Boaći radost
ap/marin meissner

Boaći i Donald slave gol, Foto: AP/Marin Meissner

Dva lica Crvene zvezde u dva poluvremena. U prvom su izabranici vladana Milojevića odigrali maestralno, stvarali šanse i postigli pogodak, dok u drugom igrači Zvezde nisu mogli ni da opepele. Srećom, sačuvali su kapital, odoleli napadima "jarčeva", koji su u drugom poluvremenu imali tri pogođene stative, i ostvarili prvu pobedu ove sezone u Ligi Evrope.

keln - crvena zvezda

tanjug

Keln - Crvena zvezda, Foto: Tanjug/AP

Odlično je Zvezda krenula. Kanga je već u šestom minutu imao stopostotnu šansu kada je predriblao golmana Horna, ali potom šutirao pored gola. Napadali su crveno-beli, imali još nekoliko šansi preko Donalda, Boaćija i Radonjića, dok Keln nije stvorio nijednu pravu. Ostalo je 1:0 kada su ekipe otišle na odmor.

U drugom poluvremenu, odnos snaga se totalno promenio. Keln je napadao sve vreme, dok srpski tim gotovo da nije uspeo ni centar da pređe većim delom meča. Miloš Jojić je pogodio dve stative, a Bitenkur jednu i to su ujedno bile i najbolje prilike za "jarčeve".

Keln - Crvena zvezda

D. J. Bužić

Borjan spasao Zvezdu u nekoliko navrata, Foto: D. J. Bužić

Do kraja meča Borjan je još nekoliko puta spasao Zvezdu, a to je činio i Le Talek, koji je uz Boaćija, svakako najzaslužniji za prvi trijumf crveno-belih u grupnoj fazi Lige Evrope.

EPA/SASCHA STEINBACH

Keln - Crvena zvezda, Foto: EPA/SASCHA STEINBACH

Zvezda je ovom pobedom osvojila četiri boda i druga je na tabeli iza Arsenala, koji je večerašnjim trijumfom u Belorusiji (4:2) protiv BATE-a, sakupio šest bodova. Klub iz Borisova ima jedan, dok je ekipa koju je večeras savladao beogradski tim, bez bodova.

D. J. Bužić

Radost fudbalera Zvezde posle meča, Foto: D. J. Bužić

DRUGO POLUVREME:

90+5. minut - KRAJ! Velika pobeda Crvene zvezde u Kelnu!

90. minut - Pet minuta nadoknade vremena.

88. minut - Nova prilika, Kordoba je pokušao, a Borjan uhvatio loptu.

85. minut - Keln i dalje silovito pokušava da izjednači, crveno-beli odolevaju.

80. minut - Rauš je nesmetano šutirao, srećom preko gola.

77. minut - Treća stativa Kelna, neverovatno! Bitenkur je ovog puta umalo savladao Borjana.

66. mimnut - I ponovo Jojić pogađa stativu, ovog puta udarcem sa preko 20 metara.

58. minut - Najbolja prilika na meču za Keln, Miloš Jojić je zadrmao stativu gola koji brani Milan Borjan. Ostaje 1:0 za Crvenu zvezdu.

Jojić pogađa stativu

Tanjug/AP

Jojić pogađa stativu, Foto: Tanjug/AP

53. minut - Keln igra znatno bolje nego u prvom poluvremenu, nadajmo se da će Zvezda odoleti.

51. minut - Jojić je centrirao, ali pored gola je glavom šutirao Vitenkur.

47. minut - Opasan napad Zvezde, Radonjić je probio po levoj strani, uputio loptu u prazan deo kaznenog prostora, ali je za korak zakasnio Boaći.

epa/sascha steinbach

Keln - Crvena zvezda, Foto: EPA/Sascha Steinbach

46. minut - Nastavljena je utakmica, Keln je u drugom poluvremenu krenuo sa centra.

PRVO POLUVREME:

45. minut - Kraj prvog poluvremena, Zvezda od 30. minuta zasluženo vodi.

44. minut - Najbolja prilika za Keln na utakmici, Jojić je šutirao tik pored stative. lopta mu je došla u noge posle odbitka iz kaznenog prostora, a on je ostao sam na ivici kaznenog prostora. Sreća za Zvezdu u ovom trenutku.

