PORTUGAL U FINIŠU "RAZBIO" MAĐARE! Kristijano Ronaldo ispisao istoriju!
EPA-EFE/Bernadett Szabo

Sva tri gola Portugal je postigao u finišu meča, a dvostruki strelac bio je Kristijano Ronaldo.

Rezultatski bi se reklo da su Portugalci bili ubedljivi, ali to nije bio slučaj.

Odlično se Mađarska držala sve do pred sam kraj, kada im je odbrana popustila.

U prvom poluvremenu se Kristijano Ronaldo propisno obrukao. Igrao se 43. minut, kada je as Juventusa bio potpuno sam, ali je šutirao preko gola sa pet metara.

Aktuelni prvak Evrope je nastavio sa strpljim napadima i u drugom poluvremenu, dok su Mađari svoju šansu tražili iz kontri.

Mučili su se Portugalci, a onda za samo osam minuta postigli tri pogotka.

Mrežu Mađara načeo je Rafael Gereiro u 84. minutu uz dosta sreće, pošto je lopta pogodila Orbana i tako skrenula putanju.

Zatim na scenu stupa Kristijano Ronaldo. U 86. minutu je bio siguran sa bele tačke i tim pogotkom postao najbolji strelac u istoriji evropskih prvenstava.

Tačku na meč stavio je isti igrač u drugom minutu sudijske nadoknade.

U drugom meču grupe F sastaju se Francuska i Nemačka.

Mađarska - Portugal 0:3 (0:0)

Strelci: Gereiro u 84. Ronaldo u 86. i 90+2.

Sudija: Džunejt Čakir (Turska)

Stadion: Puškaš arena (Budimpešta)

Mađarska: Gulači – Botka, Orban, At. Salaj – Lovrenčič, Klejnhajzler (od 78. Siger), Nađ (od 90+5 R. Varga), Šafer (od 66. Nego), Fiola(od 89 K. Varga), Šalaj (od 78. Šon), Salaj.

Portugal: Patrisio – Semedo, Dijaš, Pepe, Gereiro – Danilo, Karvaljo (od 81. Sančes), Fernandeš (od 89. Mutinjo), – Ronaldo, Žota (od 81. A. Silva), B. Silva (od 71. Rafa Silva).

Kraaaj! Na kraju ubedljiva pobeda Portugala!

90.+2 - Goool! Ronaldo je strelac!

86. minut - Penal za Portugal! Goool! Siguran je Ronaldo! Ronaldo je ovim golom postao najbolji strelac u istoriji Evropskog prvenstva! Ovo mu je 10. gol na kontinentalnim smotrama.

84. minut- Goool! Portugal vodi 1:0!  Rafael Gereiro je zatresao mrežu Gulačija! Ko zna šta bi bilo da lopta nije pogodila Orbana i tako skrenula malo putanju

81. minut - Renato Sančes i Andre Silva su na terenu, Vilijam Karvaljo i Diogo Žota završavaju meč.

80. minut - Šon je matirao Patrisija, ali bio je ofsajd.

76. minut - Ronaldo tražio penal. Fiola je zakačio loptu rukom, ali je Čakir odmahnuo.

74. minut - Pepe je nepropisno zaustavio Šalaja koji ga je prethodno lepo predriblao

71. minut - Prva izmena u Portugala. Rafa Silva umesto Bernarda Silve.

68. minut - Dobar udarac Fernandeša, brani Gulači, samo korner za Portugal.

66. minut - Prva izmena na utakmici. Utakmicu je završio Šafer, a na terenu je Nego.

63. minut - Solidan centaršut Gereira duboko u šesnaesterac ka Brunu, ali je Fiola dobro reagovao i glavom počistio opasnost. Gulači na kraju uzima loptu.

57. minut -  Šutira Šalaj, nije to bilo loše, ali je njegov udarac zaustavio Patrisio.

55. minut - Strpljivi napadi Portugala, ali bez velike opasnosti po gol Mađarske.

50. minut - Prete Mađari preko Salaja, ali siguran je Patrisio.

47. minut - Dobar korner Portugala, šutirao je Pepe, ali se još jednom istakao Gulači.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Nema izmena.

45. minut - Poluvreme! Nema golova u Budimpešti. Portugal je napadao i bio bolji u prvom delu, ali su se Mađari odlično branili i sačuvali mrežu. Najbolju priliku propustio je Kristijano Ronaldo u 43. minutu, kada je promašio čist zicer sa nekih pet metara.

43. minut - Zicer promašuje Ronaldo! Neverovatno kako Kristijano nije postigao gol. Bio je sam na petercu, ali je šutirao preko gola.

40. minut - Najbolja prilika na meču. Šut Žote, sjajna odbrana Gulačija.

38. minut - Prvi žuti karton na meču, dobio ga je Ruben Diaš.

36. minut - Prvi udarac ka golu Portugala. Imali su Mađari prekid, ali je Adam Salai šutirao glavom pravu u Patrisija.

30. minut - Ponovo je centrirao Silva, ovoga puta je uspeo Ronaldo da uputi udarac glavom, ali je njegov šut završio pored gola.

28. minut - Oštar centaršut Silve, međutim Ronaldo ne stiže do lopte.

26. minut - Silva je ušao u kazneni prostor, ali je Orban maestralno reagovao.

22. minut - Pritisak Portugala, ali se Mađari brane bez većih problema.

19. minut - Ronaldo se našao u velikoj šansi, ali bio je ofsajd.

16. minut - Užasan sudar Fiole i Semeda. Portugalski bek se našao u letu s namerom da dođe do lopte, ali se sudario s reprezentativcem Mađarske. Tom prilikom je pao na travu i to pravo na rame, ali srećom bez posledica.

13. minut - Novi solidan napad gostiju, ali je Gereiru pobegla lopta.

12. minut - Portugal kontroliše dešavanja na terenu.

8. minut - Preti Portugal iz prekida, ali bez veće opasnosti po gol Mađara.

5. minut - Velika prilika za Portugal. Šutirao je Žota, ali je njegov udarac zaustavio Gulači. Stiče se utisak da je bolje rešenje bilo da je dodao Ronaldu, koji je bio potpuno sam. Fudbaler Juventusa je bio prilično besan posle poteza Žote.

1. minut - Utakmica je počela!

17.55 - Prepun stadion. Imaće Mađari ogromnu podršku navijača.

17.40 - Napadač Partizana Filip Holender počeće utakmicu sa klupe.

17.38 - Mađari nisu mogli dobiti težu grupu. Olakšavajuća okolnost našim severnim susedima može da predstavlja činjenica što igraju na domaćem terenu pred svojim navijačima.

17.33 - Portugal brani titulu na prvenstvu Evrope i veliki su favoriti protiv Mađarske. Uz prvu zvezdtu tima Kristijana Ronalda, Portuglaci imaju nekolicinu vrhunskih igrača poput Fernandeša, Feliksa, Silve, Dijaša, Žote.

17.30 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču između Mađarske i Portugala. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Budimpešte.