Bajern - Atletiko Madrid
Profimedia

Profimedia

Bajern - Atletiko Madrid, Foto: Profimedia

Atletiko je sačuvao prednost iz prvog meča od 1:0 i zbog gola u gostima plasirao se u finale Lige šampiona.

U trećoj godini uzastopno Bajern je zaustavljen u polufinalu, ni sam Gvardiola, kada 1. jula bude odlazio u Mančester siti, neće moći da kaže da je njegova misija u Minhenu bila uspešna.

Alonso je doveo Bajern u vodstvo u 31. minutu meča posle slobodnog udarca.

Nakon toga, već u 34. minutu sudija dosuđuje opravdano penal za Bajern, ali Miler nije uspeo da ga iskoristi, odnosno njegov udarac je odbranio Oblak.

Na početku drugog dela Tores je poslao loptu iza leđa odbrane Bajerna, Grizman je izjednačio ali posle usporenog snimka jasno se vidi da je bio u ofsajdu.

Bajern je napadao ceo meč ali nisu mogli da dođu do pogotka.

U 74. minutu Levandovski vraća u život Bajern, uz nadu da može da se ponovi preokret kao protiv Juventusa.

Igrao se 84. minut sudija Čakir je pokazao na belu tačku, iako je Tores oboren pola metra od linije, međutim Nojer brani šut Španca.

Atletiko je postao treći španski tim koji treću sezonu zaredom izbacuje Bajern iz polufinala.

U finalu čekaju boljeg iz duela Mančester Siti - Real Madrid.