lažni sajtovi
Foto: Alo/Efektiva

Tako je jedan gospodin naručio nekoliko pari cipela čuvene marke Geoks, oduševljen što će patike koje inače koštaju oko 15.000 da plati oko 5.000. Uredno mu je stigla poruka da će dobiti nalog za uplatu i kod za praćenje, uredno je platio, ali su mu u kutiji nakon mesec dana stigle naočare!

Kako upozorva Udruženje potrošača Efektiva, ovo je sve češći slučaj sa različitim robnim markama. 

lažni sajtovi

Efektiva

 

"Učestalo nam potrošači javljaju da su na internetu naišli na sajt nekog poznatog brenda, koji daje značajna sniženja na svoje proizvode. Nakon naručivanja, pošiljka stiže iz Kine, sa sadržajem paketa koji nema veze sa onim što je plaćeno! Primer je sajt "geoxsrbija", na kom se i na prvi pogled može videti da je prevara, sa dosta slovnih i jezičkih grešaka", kažu iz Efektive. 

lažni sajtovi

Efektiva

 

Takođe, dodaju da se posebno obrati pažnja na sajt "uggsrbija".

"Zajedničko za oba sajta je da se nigde ne može pronaći naziv firme koja je prodavac, sa adresom u Srbiji ili PIB-om, uz pomoću kog se može proveriti registracija u APR i NBS. Dakle, pre nego što nešto kupite sa neta, proverite da li iza sajta stoji firma registrovana u Srbiji", upozorava Efektiva. 

Prevare, kao što je Alo! već pisao, vrebaju i u prodavnicama uživo, gde se često cene prelepljuju, jer prodavci veruju da je dovoljno da kupci samo vide natpis "sniženje" i kupe, čak i ono što im ne treba i što realno nije sniženo. 

BONUS VIDEO: 

 

 

 

PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI

Komentari (0)

Loading