Vojvodina - AZ Alkmar
Nenad Mihajlović

Vojvodina - AZ Alkmar, Foto: Nenad Mihajlović

Fudbaleri Vojvodine nisu uspeli da se plasiraju u grupnu fazu Lie Evrope, pošto su nakon poraza kod kuće od 0:3 u gostima s AZ Alkmarom odigrali bez golova.

Trudili su se Novosađani, ali su i domaćini imali nekoliko opasnih prilika.

S druge strane, "lale" su se pokazale u lepom svetlu, pošto nisu ni primili gol u gostima.

AZ Alkmar se zasluženo plasirao u grupni deo Lige Evrope.

Među 10.000 navijača na stadionu AZ Alkmara bilo je i 150 simpatizera novosadskog tima.

TOK UTAKMICE

PRVO POLUVREME

Navijači Vojvodine u Alkmaru

M. Živković

Navijači Vojvodine u Alkmaru, Foto: M. Živković

1' - Sa centra su krenuli igrači Vojvodine, utakmica je počela.

3' - Meleg centrira sa leve strane, ali lak plen za odbranu domaćina. Potom i Malbašić pokušava sa iste strane, ali igrači AZ Alkmara i tu situaciju lako rešavaju. Početna inicijativa Vojvodine.

5' - Domaćin je prvi put prešao centar i u prvom napadcu iznudio korner. Srećom, bez opasnosti po Vojvodinu.

6' - Prva šansa za Alkmar i to opasna! Lopta je prozujala pored gola Vojvodine.

7' - Brza kontra Vojvodine, ali loša završnica. Bez opasnosti po gol Alkmara.

AZ Alkmar - Vojvodina

M. Živković

AZ Alkmar - Vojvodina, Foto: M. Živković

14' - Vojtens posle prekršaja centrira u peterac Voše, ali Antić izbacuje loptu u aut. Potom još jedan šut igrača Alkmara, srećom daleko od gola.

18' - Pritisak igrača Vojvodine urodio plodom. Golman domaćih preplašeno izbacio loptu u aut.

18' - Nažalost, Ašćerić u ofsajdu!

20' - Vojvodina za sada konkretnija, srpske "lale" imaju terensku inicijativu.

21' - Garsija šutira sa dvadeswetak metara, ali visoko iznad gola Vojvodine.

25 - Odličan centaršut, ali je Ašćeriću falilo nekoliko centimetara da zahvati loptu glavom u ubaci je u mrežu domaćina!

26' - Velika greška odbrane Vojvodine! Frajdej je lako došao u priliku i šutirao, ali je Kordić bio na mestu!

27' - Duga lopta Puškarića za Malbašića, koji ne uspeva da centrira.

29' - Vojvodina ponovo ima inicijativu, ali domaćin se odlično brani.

35' - Pokušava Puškarić iz daljine da ugrozi gol domaćina, ali neprecizno.

36' - Kapiten domaćina Vlar šutira sa skoro 20 metara, tik pored stative Kordićevog gola!

39' - Ovaj anapd Vojvodine je obećavao, ali je nažalost došlo do prekombinovanja i lopta je izgubljena.

40' - Meleg loš u završnici, i dalje bez golova.

45' - Kraj prvog poluvremena. Alkmar strpljiv, Vojvodina ima inicijativu bez završnice. Jednak broj šuteva, po četiri sa obe strane, od čega samo jedan domaćina u okvir gola.

DRUGO POLUVREME

45' - Domačini su krenuli sa centra.

47' - Šansa za domaće, ali odbrana Vojvodine dobro reaguje.

54' - Strpljiva igra domaćina, koji trenutno kontroliše teren.

55' - Dobar prodor Malbašiča sa leve strane, odličan dribling, ali dobra intervencija odbrane Alkmara posle centaršuta.

M. Živković

58' - Pokušali su domaći da ugroze gol Vojvodine, ali veoma neprecizno.

59' - Opasan šut Johansona, ali odlična odbrana Kordića!

60' - Babić ulazi u igru umeso Aščerića.

62' - Greši Frajdej i promašuje izglednu priliku! Sa nekih pet metara neprecizno šutira glavom!

67' - Opasna šansa za AZ Alkmar, ali Vujtensov šut odlazi u korner!

70' - Centaršut Melega posle faula za Vojvodinu, ali Meleg nije uspeo dobro da zahvati loptu glavom.

71' - Vukasović ulazi umesto Maksimovića.

72' - Imao je AZ priliku, ali faul u napadu nakon centaršuta pred golom Vojvodine.

75' - Stisli su domaćini, ali bez prilike za gol.

85' - AZ Alkmar i dalje smiren, Vojvodina pokušava da dođe makar do utešne pobede.

89' - Ne daju se fudbaleri Vojvodine, pokušavaju uporno da daju makar taj jedan utešni gol, ali ne ide. Odbrana domaćina je dobro postavljena.

90' - Sudija je drugo poluvreme produžio za dva minuta.

90+2' - Kraj utakmice!

SASTAVI

AZ Alkmar: Ročet – Johanson, Van Eijden, Vlar, Haps – Lukasen, Vujtens – Jahanbakš, Henriksen, Garsija – Frajdej.
Vojvodina: Kordić – Miletić, Planić, Puškarić, Antić – Mićić, Maksimović – Paločević, Meleg, Malbašić – Ašćerić.