NEMAČKA SILOVITO DO PRVE POBEDE! Festival golova u Minhenu, neprepoznatljivi Portugal se spotakao na "Alijanc areni"

Bio je ovo jako uzbudljiv meč, Nemačka je od samog starta krenula agresivno, ali uspeo je Portugal da ih iznenadi.

U 14. minutu kada se niko nije nadao, Kristijano Ronaldo je postigao za vođstvo Portugala.

Ipak, odmah je Nemačka nastavila u svom ritmu, a u 34. minutu Ruben Dijaš je postigao autogol, a samo četiri minuta kasnije autogol je postigao Gerero.

"Panceri" su na poluvereme otišli sa vođstvom 2:1.

U drugom poluvremenu Nemačka je povećala vođstvo u 50 minutu, a precizan je bio Haverc.

Svakako igrač koji se najviše isticao na terenu je Gosens koji je postigao gol u 59. minutu.

Portugal je imao fenomenalnu akciju u 66. minutu kada je Kristijano Ronaldo na genijalan način našao Žotu koji je ublažio prednost "pancera".

Do kraja meča obe ekipe su imale šanse za gol, ali ipak bez uspeha.

Nemačka je tako upisala prvu pobedu i sada imaju isto bodova kao i Portugal, dok je Francuska prva u grupi sa četiri boda, a Mađaska poslednja sa jednim bodom.

U poslednjem kolu Nemačka će igrati protiv Mađarske, a Portugal protiv Francuske.

PORTUGAL:NEMAČKA (2:4)

Stradion: Alijanc arena

Sudija: Entoni Tejlor

Portugal: Patricio, Semedo, Diaš, Pepe, Gerero, Danilo, Karvaljo, Silva, Fernandeš (Od 64. Mutinjo), Žota(Od 83. Andre Silva), Kristijano Ronaldo

Nemačka: Nojer, Rudiger, Humels(Od 61. Kan), Ginter, Gosens (Od 61 Hasenberg), Kros, Gundogan (Od 73. Sile) Kimih, Miler, Havertz (Od 73 Gorecka), Gnabri

Kraj utakmice - Nemačke je pobedila Portugal rezultatom 42. minutu

82. minut -  Imo je Gorecka sjajan

78. minut .- Pogađa prečku Renato Sančez

74. minut - Ponovo neiskorištena šansa za Portugal

66. minut - Žota smanjuje prednost na 4:2. Ronaldo mu je fenomenalno dobacio loptu glavom, što je odlično iskoristio

59. minut - Gosens postiže gol!

54. minut - Ronaldo je pokušao da zapreti iz slobodnog udarca, ali nije uspeo da uradi ništa efikasno

50. minut - Gooool! Nemačka postiže treći gol. Haverc je pogodio

46. minut - Počelo drugo poluvreme

Poluvreme - Nemačka vodi rezultatom 2:1

45. minut -  Gnabri je imao silovit šut, ipak bez gola

44. minut - Siguran Nojer posle Portugala

38. minut - Augol Gerera, Nemačka je u vođstvu!

34. minut - Izjednačenje, Portugal je postigao autogol

32. minut - Posle jednog starta, iskusni Pepe je završio na travi

23. minut - Ponovo je Portugal imao dobru šansu, ali Silva nije dobro regovao na Dijašovo dodavanje

14. minut - Kristijano Ronaldo postigao gol za vođstvo! Ovo je njegov treći gol na prvenstvu

9. minut - Ponovo su "panceri" zapretili

7. minut -Gnabri je uputio centaršut, ipak spretan je bio Patrisio

Tanjug/ AP

4. minut - Robi Gosens postiže gol za Nemačku, ali gol je poništen