VAR PREKINUO SLAVLJE ŠVAJCARACA! Prštalo na sve strane u Bakuu, "ranjeni" Mur junak Velsa!

Reprezentacije Velsa i Švajcarske odigrale 1:1 u drugom meču grupe A na Evropskom prvenstvu.

Dok je na meču Italije i Turske samo selekcija "azura" pokazala da je vredna učešća na prvenstvu Evrope, duel Velsa i Švajcarske doneo je mnogo više uzbuđenja na obe strane.

Prštalo je u Bakuu ovog popodneva na otvaranju drugog dana. Jesu Švajcarci bili nešto konkretniji, ali su na kraju bili kažnjeni za propuštene šanse. Može se reći da je Haris Seferović poneo epitet tragičara za nekoliko promašaja iz prilično izglednih situacija.

VAR PREKINUO SLAVLJE ŠVAJCARACA! Prštalo na sve strane u Bakuu,

EPA

U više navrata u prvom delu igre morao je da reaguje Vord koji je krpio greške odbrambenih fudbalera. Najbolju priliku propustio je pomenuti Seferović koji je ostao sam na svega nekoliko metara od gola, ali je promašio sve.

Početak drugog poluvremena doneo je dosta više borbe, a prvi gol viđen je već u 49. minutu kada je Đerdan Šaćiri centrirao, a Bris Embolo bio najviši u skoku za zasluženo vođstvo.

EPA

Nisu Švajcarci uspeli da postignu drugi pogodak, a trener Petković kažnjen je za nešto defanzivniji pristup nakon postignutog gola. Mur je, kao i rival, posle prekida bio najviši u skoku i matirao Zomera. Tako je postavljen i konačan rezultat meča.

Gavranović se radovao u 85. minutu kada je poslao loptu iza leđa Vordu, ali njegov pogodak poništio VAR zbog očiglednog ofsajda.

Italija ostaje usamljena na prvom mestu sa tri boda, dok će preostale tri reprezentacije voditi veliku borbu u preostala dva meča.

VELS - ŠVAJCARSKA 1:1 (0:0)

Mur u 73. minutu za Vels - Embolo u 49. minutu za Švajcarsku

Stadion: Olimpijski stadion (Baku), Sudija: Klemon Turpan (Francuska)

VELS: Vord - Roberts, Rodon, Dejvis, Mefam - Morel, Alen, Remzi - Džejms (od 75. Bruks), Mur, Bejl.

ŠVAJCARSKA: Zomer - Mbabu, Elvedi, Šer, Akanđi, Rodrigez - Džaka, Frojler, Šaćiri (od 68. Zakarija) - Embolo, Seferović (od 84. Gavranović).

KRAJ!

90. minut - Igraće se još pet minuta nadoknade!

90. minut - Embolo je bio blizu, ponovo! Opet je pretio glavom nakon kornera, ali je uspeo Vord da reaguje i odbrani udarac.

85. minut - Gavranović je nakon 60 sekundi pogodio mrežu Velsa, ali je gol poništen zbog ofsajda. Uzalud su se radovali navijači, a i igrači.

84. minut - Promena kod Švajcaraca. Umesto Seferovića na terenu je Gavranović.

75. minut - Prva promena kod Velšana. Bruks je u igri umesto Džejmsa.

73. minut - GOOOOOOL! Muuuur! Centrirao je Morel, a Mur potvrdio da je centralna figura na ovom meču za Velšane! Nisu se predali Ostrvljani!

68. minut - Evo i prve promene na meču. Umesto Đerdana Šaćirija na terenu je Denis Zakarija.

66. minut - Ponovo u prilici Embolo! Sada je njegov udarac prošao tik pored stative!

63. minut - Sada je Mbabu oštro startovao nad Alenom i novi žuti karton za Švajcarce.

49. minut - GOOOOOOL! Embolo! Nije uspeo iz prvog, ali iz drugog pokušaja uspeva da matira Vorda nakon centaršuta Šačirija iz kornera!

EPA

48. minut - Kakva sada šansa za Embola! Izbio je sam na Vorda, ali golman Velsa skida novi zicer!

47. minut - Mur je laktom udario rivala, sudija Turpan se nije dvoumio i pokazao mu žuti karton.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

POLUVREME!

EPA

45. minut - Još dva minuta nadoknade će se igrati u prvom delu.

45. minut - Seferovića baš neće! Embolo mu je ostavio loptu na tacni, ali je napadač ponovo promašio čitav gol, sada je morao mnogo bolje da odreaguje!

41. minut - Ponovo preti Seferović i ponovo pored gola. Nije još uvek namestio "nišanske sprave" napadač Švajcarske.

34. minut - Anađi je probao petom kao i njegov saigrač nešto ranije, ali ovog puta je šut bio izblokiran. Opasniji Švajcarci u ovom delu utakmice.

30. minut - Prva javna opomena na meču za štopera Švajcarske Šera nakon oštrog starta.

28. minut - Seferoviiić! Umalo da napadač reprezentacije Švajcarske donese prednost svojoj selekciji. Lopta prolazi pored leve stative.

20. minut - Sada je Šer umalo petom matirao Velšane. Odlično se snašao štoper Švajcaraca, ali je njegov udarac nekako zaustavio Vord.

15. minut - Velika prilika za Velšane! Džejms je centrirao, a Mur umalo glavom matirao Zomera. Odlično je reagovao golman Borusije iz Menhengladbaha. Bilo je baš blizu.

10. minut - Prva konkretnija prilika na meču za Švajcarce, tačnije Granita Džaku, ali lopta ide pored gola koji brani Vord.

15.00 - Utakmica je počela!

14.40 - Dve selekcije do sada su se sastale četiri puta uz tri pobede Švajcarske i jedan trijumf Velsa. Velšani su slavili u poslednjem okršaju 2011. godine, a strelci su tada bili akteri današnjeg duela Geret Bejl i Aron Remzi.

14.30 - Vladimir Petković odlučio se za postavu sa tri štopera, tačnije pet igrača u defanzivnoj liniji.

14.28 - Za početak pozabavićemo se postavama. Velšani ništa ne rizikuju pa su najveće zvezde na terenu od samog starta.

14.25 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen Evropskom prvenstvu, tačnije prvom meču drugog dana između Velsa i Švajcarske. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja iz Azerbejdžana.