37. minut: Volej Vijnalduma i Buščan opet sjajno brani.

26. minut: Novu dobru priliku za Holandiju osujetio je odbranom Buščan.

13. minut: Zubkov se povredio, zamenio ga je Marlos.

7. minut: Na povratnu loptu na 13 metara natrčava novi igrač PSŽ-a Vijnaldum, poklapa je, ali ona odlazi desetak centimetara iznad prečke.

5. minut: Na ivici peterca loptu je dobio Damfris, šutirao je iz zicer pozicije, ali mu je Bučan ušao u šut i sjajno odbranio, sprečio da domaćin povede.

2. minut: Uzeo je loptu pred svojim golom Memfis Depaj i krenuo u kontru, gurnuo je na sredini terena loptu rivalu kroz noge, krenuo sam ka golmanu, šutirao je sa 17 metara u ćošak po zemlji, ali je Buščan odbranio.

1. POLUVREME:

Holandija na prethodnih nekoliko velikih turnira ili nije učestvovala ili nije ostvarila rezultate na nivou renomea.

Ukrajina je nova na svetskoj mapi, najjači adut joj je selektor Andrej Ševčenko.