ENGLEZI RASTUŽILI HRVATE NA STARTU EVROPSKOG PRVENSTVA! Sterling razgalio London i doneo prvu pobedu!

Reprezentacija Engleske savladala Hrvatsku sa 1:0 u prvom meču D grupe na Evropskom prvenstvu.

Nije bilo lako, ali je slatka osveta Engleza servirana Hrvatima i to u sred Londona. Zapamtio je Gordi albion poraz u polufinalu Svetskog prvenstva u Rusiji i dočekao priliku da se na velikoj sceni revanšira "vatrenima".

EPA

Čovek odluke bio je Rahim Sterling koji je u 57. minutu iskoristio dodavanje Kevina Filipsa i postavio konačan rezultat.

Još u 7. minutu Englezi su pokazali da žele pobedu kada je Foden pogodio stativu. Moglo je da bude dosta drugačije po goste da na golu nije bio Livaković. Pretio je domaćin u više navrata "vadio kestenje iz vatre" nakon udaraca Maunta i Kejna.

Hrvatska nije imala ozbiljnijih šansi, u nekoliko navrata je lopta prozujala pored gola, a Luka Modrić mogao je da se raduje u 70. minutu da je njegov udarac bio precizniji i jači, ali...

Šansu za bodove "vatreni" će morati da potraže protiv Češke i Škotske, dok Englezi sada na miru mogu da uđu u nastavak turnira.

ENGLESKA - HRVATSKA 1:0 (0:0)

Sterling u 57. minutu za Englesku

Stadion: Vembli (London), Danijele Orsato (Italija)

ENGLESKA: Pikford, Voker, Stouns, Mings, Tripije - Filips, Rajs - Sterling, Maunt, Foden (od 71. Rašford) - Kejn (od 82. Belingam).

HRVATSKA: Livaković, Vrsaljko, Vida, Ćaleta-Car, Gvardiol - Brozović (od 70. Vlašić) - Kramarić (od 70. Brekalo), Modrić, Kovačić, Perišić - Rebić (od 78. Petković).

90+3. minut - Kalvert Lujin na terenu umesto Sterlinga, poslednja promena Gereta Sautgejta.

90. minut - Igraće se još četiri minuta nadoknade.

85. minut - Nova promena kod Hrvata. Pašalić je u igri umesto Kovačića.

82. minut - Menja Sautgejt kapitena Harija Kejna, Džub Belingam je u igri.

78. minut - Treća promena Zlatka Dalića. Umesto Ante Rebića na terenu je Bruno Petković.

75. minut - Džon Stons je na travi. Požalio se štoper Gordog albiona na povredu, ali se nakon lekarske pomoći vratio na teren.

71. minut - Prva promena u Engleskoj. Fil Foden ide van igre, a na terenu je Markus Rašford.

70. minut - Dve promene kod Hrvata. Vlašić ulazi umesto Brozovića, a Brekalo menja Kramarića.

68. minut - Opasno je sada zapretio Maunt iz slobodnog udarca, a lopta prozujala iznad prečke.

EPA

67. minut - Faul na nekih 20 metara od gola Marsela Brozovića i treći karton za Hrvate.

64. minut - Sada je i Foden zaradio javnu opomenu i postao prvi Englez upisan u beležnik sudije Orsata.

61. minut - Kejn je umalo pogodio za 2:0! Sterling je centrirao, a napadač Gordog albiona ostao kratak. Udario je i glavom o stativu Englez i ostao na travi. Odmah su se navijači uhvatili za glavu, ali se brzo pridigao kapiten.

57. minut - GOOOOOL! Sterling! Engleska vodi! Odličan pas primio je ofanzivac Engleza od Filipsa i pogodio za vođstvo!

EPA

55. minut - Hrvati sve opasniji, konačno su se opustili i zaigrali kako znaju. Preti i Modrić sa distance, ali pravo u Pikforda.

49. minut - Mateo Kovačić je bio i više nego neoprezan i startom nad Mejsonom Mauntom zaradio žuti karton. Nije imao dilemu sudija Orsato.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

EPA

41. minut - Prilično nerezonski faul Ćalete-Cara na ivici kaznenog prostora i žuti karton.

27. minut - Evo i prve nešto ozbiljnije šanse za Hrvate. Perišić je ostao sam na ivici kaznenog prostora, ali nije uspeo da zahvati centaršut Rebića kako je želeo pa je prebacio čitav gol.

21. minut - Hrvati jedva da uspevaju da pređu polovinu terena. Englezi pritiskaju sa svih strana, za sada je posed lopte 67:33 u korist domaćina.

9. minut - Englezi u opasnom naletu! Livaković je sada sačuvao Hrvate! Kevin Filips je došao do odbijene lopte i šutirao sa nekih 20 metara, ipak golman "vatrenih" nekako uspeva da odbrani!

7. minut - Uuuuuh! Kakva šansa za Engleze! Mladi Fil Foden pogađa stativu. Odlična prilika na startu meča.

15.00 - Utakmica je počela!

14.55 - Jedna zanimljivost pred početak meča glasi: Nijedan igrač iz prvih 11 Engeza sa današnjeg meča nikada nije postigao gol na Evropskom prvenstvu!

14.51 - Na stadionu je i dalje sve u znaku Kristijana Eriksena.

14.40 - Što se tiče međusobnih duela, ovo će biti jubilarni 10. okršaj dve selekcije. Englezi za sada vode sa 5:4 u pobeda, uz jedan nerešeni meč. Sigurno da će Gordi albion želeti da se revanšira za poraz u polufinalu Svetskog prvenstva 2018. godine. Bilo je to jako bolno za njih, naročito kada je Mario Mandžukić pogodio u produžecima za istorijsko finale.

14.35 - Zlatko Dalić se opredelio za prilično ofanzivnu postavu sa trojicom ofanzivaca Rebićem, Kramarićem i Perišićem, a tu je i debitant Joško Gvardiol.

14.31 - Jako zanimljiva postava Engleza za debi. Geret Sautgejt odlučio je da Džejdona Sanča izostavi iz sastava za današnji meč, nema ga ni na klupi.

14.30 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču prvog kola grupe D Evropskog prvenstva između reprezentacije Engleske i Hrvatske. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja iz Londona.