Vojvodina
samdoria.it
Vojvodina
Golman Sampdorije je četiri puta vadio loptu iz mreže, Foto: samdoria.it

Briljantnom igrom i ubedljivom pobedom srpski tim je ostvario veliki uspeh i na korak je od plasmana u plej-of za grupnu fazu tog takmičenja.

Vojvodina je povela već u četvrtom minutu golom Mirka Ivanića! Tada je Sampdorija zaigrala bolje i bila je bliža golu. Međutim na poluvreme se otišlo sa 0:1. Tek što je počelo drugo poluvreme u 48. minutu Novosađani su poveli sa 2:0 preko Stanisavljevića koji je bio na pravom mestu pošto je golman Italijana odbio loptu posle šuta Ožegovića.

Vojvodina nije stala ni posle ubedljivog vođstva, a Italijani su bili grogirani. Već u 58. minutu je bilo 3:0, a gol je postigao odlični Ožegović. I kada se mislilo da će to biti konačan rezultat u zaostavnom vremenu u 91. minut gosti su postigli još jedan gol. Strelac je bio ponovo Ožegović i to je bilo konačnih 4:0!

Revanš susret igra se za sedam dana u Novom Sadu.