Novak Đoković
Profimedia

Profimedia

Novak Đoković, Foto: Profimedia

Na startu meča videli smo sjajan tenis, a to su bili jedini trenuci kada je momak iz Kineskog Tajpeha uspeo da parira najboljem teniseru sveta. Obojica su razvijali svoju igru i uspostavili prepoznatljiv ritam. Prvi do brejka stigao je Novak u sedmom gemu. Lu je zatim uzvratio u narednom, da bi Đoković ponovo uzastopno oduzeo gem na servis rivala, a potom ga i potvrdio za osvajanje prvog seta.

U drugom setu Lu je poveo sa 1:0, ali je onda izgubio narednih šest gemova, što je automatski značilo vođstvo od 2:0 za furioznog Novaka.

Gde je Novak stao u drugom, tu je nastavio i u trećem. Osvojio pet uzastopnih gemova, odnosno 11 računajući od početka drugog seta kada je Lu poslednji put dobio gem. Uspeo je momak iz Kineskog Tajpeha da osvoji gem i ne izgubi sa nulom u treći set, ali je potom Đoković odservirao za pobedu i plasman u narednu rundu.

TREĆI SET: 6:1

6:1 - KRAJ! Novak Đoković je u drugom kolu!

5:1 - Aplauzi za Lua sa tribina "Filip Šatrijea". Konačno je osvojio gem.

5:0 - Zatim rutinska materijalizacija učinjenog u prethodnom gemu.

4:0 - Ovaj gem je malo duže trajao, a Novak je još jednom osvojio brejk. Deseti uzastopni gem za Đokovića!

3:0 - A onda i lagana potvrda.

2:0 - Evo prvog brejka u trećem setu... Ovo je verovatno početak kraja. Lu je gotovo bez ideje u ovim trenucima.

1:0 - Lu je ozbiljnije zapetio na Noletov servis, imao "đus", ali je Srbin vezao dva poena.

Za razliku od prva dva seta, sada će Novak imati početni servis.

DRUGI SET: 6:1

6:1 - Ali ne i treću! Šes vezanih gemova osvaja Novak i vodi sa 2:0.

Dve set lopte je spasao Lu.

5:1 - Novi rutinski gem... Posle dvadesetak minuta igre u ovom setu, Lu će servirati za ostanak u njemu.

4:1 - Još jedan brejk... Sada već na terenu postoji samo jedan igrač.

3:1 - Lagana potvrda brejka. Sada Lu kao da gubi snagu ili mu se uvukao strah u kosti.

2:1 - Brejk! Lu pravi duplu servis grešku i tako "poklanja" Đokoviću prednost.

Imao je srpski teniser dve brejk šanse (15:40)... Lu je osvojio dva vezana poena i izjednačio. Evo nove prilike.

1:1 - Prilično lako Đoković izjednačuje... Lu je osvojio samo jedan poen na Novakob prvi servis u drugom setu.

0:1 - Imao je Novak priliku da "brejkne" Lua na startu, ali je Tajpešanin odoleo i osvojio prvi gem.

Lu će prvi servirati i u drugom setu...

PRVI SET: 6:4

6:4 - Prvi set pripada Đokoviću!

5:4 - A onda ponovo pravi brejk! Vraća se tamo gde je bio pre pet minuta.

Posle 40:0 za Lua, Novak osvaja četiri vezana poena i stiže do brejk lopte.

4:4 - Iznenađujuće ili ne, teniser iz Tajpeha uzvraća brejk. Sada smo ponovo na nuli.

A onda i brejk lopta za Lua.

Vodio je Đoković 40:15, sada je "đus".

4:3 - Evo ga! Osvaja Novak gem na protivnikov servis i sada je dosta bliži osvajanju seta.

Tri vezane bejk lopte ima Novak... Prvu spasava Lu.

3:3 - Osvojio je Tajpešanin dva poena u šestom gemu, ali Novak ga je dobio i izjednačio.

2:3 - Ponovo se igralo na razliku, pre nego što je Lu stigao i do trećeg gema. Za sada pruža sjajan otpor najboljem teniseru sveta.

2:2 - Prilično brz gem osvaja ga srpski teniser... Posle četiri gema, nema brejkova. Lu je na servisu.

1:2 - Imao je Đoković brejk priliku, ali je Lu osvojio tri vezana poena i osvojio drugi gem.

Odlični poeni i razmene udaraca... Đoković stiže do prve brejk lopte... Ali spasava je momak iz Kineskog Tajpeha.

1:1 - Novak uzvrađa istom merom. Takođe je protivniku dozvolio samo jedan poen.

0:1 - Prilično lagano Lu osvaja prvi gem u ovom meču. Novak će prvi put servirati na ovogodišnjem Rolan Garosu.

Meč je počeo, Lu je prvi na servisu...

*********************************************************************

Prva prepreka biće mu teniser iz Kineskog Tajpeha, 95. teniser sveta Jen Sun Lu.

Ovo će biti tek drugi njihov međusobni duel. Do sada su se sastali samo na Vimbldonu 2010. godine, kada je srpski teniser izvojevao pobedu u tri seta i plasirao se u polufinale najpopularnijeg teniskog nadmetanja.