PRVI PUT PUCALI ĆORCIMA NA EP Španija i Švedska se ispromašivali
EPA-EFE/Jose Manuel Vidal

Španija je bila favorit pred meč sa Šveđanima zbog dva razloga, igralo se u Sevilji pred španskim navijačima i Tri krune su bile bez dva najbolja napadača ove sezone, povređenih Zlatana Ibrahimovića i Dejana Kuluševskog, tandema sa Balkana.

Ipak, valjalo je potvrditi ulogu favorita. Ali, Španci to nisu uspeli, napramašivali su se, sva šestorica napadača, a i golman Olsen je bio sjajan, uspeo je da odbrani i zicer Morenu u 90. minutu.

Duel Španije i Švedske je prvi na Evropskom prvenstvu koji je završen bez golova.

Španija - Švedska 0:0 (0:0)

Sevilja - Stadion: La Kartuha. Sudija: Slavko Vinčić (Slovenija).

ŠPANIJA: Simon, Ljorente, Laport, P. Tores, Alba, Koke, Rodri (od 66. Alkantara), Pedri, F. Tores (od 74. Ojarzabal), Morata (od 66. Sarabia), Olmo (od 74. Moreno).

ŠVEDSKA: Olsen, Augustinson, Danielson, Lindelof, Lustig (od 75. Kraft), Forsberg, Ekdal, Olson, Larson, Isak (od 68. Klaeson), M. Berg (od 68. Kaison).

90+3. minut: Lopta je pogodila Sarabiju na tri metra, krenula ka mreži, ali je i ovu loptu uhvatio Olsen.

90. minut: Sjajna prilika, najbolja na meču, sa tri metra je glavom šutirao Moreno, sjajno je nogom odbranio na gol liniji Olsen.

75. minut: Povređenog Lustiga menja Kraft.

74. minut: Ceo napadački trio je nov kod Crvene furije, ušli su Moreno i Ojarzabal.

73. minut: Olmo je primirio loptu u kaznenom, uhvatio volej, već je bio savladan Olsen, ali je

68. minut: Napadački tandem su zamenili Šveđani, ušli su Klaeson i Kaison.

66. minut: Prve izmene kod Španije, ušli su Alkantara i Sarabia.

60. minut: Kontra Švedske, lopta je kod Isaka, koji je uneo u kazneni, pa zastao jer su ga stigla trojica rivala, rešio je da ih dribla, uspelo mu je, na kraju je loptu poslao na suprotnu stativu po zemlji gde je sam bio Berg, on je podmetnuo nogu i promašio zicer sa četiri metra.

56. minut: Jedan od dosadnijih mečeva na EP, možda bude i prvi bez golova.

55. minut: Lustig je prvi upisan u notes sudije Vinčića - žuti karton.

49. minut: Posle mini rikošeta na ivici kaznenog ne časeći časa je šutirao Morata, ali dva metra pored gola po zemlji.

2. POLUVREME:

Poslednjih 37 golova na evropskim prvenstvima Španija je postigla iz kaznenog prostora.

43. minut: Sjajan šut Olma sa dvadesetak metara iskosa, dijagonala, ali se Olson bacio i odbranio, a lopta je sa čudnim efeom završila u korneru.

41. minut: Konačno i prva prilika za Šveđane, i to kakva. U kaznenom je driblao Isak, šutirao iz drugog pokušaja sa pet metara iskosa, lopta je prošla golmana Simona, na gol liniji je nogom zakačio Ljorente i pogodio stativu svog gola, potom se lopta odbila u ruke skamenjenog golmana Simona.

38. minut: Danielson je posle ubacivanja Albe promašio loptu, Morata je ostao sam pred golmanom i - promašio ceo gol.

29. minut: Između četiri odbrambena igrača Švedske umuvao se Koke, utrčao je i sa osam metara samo postavio nogu na ubačenu loptu s leve strane, malo mu je odskočila i završila visoko iznad prečke dok je golman Švedske samo pogledom stigao da isprati njen let.

15. minut: Ubačena lopta u kazneni Vikinga, tamo su bila dva igrača Španije, između njih štoper Švedske, pala je na glavu Olmu, odličan šut i još bolja odbrana Olsena.

11. minut: Sumnjiva situacija u kaznenom Šveđana, ali je sudija iz Slovenije samo pokazao da se igra nastavi.

5. minut: Šveđani jedva prelaze i pola terena.

2. minut: Španci su od starta krenuli sa atacima.

1. POLUVREME:

Pedri je sa 18 godina i 201 danom najmlađi igrač u istoriji koji je igrao za reprezentaciju Španije na završnom turniru Evropskog prvenstva.

Za razliku od selektora Švedske koji kreće u postavi 4-4-2 sa napadačima Bergom i Isakom, strateg Španije se odlučio za formaciju 4-3-3 i lakonogim trojcem u špicu Tores-Morata-Olmo.

Kod Španije nema kapitena Buskeca zbog korona virusa.