VELIKO IZNENAĐENJE U BUDIMPEŠTI! Mađarska odolela svetskom prvaku!
EPA-EFE/Tibor Illyes

Bio je ovo duel potpunog autsajdera protiv aktuelnog prvaka sveta. Utakmica se igrala u Budimpešti na krcatoj "Puškaš areni", pred 67.000 gledalaca.

Odigrali su Mađari hrabro i discplinovano slično kao i protiv Portugala u prvom kolu i došli do velikog iznaneđenja.

U prvom poluvremenu je Francuska imala kontrolu i nekoliko izgeldnih prilika koje nije realizovala. Karim Benezema je prvi zapretio u 13. minutu, kada je njegov udarac sa nekih 17, 18 metara zaustavio Gulači.

Zatim se razigrao Kilijan Mbape, koji je najpre u 31. minutu sjajno progirao Benzemu, ali je ovaj šutirao pored gola.

Dva minuta kasnije Mbape se ponovo poigrao sa odbranom Mađarske, ali je i on bio neprecizan.

I, kako to obično biva, usledila je kazna za promašaje. Atila Fiola je realizovao kontru u drugom minutu nadoknade prvog polvuremena za veliko slavlje Mađara. Izbio je sam pred Iga Lorisa i pogodio njegov bliži ugao!

Zaigrala je Francuska znatno ofanzivnije u nastavku, dok je domaćin vrebao iz kontri.

U 59. minutu je Usman Dembele pogodio stativu.

Posle jednog prekida za Mađarsku usledio je munjevit napad "petlova" preko Kilijana Mbapea, navukao je na sebe dvojicu čuvara i naterao Vilija Orbana da pogreši, a Grizman kazni sve to u petercu.

Do kraja je Francuska samo nekoliko puta zapretila, ali je golman Gulači odbranio zicer Mbapeu, domaćin nije paničio i relativno lako je došao do velikog boda u "grupi smrti".

Francuska sada ima četiri boda, a Mađarska jedan. U poslednjem kolu grupe F sastaju se Francuska - Portugal i Mađarska - Nemačka.

Mađarska - Francuska 1:1 (1:0)

Strelci: Fiola u 45+2 i Grizman u 66. minutu

Stadion: Puškaš arena (Budimpešta)

Sudija: Majkl Oliver (Engleska)

Mađarska: Gulači – Botka, Orban, Salaj, At. Šalaj – Nađ – Nego, Klanhajsler (od 84. Lovrenčič), Šafer (od 75. Čeri), Fiola – Ad. Šalaj (od 26. Nikolić), Salaj

Francuska: Ljoris – Pavar, Varan, Kimpembe, Dinj – Pogba (od 75 Toliso), Kante, Rabio (od 57. Dembele) – Grizman – Benzema (od 76. Žiru), Mbape

Kraaaj! Veliko iznenađenje - Mađarska i Francuska odigrali 1:1!

90. minut - Četiri minuta nadoknade.

87. minut - Dembele je napustio teren. Do kraja će umesto njega igrati Toma Lemar. Videćemo da li se radi o novoj povredi ili je u pitanju taktička izmena Didijea Dešana.

86. minut - Pritisak Francuske, Mađarska blizu da "otkine" bod prvacima sveta.

82. minut - Velika prilika za Francusku. Mbape je šutirao, odlična odbrana Gulačija. Šutirao je potom i Toliso sa distance, bez većih problema za golmana Mađarske.

79. minut - Ulazimo u finiš meča. Francuska ide po preokret, Mađari prete iz kontri.

74. minut - Solidan pokušaj Šalaja, brani Loris.

66. minut - Goool! Odlična akcija Francuske. Mbape je asistirao Grizmanu koji poravnava rezultat! Slaba reakcija odbrane Mađarske.

64. minut - Sjajno se Mađari brane. Sve su bliži velikoj pobedi.

59. minut - Stativa! Samo što je ušao u igru, Dembele se našao u prilici da poravna rezultat. Uputio je odličan šut, ali pogodio je stativu!

