PANDEV SE OPROSTIO UZ ŠPALIR Moćna Holandija, Austrija pobedom izborila meč sa Italijom
EPA-EFE/Daniel Mihailescu

U poslednjem kolu C grupe C Holandija pobedila Severnu Makedoniju 3:0, Austrija bolja od Ukrajine 1:0.

Holandija je sa sve tri pobede prošla grupu i sada čeka rivala u osmini finala.

Austrija će u osmini finala na Italiju, dok se Ukrajina nada povoljnom ishodu u ostalim grupama da bi prošla kao jedna od četiri najbolje trećeplasirane selekcije.

Severna Makedonija - Holandija 0:3 (0:1)

Strelci: 0:1 Memfis Depaj u 24, 0:2 Georginio Vijnaldum u 51, 0:3 Georginio Vijnaldum u 58. minutu.

Stadion: Johan Krojf Arena (Amsterdam). Sudija: Ištvan Kovač.

Severna Makedonija: Dimitievski - Ristovski, Velkovski, Musliu, Alioski - Ademi (od 78. Nikolov), Bardi (od 78. Stojanovski) - Tričkovski (od 56. Čurlinov), Elmas, Trajkovski (od 68. Hasani) - Pandev (od 68. Kostadinov).

Holandija: Stekelenburg - Damfris (od 46. Berghuis), De Fraj (od 46. Timber), De Liht, Blin, Van Anholt - Vajnaldum, De Jong (od 79. Gakpo), Gravenberh - Malen (od 66. Promes), Depaj (od 66. Veghorst).

Ukrajina - Austrija 0:1 (0:1)

Strelac: 0:1 Kristof Baumgartner u 21. minutu.

Stadion: Nacionalna arena (Bukurešt). Sudija: Džunejt Čakir.

Ukrajina: Bušcan - Karavajev, Zabarnji, Matvijenko, Mikolenko (od 85. Besedin) - Sidročuk - Jarmolenko, Šaparenko (od 68. Marlos), Zinčenko, Malinovski (od 46. Cigankov) - Jaremčuk.

Austrija: Bahman - Lajner (od 73. Ilsanker), Dragović, Hintereger, Alaba - Šlager, Lajmer, Grilič - Baumgartner (od 33. Šef), Zabicer  - Arnautović (od 90. Kalajdžić).

90+3. minut: Sudija je svirao kraj za veliku radost igrača Austrije.

87. minut: Jaremčuk je imao dobru priliku, šutirao je iskosa sa sedam, osam metara, lopta je prošla pored golmana, ali i pored stative.

84. minut: Gakpo petom obilazi rivala, a onda i šutira, ali Dimitrievski brani.

72. minut: Čurlinov je dao gol, ali je još jedan gol Makedoniji poništio sudija zbog ofsajda.

68. minut: Goran Pandev odigrao je poslednji meč za reprezentaciju. Zamenio ga je Kostadinov. Svi igrači Makedonije našli su se kraj aut linije i napravili špalir legendi. Pandev je za reprezentaciju debitovao 2001, od tada je odigrao 122 utakmice i postigao 38 golova.

67. minut: Vout Veghorst samo što je ušao u teren pogodio je prečku!

60. minut: Zna se već ko je u glavnim ulogama, umalo het trik kapitena Holandije za deset minuta, dobio je povratnu loptu po zemlji na desetak metara, utrčao je, šutirao spoljnom, ali je lopta završila koji centimetar iznad prečke.

58. minut: Opet isti tandem. Sjajan for u kazneni za Depaja, gađa neometan sa 12 metara, brani Dimitrievski, ali na odbitak natrčava Vijnaldum i loptu šalje u nebranjenu mrežu - 3:0.

56. minut: Bardi je sjajno šutirao sa 23 metra iz slobodnog udarca, ali je Stekelenburg bio oprezan, sjajno je zaustavio "bombu".

51. minut: Oteli su Holanđani loptu na tridesetak metara od gola rivala, lopta u for za Depaja, povratna potom po zemlji u peterac gde je na tri metra utrčao Vijnaldum i samo postavio nogu - 2:0.

