Sasuolo nadigrao Crvenu zvezdu
alo.rs
Sasuolo - Crvena zvezda
Sasuolo - Crvena zvezda, Foto: Profimedia

Prvi meč je bio veoma loš, crveno-beli su nadigrani i zasluženo su poraženi sa 3:0.

Sada su odigrali 1:1. I još i dobro prošli!

Samo Martri je mogao do vrha da napuni mrežu crveno-belih, ali je srećom po domaće fudbalere bio izuzetno neprecizan. Odbrana Crvene zvede bila je izuzetno loša, a jedini igrač domaćih vredan pomena bio je Katai, strelac izjednačujućeg gola.

Sa druge strane, u Sasuolu su raspoloćeni za igru bili i Berardi i Politano, koji su čuda činili Zvezdinoj odbrani.

Gosti su poveli sredinom prvog poluvremena, pošto je Berardi lažnjacima izludeo Fibela.

Izjednačio je na početku drugog poluvremena Katai, sjajnim udarcem sa ivice šesanesterca.

Fudbaleri Crvene zvezde devetu godinu zaredom završili su evropske snove u kvalifikacijama.

TOK UTAKMICE

PRVO POLUVREME

1' - Utakmica je počela! Prvi su sa centra krenuli gosti.

3' - Delije ponovo imaju poruku za UEFA. Naravno, poruka je "UEFA MAFIA".

4' - Le Talek je zadobio nezgodan udarac u butinu, ali izgleda da može da nastavi utakmicu.

6' - Pas Lataija za Vijeiru, ali ofsajd!

13' - Imala je Zvezda mnogo sreće! Matri je istrčao pred Kahrimana, ali je pogodio stativu!

15' - Greška sudije! Svirao je ofsajd fudbalera Crvene zvezde, iako je biondini vratio loptu glavom svom saigraču.

17' -  Treneru Crvene zvezde ne sviđa se kriterijum sudije Borbalana, pa mu je prigovorio.

21' - Prva šansa za Zvezdu! Vijeira i Mouče su duplim pasom pokušali da "probuše" odbranu gostiju, ali nisu uspeli. Tražili su crveno-beli i penal, ali je sudija samo odmahnuo rukom.

21' - Šut Donalda, ali u golmana gostiju!

25' - I opet Matri! Izbegao je ofsajd tazmku, bacio La Taleka lažnjakom, a onda šutirao. Kahriman je nogama sprečio pogodak.

26' - Odlična reakcija Kahrimana! Politano je posle centaršuta glavom zahvatio loptu i poslao je pod prečku, ali se golman crveno-belih odličnom intervencijom spasio stvari!

27' - Hladan tuš! Sasuolo golom Berardija vodi 0:1! Berardi je "polomio" Fibela i driblingom ga bacio na zemlju, a onda plasirao loptu iza Kahrimanovih leđa!

34' -Nova prilika za Sasuolo! berardi je centrirao iz kornera, a Matri za nekoliko metara promašio.

39' - Dve šanse za Zvezdu u jednom napadu! Prvo je Mouče šutirao u golmana gostiju, a onda je Vijeira sa nekoliko metara prebacio prazan gol!

45' - Fudbaleri crveno-belih ispraćeni su zvižucima na kraju prvog poluvremena.

DRUGO POLUVREME

45' - Počelo je dugo poluvreme, sa centra kreću crveno-beli.

47' - Berardi šutira iskosa sa desna strena, ali Kahriman na mestu!

50' - Velika prilika za Matrija! "Polomio" je driblingom četvoricu Zvezdinih igrača i stao pred Kahrimanom!

51' - Opet Matri! Ostaje je sam na petercu i na idelana centaršut uspeo glavom da pošalje loptu preko gola!

54' - Katai pogađa za 1:1! Snažan šut sa ivice šesnaesterca za izjednačenje!

57' - Rendulić ulazi umesto El Taleka. Francuz šepajući izlazi s terena.

65' -Umalo da Ruzi dobije crveni karton, opšto je nagazio đonom igrača gostiju koji je ležao na travi! Srećom, sudija je pustio da se igra nastavi.

67' - Velika prilika za Falćinelija! Ponovo je Berardi prošao po krilu, poslao pas u sredinu ka Matriju, koji je propustio loptu Falćineliju. Srećom po crveno-bele, igrač Sasuola šutirao je tik pored gola!

71' - Šansa Vijeire, ali ništa! Prekombinovao je Portugalac na pet metara od gola!

72' - Italijani su zadovolji rezultatom. Umesto ofanzivnog Berardija, u igru je ušao defanzivac Letšert.

74' - Donald pokušava sa više od 20 metara, ali golman Konsilji bez problema kontroliše loptu.

80' - Izlazi Mouče, koji se naslušao salve zvižduka nacvijača Crvene zvede na svoj račun, a umesto njega u igri je Babunski.

85' - I Ruiz napušta igru, ulazi Srnić. I Ruiz je ispraćen zvižducima domaćih navijača.

90' - Sudija je utakmicu produžio za dva minuta.

90+2' - Kraj utakmice!

SASTAVI:

Crvena zvezda: Kahriman - Cvetković, Fibel, Le Talek, Ristić - Donald, Poletanović - Mouče, Katai, Ruiz - Vijeira.

Sasuolo: Konsilji – Lirola, Kanavaro, Aćerbi, Peluso – Biondini, Manjaneli, Dankan – Berardi, Politano, Matri.