OČEKIVANI ISHOD U A GRUPI Italija maksimalna, Švajcarci na čekanju (FOTO GALERIJE)
EPA-EFE/Ryan Pierse

Mečevima Italija - Vels i Švajcarska - Turska u okviru A grupe počelo je 3. kolo Evropskog prvenstva posle koga će se znati kojih će 16 selekcija u osminu finala, a kojih će se osam oprostiti od turnira.

Italija je obezbedila plasman u narednu rundu kao prva u grupi, drugi je Vels, dok Švajcarci traže poslednju slamku spasa za o(p)stanak na turniru, u dobroj su poziciji sa četiri osvojena boda, ali zavise od ishoda preostalih mečeva u pet grupa.

Švajcarska - Turska 3:1 (2:0)

Strelac: 1:0 Haris Seferović u 6, 2:0 Đerdan Šaćiri u 26, 2:1 Irfan Kaveči u 62, 3:1 Đerdan Šaćiri u 68. minutu.

Baku - Stadion: Olimpijski. Sudija: Slavko Vinčić (Slovenija).

ŠVAJCARSKA: Zomer, Elvedi, Akanđi, Rodrigez, Vidmer (od 92. Mbabu), Frojler, Džaka, Cuber, Šaćiri (od 75. Vargas), Seferović (od 75. Gavranović), Embolo (od 85. Mehmedi).

TURSKA: Čakir, Muldur, Sojundžu, Demiral, Čelik, Ajhan (od 64. Jokuslu), Čalhanoglu (od 86. Tokoz), Kahveči (od 80. Kokču), Tufan (od 64. Jaziči), Under (od 80. Karaman), Jilmaz.

Italija - Vels 1:0 (1:0)

Strelac: 1:0 Meteo Pesina u 39. minutu.

Rim - Stadion: Olimpiko. Sudija: Oliviu Hategan (Rumunija).

ITALIJA: Donaruma (od 90. Sirigu), Toloi, Bonući (od 46. Aćerbi), Bastoni, Emerson, Pesina (od 87. Kastrovilji), Žoržinjo (od 74. Kristante), Verati, Kijeza, Beloti, Bernardeski (od 74. Raspadori).

VELS: Vord, Ampadu, Rodon, Ganter, Vilijams (od 86. Dejvis), Morel (od 60. Mur), Alen (od 86. Levit), Roberts, Džejms (od 74. Vilson), Ramzi, Bejl (od 86. Bruks).

Pobeda je Italiju dovela do prvog mesta u A grupi, Vels je drugi uprkos porazu, Švajcarci čekaju ishode ostalih grupa da vide da li će biti među četiri najbolje trećeplasirane selekcije.

90+1. minut: Kristante šutira, Vord se pruža koliko je dug i krajnjim naporom brani šut u donji desni ćošak.

90. minut: Najčudnija izmena turnira, selektor Manćini bez potrebe menja golmana Donarumu, šansu dobija Sirigu.

86. minut: Trostruka izmena u Velsu.

80. minut: Vargas se okreće u kaznenom na osam metara, traži prostor za šut, našao ga je, ali je izblokiran, lopta je otišla preko prečke u korner.

75. minut: Ubačena lopta u kazneni Italije iz slobodnog udarca, Rodon je vraća na drugu stativu gde je sam Bejl, usledio je volje, lopta je fijuknula iznad prečke. Bila je to najboja šansa za Velšane.

67. minut: Sjajna lopta u kazneni za Šaćirija, samo je podmetnuo nogu i zakucao u mrežu,  Švajcarska - Turska 3:1.

65. minut: Kijeza je pobegao Vilijamsu, došao do gol aut linije, uputio povratnu ka Belotiju, ali je Vord sjajno odbranio.

62. minut: Irfan Kaveči se odlučio za šut iskosa sa 18 metara pod blokom dva igrača, pogodio je sjajno u rašlje, Švajcarska - Turska 2:1.