40. minuht - Srnić je ostao na travi posle jednog duela, ukazuje mu se pomoć, ali ubzo se pridigao.

37. minut - Priliku je imao Srnić, a potom šut Radonjića. Oba puta pored gola.

Nemanja Radonjić u duelu, Foto: ap/marin meissner

34. minut - Priliku je imao Keln, posle centaršuta Borjan je istrčao, a Jojić glavom pokušao da ga lobuje. No, lopta je završila pored gola.

Bakljada delija posle gola, Foto: AP/Marin Meissner

30. minut - Gooooool! Boaći - 1:0! Kakva golčina Zvezdinog napadača! Bomba sa dvadesetak metara, ništa nije mogao ovde Horn.

27. minut - Kanga je bio sebićan. Slobodni su bili Radonjić i Boaći, ali ovaj je sam šutirao sa 25 metara pravo u golmana Horna.

26. minut - Šansu je imao Ričmond Boaći. Posle centaršuta Filipa Stojkovića, Ganjanin je glavom šutirao pored stative.

21. minut - Udarac Kange iz velike daljine, preko gola.

Stadion Kelna

D. J. Bužić

Stadion Kelna, Foto: D. J. Bužić

16. minut - Deluje da je Zvezda konkretnija i sigurnija od domaćina. Keln još nije stvorio šansu za gol.

10. minut - Posle Kanginog neverovatnog promašaja, Zvezda je imala još dve poluprilike. Radonjić je pretrčao čuvara, ušao u šesnaesterac, ali je njegov pas ka Boaćiju presekao odbrambeni igrač "jarčeva". Potom je Donald šutirao sa oko 30 metara, ali preko prečke.

6. minut - Stopostotna šansa za Zvezdu! Kanga je izašao sam ispred golmana, predriblao ga, ali šutirao preko gola.

5. minut - Na startu meča nije bilo uzbuđenja.

D. J. Bužić

1. minut - Počela je utakmica, Zvezda će imati prvi napad.

Mnogo naših je ostalo ispred stadiona. Karata nigde nije bilo, naravno, Nemci nisu želeli ni da čuju da puste nekoga. Kolika je potražnja bila govori i da je jedan Srbin na "E-Bay" kupio ulaznicu za 150 evra.

**********************************************************

18.15 - Navijači Crvene zvezde stigli su na stadion "Rajn enerdži", a osim paljenja baklji, nisu načinili nijedan incident dok su pešačili u korteu.

18.00 - Sat vremena pre početka meča, objavljeni su zvanični sastavi. Bivši ofanzivni vezista Partizana Miloš Jojić ponovo će zaigrati protiv nekada ljutog rivala. Što se Zvezde tiče, štoper Srđan Babić zameniće povređenog Vujadina Savića koji je ostao u Beogradu, dok će prvi golman Milan Borjan ipak stati među stative, s obzirom da se oporavio od povrede prsta koju je zadobio u meču prvog kola Lige Evrope sa BATE Borisovim.

SASTAVI:

Keln: Horn - Hajnc, Sorensen, Mere - Rauš, Olkovski, Ozkan, Leman, Jojić - Žirasi, Kordoba. Kulpa: Kesler, Maroh, Heger, Osako, Klemens, Bitenkur, Klinter.

Crvena zvezda: Borjan - Stojković, Le Talek, Babić, Gobeljić - Donald, Krstičić - Srnić, Kanga, Radonjić - Boaći. Klupa: Supić, Frimpong, Račić, Milijaš, Adžić, Milić, Pešić.

17.30 - Autobusi sa fudbalerima Zvezde i Kelna stigli su ispred stadiona. Navijači se i dalje kreću ka njemu.

17.00 - Dva sata pre početka meča, strasti na ulicama Kelna su se smirile.

Delije u korteu idu ka stadionu

D. J. Bužić

Delije u korteu idu ka stadionu, Foto: D. J. Bužić

Nemački mediji prenose da korteo "delija" i dalje korača ka stadionu, pritom paleći baklje i pirotehnička sredstva, uprkos apelu policije da to ne čine.

- Naš izveštač nalazi se u Kelnu i obaveštavaće nas o najzanimljivijim detaljima sa ulica ovog nemačkog grada, kao i sa stadiona uoči početka meča, a takođe ćete moći i da pratite tekstualni prenos utakmice drugog kola Lige Evrope između Kelna i Crvene zvezde.