OSTRVSKI DERBI BEZ POBEDNIKA! Engleska i Škotska podelili bodove
EPA-EFE/Laurence Griffiths

Utakmica je igrana na "Vembliju" u Londonu.

Očekivalo se više od ostrvskog derbija, ali meč je završen bez golova sa malim brojem prilika.

Engleska posle ovog duela ima četiri boda, baš kao i Češka, dok Škotska i Hrvatska imaju jedan i u poslednjem kolu pada odluka o tome ko ide u eliminacinu fazu.

Bio je ovo prilično "tvrd" meč i obe ekipe su igrale krajnje oprezno.

Engleksa je bila ta koja je imala veći posed lopte, ali se Škotska organizovano branila. Viđen je tek po jedan udarac u okvir gola, što dovoljno govori da susret nije bio previše sadržajan.

Najbolju priliku za Englesku propustio je Džon Stouns kada je u 12. minutu nakon kornera udarcem glavom pogodio stativu.

Najveću šansu Škotska je propustila u 62. minutu, kada je posle udarca iz ugla šutirao Dajks, a loptu sa gol-linije izbacio Ris Džejms.

Do kraja nismo videli mnogo toga, pa je utakmica završena bez golova.

U poslednjem kolu grupe D sastaju se Engleska - Češka i Škotska - Hrvatska. Ti mečevi na programu su 22. juna.

Engleska - Škotska 0:0

Stadion: Vembli
Sudija: Antonio Matje Lahos

Engleska: Pikford - Džejms, Stouns, Mings, Šo - Rajs, Filips - Foden (od 63. Griliš), Maunt, Sterling - Kejn (od 74. Kejn)

Škotska: Maršal - Mektomini, Henli, Tirni - O'Donel, Mekgin, Gilmor (od 76. Armstrong), Mekgregor, Robertson - Dajks, Adams (od 86. Nizbet)

Kraaaj! Utrakmica je završena bez pobednika - 0:0

86. minut - Nova promena u Škotskoj, Nizbet umesto Adamsa.

83. minut - Ulazimo u završnicu utakmice.

79. minut - Sterling traži penal nakon duela sa Robertsonom, ali Lahos odmahuje glavom.

78. minut - Adamsov volej završava preko gola.

76. minut - Prva izmena u Škotskoj, Armstrong umesto Gilmora.

Meč na "Vembliju" gleda i ser Aleks Ferguson.

74. minut - Na teren ulazi Rašford, izlazi Kejn.

68. minut - Odlično je Griliš prošao po levoj strani, ali je onda pogrešio prilikom dodavanja.

63. minut - Evo i prve promene. Ušao je Griliš umesto Fodena.

62. minut - Malo je nedostajalo da Mings postigne autogol. Biće korner za Škotsku. Odlilčan udarac Dajksa, ali Džejms izbacuje loptu gotovo sa gol-linije.

61. minut - Pokušao je Sterling da proigra Fodena, ali je odlično reagovao Robertson.

59. minut - Izblokiran pokušaj Kejna.

57. minut - Mogla je Škotska do izgledne prilike, samo da Dajks nije bio sebičan

Na tribinama je i legendarni Dejvid Bekam.

55. minut - Šut Džejmsa odlazi preko gola. Bio je to solidan napad Engleske.

51. minut - Solidan napad Škotske, ali je Robertson poslao neupotrebljiv centaršut.

48. minut - Šutira Maunt, odlična odbrana Maršala.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Nije bilo izmena.

Poluvreme! Bez golova u Londonu. Najbolju priliku propustio je Stouns kada je u 12. minutu pogodio stativu.

44. minut - Ponovo je Adams izblikiran, biće novi udarac iz ugla.

42. minut - Finiš prvog dela, borba se uglavnom vodi na sredini terena.

39. minut - Solidan korner Škotkse, Pikford boksuje loptu

36. minut - Škoti imaju kontrolu, ali bez većih uzbuđenja!

30. minut - Najbolja prilika na utakmici za Škotsku! Istakao se Pikford. Centrirao je Tirni sa levog boka na dalju stativu, gde je O'Donel pokušao volej udarcem, ali je Pikford bio na visini zadatka.

29. minut - Dobra prilika za Kejna, ipak je ponovo ofsajd.

23. minut - Opet mirniji period meča.

17. minut - Velika šansa za Fodena, ipak ofsajd.

16. minut - Prva javna opomena na meču. Zbog starta s leđa nad Kalvinom Filipsom žuti karton je dobio Džon Mekgin.

13. minut - Nova velika prilika za Englesku. Sterling je sjajno proigrao Maunta, ali je ovaj šutirao pored gola.

12. minut - Stouns pogađa stativu! Sam je ostao defanzivac Mančester sitija na petercu Škota posle kornera, ali je pogodio samo desnu stativu!

11. minut - Prvi put su Engelazi pripretili, ali je izblokiran šut Maunta.

9. minut - Dosta oprezna igra na obe strane.

4. minut - Prva prilika na meču, imali su je Škoti, ali je udarac Adamsa izblokiran.

3. minut - S obzirom da kiša ne prestaje da pada, teren je dosta klizav.

1. minut - Samo što je poeo meč Dajks je kolenom u bubreg udario Šoa, ali će Englez ipak biti u stanju da nastavi duel.

21.00 - Utakmica je počela!

20.55 - U Londonu pljušti kiša.

20.52 - U prvom meču drugog kola grupe D, remizirali su Hrvatska i Češka - 1:1

20.49 - Za razliku od utakmice sa Češkom, u kojoj nije ni zaigrao, Bili Gilmor iz Čelsija je protiv Engleske od prvog minuta na terenu. Napadač Sautemptona Če Adams je u prvom kolu ušao sa klupe, večeras je u startnih 11.

20.42 - Selektor Engleske Geret Sautgejt napravio je samo dve promene u odnosu na meč sa Hrvatskom. Umesto Kajla Vokera i Kirana Tripijea startovaće Ris Džejms i Luk Šo.

20.38 - Škoti su okupirali London. Samo 3.000 njih ima ulaznicu za večerašnji meč, ali je veliki broj Škota na ulicama glavnog grada Velike Britanije.

20.33 - Englezi su u prvom kolu savladali Hrvate minimalnim rezultatom i u ovaj duel ulaze rasterećeniji od Škota koji su izgubili od Češke sa 2:0.

20.30 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču drugog kola grupe D Evropskog prvenstva između Engleske i Škotske. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja iz Londona.