zvezda barsa KK Crvena zvezda 2017/18
Marko Metlaš

Ubedljiv trijumf nad Zagrepčanima, Foto: Marko Metlaš

Iako umorni od puta i utakmice sa Anadolu Efesom u petak u Istanbulu domaći košarkaši su, pojačani Perom Antićem, od prvog minuta zaigrali izuzetno dobro i u finišu prve četvrtine već došli do dvocifrene prednosti (21:10), koja je u jednom trenutku iznosila i velikih plus 15.

Crveno-beli su nešto lošije otvorili drugi period što je prvak Hrvatske iskoristio da smanji rezultat na 33:24, ali serijom 12:0 ekipa Dušana Alimpijevića je nokautirala goste - 45:24.

Beograđani su na odmor otišli sa ogromnih 25 poena viška - 54:29 na zadovoljstvo ispunjene dvorane "Aleksandar Nikolić."

Skoro četiri minuta igračima Cedevite je bilo potrebno da u trećoj četvrtini postignu koš, što su crveno-beli iskoristili i košem Milka Bjelice poveli sa 58:29.

Razmontirana ekipa Cedevite nije imala rešenje za raspoložen domaći tim i u 28. minutu na semaforu je pisalo 66:34!

Alimpijevićev tim je posle tri četvrtine rešio pitanje pobednika i bilo je očekivano da u poslednjoj deonici malo smanji gas. Gosti iz Zagreba su to iskoristili i u 34. minutu prepolovini zaostatak na 74:58 i donekle popravili utisak.

Najefikasniji u ekipi sa Kalemegdana bili su Džejms Feldin sa 27 poena (6/9 za tri), Tejlor Ročesti je upisao 15 poena i 10 asistencija, dokl su Matijas Lesor i Bjelica zabeležili po 11 koševa.

Kod gostiju nekadašnji igrač CSKA iz Moskve Demetris Nikols je postigao 13, Vil Čeri 12, a Karlo Žganec 11 poena.

Zvezda u sledećem kolu gostuje MZT u Skoplju, dok Cedevita dočekuje Mega Bemaks.