57. minut - Prva izmena u Francuskoj, Dembele umesto Rabioa.

55. minut - Francuska ima inicjativu, ali Mađari odolevaju i sanjaju čudo.

51. minut - Šut Pogbe završava pored gola.

49. minut - Udarac Pogbe iz teške pozicije, brani Gulači.

48. minut - Odmah prete Francuzi, ali slab prijem lopte Mbapea.

46. minut - Počinje drugo poluvreme! Mogu li Francuzi do preokreta ili će Mađarska napraviti senzaciju? Nema izmena.

Poluvreme! Mađarska vodi 1:0 protiv aktuelnog prvaka sveta! Francuska je imala nekoliko prilika koje nije iskoristila i, kako to obično biva, usledila je kazna u finišu prvog dela. Fiola je realizovao kontru za veliku radost Mađara!

45+2 - Gooool! Mađarska vodi. Fiola je strelac posle kontre! Pravo niotkuda, vodi Mađarska! Bila je ovo jedina prava prilika za Mađare, ali i to im je bilo dovoljno da stignu do vođstva! Fiola je izbio sam pred Lorisa i pogodio njegov bliži ugao!

45. minut - Igraće se još met minuta u prvom delu.

41. minut - Aktuelni prvak sveta ima potpunu kontrolu, ali Mađari odolevaju.

37. minut - Francuska sve opasnija. Pogba pogađa spoljni deo mreže.

33. minut - Mbape se poigrava, ali je neprecizno šutirao. Preživeli su Mađari.

31. minut - Velika prilika za Francusku. Mbape je izveo pravu čaroliju i pronašao Benzemu koji šutira pored gola.

26. minut - Prinudna izmena. Nemanja Nikolić ulazi umesto Salaja, koji nije u stanju da nastavi meč.

24. minut - Salaj ostao da leži, a dok mu se ukazuje pomoć, igrači su otišli da se osveže.

21. minut - Novi pokašaj Mbapea. Centriao je Benzema, ali Mbape šutira glavom preko gola.

17. minut - Ponovo prete gosti. Lukas Dinj je na penalu pronašao Kilijana Mbapea, ali je napadač Pari Sen Žermena za malo bio neprecizan.

16. minut - Slab pokušaj Klanhajslera.

13. minut - Prva velika prilika. Šutirao je Benzema sa nekih 17, 18 metara, ali je Gulači odlično intervenisao.

10. minut - Prvi žuti karton na utakmici. Dobio ga je Pavar.

9. minut - Prvi korner na meču. Izveo ga je Grizman, međutim, bez uzbuđenja pred golom Gulačija.

7. minut - Mađarska hrabrija na početku susreta. Francuska još nije imala nijednu akciju.

4. minut - Slobodan udarac za Mađare, ali lako su Francuzi otklonili opasnost.

15.00 - Utakmica je počela!

14.50 - Puškaš arena je prepuna. Sjajna atmosfera u Budimpešti!

14.41 - U ekipi Francuske samo jedna promena u odnosu na meč sa Nemačkom. Umesto Lukasa Ernandeza mesto levog boka zauzeće njegov imenjak Dinj.

14.38 -  Holender ponovo na klupi. Napadač Partizana Filip Holender ni ovoga puta neće biti deo startne postave Mađarske.

14.35 - U drugom meču ove grupe, od 18.00 sastaju se Portugal i Nemačka.

14.30 - Mađarska će imati veliku podršku sa tribina, a navijači su od ranih jutarnjih sati preplavili ulice Budimpešte.

14.27 - Poslednji put ove dve reprezentacije sastale su se 2005, kada su u prijateljskom meču slavili "trikolori" rezultatom 2:1.

14.23 - Izabranici Didijea Dešana su na startu pobedili Nemačku minimalnim rezultatom autogolom Matsa Humelsa, dok je Mađarska poražena 3:0 od Portugala.

14.20 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču drugog kola grupe F Evropskog prvenstva između Mađarske i Francuske. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja iz Budimpešte.