Obdukcija je pokazala da su povrede nanete nasiljem, a policija je intenzivnim operativnim radom stekla osnov sumnje da ih je majka nanela devojčici. Nataši, koja je inače u drugom mesecu trudnoće, određeno je policijsko zadržavanje, a zatim će, uz krivičnu prijavu, biti sprovedena na saslušanje istražnom sudiji Višeg suda u Novom Sadu.
Meštani Đurđeva su ostali nemi pred vešću koja se juče po podne pronela ovim malim vojvođanskim mestom nakon što je policija stavila lisice na ruke Nataši K., majci četvoromesečne devojčice. Kuća u kojoj se desila tragedija, kao i prethodnih dana, i juče je bila zavijena u crno.
Niko od Natašinih rođaka, kao ni njen nevenčani suprug Darko C., ne mogu da poveruju u strašnu činjenicu da je majka mogla da usmrti ćerkicu. Kako su nam ispričali meštani Đurđeva, Nataša je juče u svojoj kući, pred istražnim organima, do detalja objasnila i pokazala sve što je učinila tog kobnog 21. avgusta.
- Kako smo saznali, ona je krenula u prodavnicu gurajući dete u kolicima. Prema njenoj izjavi, kolica su se prevrnula u dvorištu kuće, nakon čega je ona podigla dete sa zemlje i sa njim otišla u prodavnicu. Nakon povratka iz kupovine ušla je u kuću, gde je tresnula dete u krevetac - skrhkanim glasom započinje svoju tužnu priču otac pokojne četvoromesečne devojčice. Kaže da je svoju suprugu jako voleo, ali da je sva ta ljubav posle svega što je doživeo za samo nekoliko sati ubrzo prešla u mržnju.
- To je monstrum. Više puta sam je pitao da li je nešto uradila našem detetu. Uvek je odgovarala da nije. Sada mi apsolutno ništa ne vredi, pa ni njeno priznaje, kao ni današnje opisivanje zločina do detalja. Ne vredi mi ni da sto godina trune na robiji. Moje dete meni niko vratiti ne može - bolnim glasom dodaje otac.
Nataša i Darko živeli su u vanbračnoj zajednici sa njenim dvogodišnjim sinom iz prethodne veze i svojom četvoromesečnom ćerkicom.
- Devojčica je bila skoro mrtva kada je Nataša pozvala moga brata Davora i saopštila mu da bebi nije dobro. Odmah su je odvezli u žabaljski Dom zdravlja, odakle ju je Hitna pomoć prevezla u Novi Sad. U Dečjoj bolnici je odmah operisana. Rečeno nam je da je u veoma teškom stanju. Svakoga dana smo bili u bolnici iščekivali šta će se dogoditi.
Vest da je dete preminulo slomila nas je oboje. Plakala je za bebom. Nisam mogao ni da pomislim da je učinila takav zločin sve dok nam policija nije zakucala na vrata - priča otac devojčice i dodaje da njegova supruga posle svega treba doživotno da ostane u zatvoru, pitajući se kako je mogla tako nešto da učini.
Meštani Đurđeva o nesrećnoj porodici pričaju sve najlepše, a posebno o Darku, koji je privatni autoprevoznik. Posebno ga hvale zbog činjenice što je priznao prvo dete svoje nevenčane supruge i dao mu sopstveno prezime.
Mnogobrojna rodbina, slomljena bolom i tugom, pruža utehu ocu, iako za njega reči utehe više nema. Darko još uvek ne veruje šta mu se dogodilo i da mu se život u potpunosti promenio, ali se ipak i dalje hrabro drži.
- Kada sam saznao da mi je dete mrtvo, molio sam da ne vrše obdukciju, kako ga ne bismo još više mučili. Rekli su mi da mora... Pomirio sam se i sa time. Stalno sam joj govorio da je opet trudna, pa ćemo se valjda nekako smiriti kada se ponovo porodi. Doneli su nam maleni beli kovčeg. Bilo je zaista jako strašno. Kiša nije prestajala. Nebo je plakalo, a što je najgore, plakala je i ona sama. Verovatno niko nikada neće saznati šta se tog dana dogodilo u njenoj glavi - priča Darko, držeći u naručju Natašinog sina iz njene prethodne veze.
Predsednik danima obilazi naselja koja su najugroženija nepogodom koja je zadesila Srbiju
Poslanik radikala u Skupštinu uveo predstavnike neonacističkih organizacija
Komentara: 3
zorica
10.09.2010.22:22h
slazem se sa pufnicom,ali ipak mi je sve to cudno.ja neverujem puno u tu njenu pricu.tuzno.....
dejan
10.09.2010.17:29h
STRASNO!!!OVO ME PODSECA NA MOJU BIVSU ZENU KOJA JE HTELA DA UBIJE NASE DETE IJA SAM JE PREVENTIVNO ZADRZAO I SADA TRAZIM STARATELJSTVO NAD NJOM.A TAKVE MAJKE TREBA U LUDNICU,ZA DRUGO I NISU!!!
Pufnica
10.09.2010.11:26h
Ne pričaju doktori bez veze da se sačeka vremenski period za drugu trudnoću, jadna devojka možda je zapala u postporođajnu depresiju! Sad može da se samo sumnja ništa više, a malog anđela više nema, jedan život koji je tek počeo da cveta! Jako teško!