TRGOVCI MORAJU DA OBJAVLJUJU CENE I NA INTERNETU, INAČE ĆE DEBELO DA PLATE Nove mere u komšiluku obradovaće kupce!

Ministar privrede Besar Durmiši rekao je da su ovom merom obuhvaćeni svi trgovci sa više od deset zaposlenih i da su, s obzirom na to da je zakon donesen 4. marta, imali dovoljno vremena da prilagode i objave cenovnike, prenose skopski mediji.
Ažuriranje cena treba da se vrši svakog dana do 10 sati, a u slučaju nenamerne tehničke greške, trgovac je dužan da ispravi grešku u roku od 24 sata.
Nadležni procenjuju da će ovakav način objavljivanja prodajnih cena obezbediti transparentnost, veću konkurentnost i sniženje cena.
Za nepoštovanje mere propisane su kazne do 10.000 evra.
Novoformirana Komora trgovaca na veliko i malo saopštila je juče da se mala preduzeća i dalje tehnički i kadrovski opremaju i zbog toga traže više vremena za razvoj svojih stranica.
Udruženje privatnih apoteka smatra da ih ne treba tretirati kao obične trgovce i zbog toga traži da budu potpuno oslobođeni obaveze objavljivanja cena onlajn.
BONUS VIDEO
PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI
Komentari (0)