50. minut: De Liht šutira glavom sa sedam metara posle kornera, ali sa gol linije loptu glavom izbacuje Tričkovski.

48. minut: Musliju je za dres držao Depaja i dobio žuti karton.

2. POLUVREME:

Poluvreme! Austrija vodi protiv Ukrajine 1:0, a Holandija protiv Severne Makedonije!

42. minut - Arnautović propušta veliku priliku! Bila je to sjajna akcija u tri poteza, ali je Arnautović loše zahvatio loptu.

41. minut - Nova prilika za Makedonce. Nije uspeo Musliju da preusmeri loptu u gol nakon centaršuta Bardija.

37. minut - Velika prilika za Austriju! Sjajna odbrana golmana Ukrajine.

33. minut - Baumgartner ne može da nastavi meč, verovatno oseća posledice jednog sudara od pre nekoliko minuta. Na terenu je u dresu Austrije Šef.

29. minut - Šutira Trajkovski, ali lopta ide preko gola. Uzvrćaju Holanđani, ali sjajno reaguje Dimitrijevski.

24. minut - Gooool! Holandija vodi, strelac je Depaj! Memfis Depaj je nakon sjajne kontre zatresao mrežu Makedonije. Proverava se ipak ovaj pogodak zbog potencijalnog faula u začetku akcije koja je dovela do gola. Gol je ipak priznat nakon provere VAR.

21. minut - Goool! Vodi Austrija 1:0! Strelac je Baumgartner. Sjajno je izveo korner David Alaba, a odlično reagovao Baumgartner i Austrija vodi!

18. minut - Prvi žuti karton, dobio ga je Ristovski.

15. minut - Austrija ima kontrolu, ali nisu uspeli da ozbiljnije ugroze gol Ukrajinaca.

10. minut - Depaj je želeo da asistira, ali Makedonci izbijaju loptu i još jedan napad Holanđana propada.

9. minut - Goool! Vodi Makedonija. Ne, ipak nedozvoljena pozicija u kojoj se našao Tričkovski.Odlično ga je uposlio Pandev, ali je fudbaler Makedonije  bio u ofsajdu za pola stopala.

8. minut - Velika prilika za Holandiju! Ipak, ofsajd u kojem se našao Malen.

7. minut - Novi pokušaj Sabicera, ovoga puta lopta odlazi preko gola.

5. minut - Pokušao je Sabicer, ali je izblokiran njegov šut. Dobar početak meča u Bukureštu.

4. minut - Solidan napad Ukrajine. Probio je Jarmolenko po desnoj strani, ali je uputio loš centaršut.

3. minut - Preti Austrija, već su izveli dva kornera, ali odbranila se Ukrajina.

2. minut - Prvi pokušaj Holanđana. Gravenberh je šutirao preko gola.

1. POLUVREME:

18.00 - Utakmice su počele!

17.44 - U startnoj postavi Austrije nalaze se Marko Arnautović i Aleksandar Dragović, jedini adut Crvene zvezde na Evropskom prvenstvu.

17.41 - Posle 20 godina igranja za reprezentaciju Makedonije, Goran Pandev se u ponedeljak oprašta od nacionalnog dresa. Oproštajni meč biće mu 121, a postigao je 38 golova i ubedljivo drži rekord u dresu sa državnim grbom.

17.37 - I Ukrajina i Austrija su pobedile Severnu Makedoniju, dok su poraženi od Holandije. Nerešen ishod bi gotovo izvesno odveo obe selekcije u osminu finala.

17.33 - Šta god da urade Holanđani će izaći iz grupe kao prvoplasirani, dok su Makedonci već prežaljeni i odlaze sa turnira čak i da ubedljivo slave. Zato je fokus na meču između Ukrajine i Austrije. Izabranici Andreja Ševčenka će biti drugi ukoliko ne izgube, dok Austrijanci imaju imperativ pobede ukoliko žele da završe na drugom mestu.

17.30 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmicama trećeg kola grupe C. Uu alo.rs pratite sva dešavanja iz Amsterdama i Bukurešta.