60. minut: Seferović je prošao kroz celu odbranu Turske, šutirao iskosa, pružio se čakir koliko je dug i odbranio vrhovima prstiju šut na dalju stativu, lopta je završila u korneru.

55. minut: Šaćiri je dobio povratnu na 13 metara, šutirao je tik iznad prečke.

54. minut: Isključen je Ampadu posle starta đonom na Bernardeskija.

53. minut: Bernardeski je iz slobodnog udarca šutirao kroz živi zid i pogodio stativu.

52. minut: Ponovo duel Cuber - Čakir, još jednom je kao pobednik izašao golman Turske.

48. minut: Cuber se izvukao na stranu, neometan šutirao iskosa, ali slabo.

46. minut: U italiji je Bonućija zamenio Aćerbi.

2. POLUVREME:

43. minut: Trojicu rivala je izvozao Muldur, došao sam pred golmana Švajcarske, ali je opet sjajno odbranio Zomer.

42. minut: Posle kornera Rondon je šutirao u svoj gol, ali je Vord sjajno odbranio.

41. minut: Nova šansa za Pesinu, utrčao je, pipnuo loptu, skrenuo joj smer, ali je ona prošla malo kraj stative.

39. minut: Verati je ubacio u kazneni iz slobodnog udarca, Pesina na prvoj stativi samo podmetnuo nogu i pogodio dalji ugao, Italija - Vels 1:0.

38. minut: Pokušava iskosa sa 16 metara Embolo, ali lopta odlazi pored stative, skoro paralelno sa gol linijom.

33. minut: Novi sjajan šut Muldura van kaznenog i još bolja odbrana Zomera!

29. minut: Kijeza prima loptu u petercu, namešta se, hvata volej iskosa sa pet metara, lopta prolazi pored golmana, ali pogađa Ampadua na gol liniji i odbija se u korner.

28. minut: Šaćiri dobija loptu u prostor, kreće sam ka golmanu Turske, odlučuje se na šut sa 16 metara, ali Čakir brani nogom, skreće loptu u korner.

27. minut: Posle kornera Ganter je skočio na prvoj stativi, lopta je prošla nekoliko centimetara pored roglja gola.

26. minut: Prvi šut je izblokiran, a onda je lopta došla do Šaćirija na 18 metara po sredini gola, namestio se, gađao i pogodio rašlje, Švajcarska - Turska 2:0.

24. minut: Beloti pokušava iskosa sa osam metara, ali lopta odlazi ispod noge rivala i pored stative.

23. minut: Tufan pokušava sa dvadesetak metara, ali lopta odlazi visoko iznad prečke.

15. minut: Muldur prima loptu na grudi u kaznenom, sjajno gađa iz voleja dalji ugao, ali se Zomer baca kao mačak i brani.

14. minut: Emerson šutira levicom sa dvadesetak metara, ali brani Vord jer je lopta išla pravo u njega.

11. minut: Prva šansa i u Rimu, Bastoni ubacuje u peterac, leti kroz vazduh i pruža nogu Beloti, ali ne uspeva da pogodi sa tri metra.

EPA-EFE/Naomi Baker

6. minut: Lopta u kaznenom Turske, izvukli su je Švajcarci napolje, a onda se za šut sa 17 metara iskosa odlučio Haris Seferović, po zemlji, pogodio je dalji ugao, Švajcarska - Turska 1:0.

4. minut: Bomba Ajhna iz voleja sa 17 metara, lopta je išla u gol, uz samu stativu, opružio se Zomer koliko je dug i nekako odbranio.

EPA-EFE/Ozan Kose

3. minut: Znaju Turci da im treba pobeda, pokušava i Tufan.

2. minut: Jilmaz šutira sa tridesetak metara ka golu Švajcaraca, lopta pogađa igrača odbrane i prolazi pored stative u korner.

1. POLUVREME:

U narednu fazu Evropskog prvenstva plasiraće se po dve prvoplasirane selekcije iz svih šest grupa, kao i četiri najbolje trećeplasirane od šest.