SUMORAN DAN ZA RUSE Lukakuova lekcija Baćuškama (FOTO)

Belgija i Rusija se sastaju u trećoj utakmici dana, a drugoj B grupe.

Sigurno će i na stadionu "Krestovski" u Sankt Petersburgu svi biti pod uticajem nemilih scena sa meča Danska - Finska u Kopenhagenu, koji je takođe u okviru B grupe.

Rusija - Belgija 0:3 (0:2)

Strelci: Romelu Lukaku 0:1 u 10, Toma Menie 0:2 u 34, Romelu Lukaku 0:3 u 88. minutu

Stadion: Krestovski (Sankt Petertsburg), Sudija: Antonio Lahos (Španija)

RUSIJA: Šunjin, Žirkov (od 43. Karavaev), Džikija, Semenov, Fernandez, Barinov (od 46. Diveev), Ozdoev, Kuzjajev (od 30. Čerišev, od 63. Al. Mirančuk), Golovin, Zobnin (od 63. Zobnin), Džuba.

BELGIJA: Kurtoa, Aldevereld, Bojata, Vertongen (od 75. Vermalen), Kastanj (od 27. menie), Dendonker, Tilemans, T. Azar, Mertens (od 72. E. Azar), Lukaku, Karasko (od 75. Prat).

Utakmicu u Sankt Petersburgu obeležilo je prisustvo velikog broja navijača i slom domaće Rusije. Belgija se poigrala sa Baćuškama, naročito Romelu Lukaku - 3:0 (2:0).

Drugo poluvreme samo jedna prava prilika na obe strane i gol napadača Intera, svo ostalo vreme "pojele" su izmene.

U prvom delu konstantni ataci Belgije, dva gola, tri povređena igrača i Toma Menije, koji je ispisao istoriju. Prvi je igrač u istoiji evropskih prvenstava koji je u prvom poluvremenu kao rezerva postigao gol!

EPA-EFE/Kirill Kudryavtsev

88. minut: Lopta u for za Lukakua, Dimeev ga je više pratio pogledom no što je nešto uradio, usledio je šut sa ivice kaznenog po zemlji, u ćošak - 0:3.

75. minut: Ušli su Prat i Vermalen. Pola sata bez ikakve šanse!

72. minut: Eden Azar je ušao umesto Mertensa, pa su sada braća zajedno na terenu.

63.minut: Dvostruka izmena kod Rusa, ušli su Muhin i Aleksandar Miračuk.

46. minut: Selektor Rusije zamenio je i trećeg igrača. Ušao je Diveev, a izašao Barinov.

2. POLUVREME:

45+2. minut: Karasko je u kaznenom promešao pet igrača Rusije, na kraju našao mesta za šut, ali je lopta upućena iskosa sa desetak metara završila malo iznad prečke.

43. minut: Povređenog Žirkova menja Karavaev.

34. minut: Lopta ubačena u peterac, sve je prošla, u poslednji čas je nekako odbranio Šunjin, ali samo do Meniea, koji je sa sedam metara samo plasirao loptu u gol - 0:2.

32. minut: Mertensa je klizećim faulirao Barinov, a onda je Belgijanac podlo u padu na međunožje nagazio Rusa. Sudija nije video i nije reagovao, a mogao je da mu da crveni karton.

30. minut: Ni Kuzjajev ne može da nastavi meč, menja ga Čerišev.

25. minut: Sudar Kuzjajeva i Kastanja glavama na sredini terena, Belgijanac ima rasekotinu i čvorugu na slepoočnici i ne može da nastavi meč. Ušao je Menie.

EPA-EFE/Anatoly Maltsev

22. minut: Zicer za Azara, ali mu je iskosa u petercu u šut ušau Šunjin i odbranio.

18. minut: Lukaku najbrži u kontri, kada je ušao u kazneni uklizao mu je Džikija, srećom po Ruse odlično, ali je onda usledila povratna ka Dendonkeru koji je natrčao na 14 metara, ali je loptu iz sjajne situacije lansirao nebu pod oblake.

10. minut: Ubačena lopta sa desne strane na ivicu kaznenog, Lukaku je bio u ofsajdu, ali je sudija dozvolio da se nastavi akcija, posle očajne reakcije Semenova lopta je došla do napadača Belgije koji je pogodio sa 12 metara - 0:1.

3. minut: Uvodno ispitivanje snaga. Domaći navijači pružaju glasnu podršku Baćuškama.

1. POLUVREME:

Selektor Belgije je odlučio da igra u formaciji 3-4-3 sa tri napadača Mertensom, Lukakuom i Karskom, dok Rusi na domaćem terenu igraju sa samo jednim isturenim napadačem - Džubom.

Belgija prvo kolo igra bez povređenih Vicela i De Brujnea.