JOŠ JEDAN TRIJUMF! Holandija rutinski savladala Austriju!
EPA/Piroschka Van De Wouw

Od samog starta Holanđani su pokazivali da su dosta kvalitetnija ekipa,  a  sa dva pogotka su upisali drugu pobedu na Evropskom prvenstvu.

Nije Austrija imala mnogo šansi na ovom meču, uglavnom smo gledali apsolutnu dominaciju “lala”.

U 11. minutu Holandija je došla do vođstva, a precizan je bio Memfis Depaj sa bele tačke.

U nstavku prvog poluvremena "lale" su diktirale tempo.

Holandija je udvostručila prednost u 66. minutu kada je Malen fantastično asistirao Damfrisu koji je odlično realizovao šansu.

Do kraja meča obe ekipe su imale dobre šanse za gol, ipak rezultat je ostao nepromenjen.

Holandija je ovom pobedom potvrdila prvom mesto u grupi C sa šest bodova. Dok Ukrajina i Austrija imaju po tri boda, a Makedonija nula.

U poslednjom kolu "lale" će sastati sa Severnom Makedonijom, dok će Austrija odmeriti snagu sa Ukrajinom.

Holandija:Austrija (2:0)

Holandija: Stekelenburg – Damfris, De Vrij, De Liht, Blind(Od 61. Ake), Van Arnholt (Od 64. Vajndal)– De Ron, Vajnaldum, De Jong – Depaj, Veghorst(Od 64. Malen).

Austrija: Bahman – Lajner, Dragović(Od 83. Lajnhart), Hintereger, Ulmer – Baumgartner(Od 69. Lazaro), Šlager (Od 83. Onisivo), Lajmer(Od 61. Grilitič), Alaba – Sabicer, Gregorič (Od 61. Kalajdžić).

88. minut - Lopta je išla Saši Kalajdžiću, ali nije uspeo dobro da se snađe visoki napadač

EPA/Olaf Kraak

81. minut - Ubacuje Lajner loptu unutra, ali raščićava to odbrana Holandije

71. minut - Kalajdžić je posle kornera zahvatio loptu glavom, ona se izodbijala od nekih igrača i završila tik pored stative

66. minut - Fenomenalna asitencija Malena za Damfrisa koji postiže gol

60. minut - Uspeo je De Liht da izbori korner

52. minut - Alaba je izveo korner, ali Stekelnburg sigurno hvata loptu

Tanju/AP

48. minut - Ofanziav početak drugog poluvremena

Kraj Prvog poluvremena - Holandija vodi rezultatom 1:0

39. minut - Veghorst  je poslao loptu Depaju koji je katastrofalno reagovao

35. minut - Hintiger je jako udario loptu, ona je otišla preko prečke

27. minut - Baumgatner je imao sjajan šut, posle njega njegovi saigrači su tražili igranje rukom od strane Liht, ipak sudija je bio mišljenja da se to nije desilo

EPA/ Koen van Weel

19. minut - Nastavlja Holandija svojim ritmom

14. minut - De Ron je dobio žuti karton zbog grubog starta nad Gregoričem

11. minut - Siguran je Memfis Depaj sa 11 metara

8.minut - Penal za Holandiju. Alaba je imao start nad Damfrisom, a sudija je pokazao na belu tačku

5. minut - Holandija za sada vrši ofanzivu