(Humels 20. autogol)

STADION: Alijanc Arena u Minhenu. SUDIJA: Karlos del Sero Grande (Španija)

FRANCUSKA: Ljoris, Pavar, Varan, Kimpembe, L. Ernandez, Kante, Rabio (od 90+5. Dembele), Pogba, Mbape, Grizman, Benzema (od 88. Toliso).

NEMAČKA: Nojer, Ridiger, Humels, Ginter (od 87. Džan), Kimih, Gundogan, Kros, Gosens (od 87. Foland), Gnabri (od 74. Verner), Haverc (od 74. Sane), Miler.

Francuska je u velikom derbiju pobedila Nemačku u Minhenu autogolom Matsa Humelsa. Utakmica je bila ubedljivo najbolja u dosadašnjem toku šampionata, prštale su akcije, šanse i golovi, ali su dva poništena Francuzima posle intervencije VAR tehnologije. Meč je obeležio i skandal u režiji Antonija Ridigera

Autogol Humelsa u 20. minutu, posle centaršuta Pogbe, ispostavio se kao jedini na meču, iako je bilo mnogo šansi, na obe strane terena. Rabio je pogodio stativu, Gnabri se obrukao promašajem, a golovi Mbapea i Benzema su opravdano poništeni posle asistencije VAR tehnologije.

Tok meča mogli ste da pratite uživo na našem portalu.

Šest minuta nadoknade

87. minut - slobodan udarac za Nemce, iskosa sa 20 metara, ali se Sane obrukao lošim udarcem

86. minut - poništen je novi gol Francuza, VAR je utvrio da je Mbape bio u ofsajdu pre nego što je dodao Benzemi

78. minut - Humels je fenomenalnim startom sprečio Mbapea da duplira prednost Francuza

74. minut - dvostruka izmena u Nemačkoj, umesto Gbanrija i Havreca ušli su Sane i Verner

66. minut - Mbape je postigo gol, ali je on poništen zbog ofsajda Grizmana

56. minut - Milerov udarac sa 10 metara je izblokiran, veliki pritisak Nemaca

54. minut - nije 1:1, a moralo je da bude, Gnabri je sa sedam metara prebacio gol, zicer je otišao u nepovrat

52. minut - Rabio posle kontranapada pogaša stativu

DRUGO POLUVREME

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

38. minut - velika šansa za Nemačku, ali Gindogan je očajno šutirao sa desetak metara

36. minut - kontranapad Francuza, ali je Mbape u poslednjem času izblokiran

26. minut - novi slobodan udarac za Nemce, sa 25 metara,ponovo pokušava Kros i prebacuje prečku

24. minut - slobodan udarac za Nemce sa 20 metara, Kros pogađa živi zid

22. minut - Nemci umalo odmah da izjednače, ali je Tomas Miler bio neprecizan glavom sa desetak metara

20. minut - GOOOOOL! Vodi Francuska, Humels postiže autogol posle oštrog centaršuta Pola Pogbe

17. minut - Mbape je imao odličnu šansu, ali je Nojer fenomenalno odbranio

16. minut - posle kornera Grizmana, Pogba šutira glavom iznad gola

EPA-EFE/Kai Pfaffenbach

15. minut - prvi korner za Francusku posle akcije i izblokiranog centaršuta Pavara

7. minut - prvi žuti karton na utakmici, za Kimiha

3. minut - prvi pokušaj domaćih, Zile posle slobodnog udarca glavom šutira visoko iznad gola