Vaterpolisti Srbije
A. Dimitrijević

Vaterpolisti Srbije, Foto: A. Dimitrijević

Aktuelni svetski, evropski i olimpijski šampioni, koji će pokušati da odbrane trofej na Svetskom prvenstvu u Budimpešti, ušli su u ovaj meč kao veliki favoriti, a to su i potvrdili u bazenu.

Neizvesno je bilo jedino u prva dva minuta, kada su "delfini" vodili sa 2:1. Zatim su postigli još dva pogotka i završili četvrtinu sa tri gola prednosti, da bi u drugoj dali još četiri gola, naspram protivnikova dva.

Već tada je bilo jasno da izabranici Dejana Savića neće ispustiti lep kapital, a pitanje je bilo samo kojim će se rezultatom meč završiti. Naši reprezentativci dodali su gas i u trećoj deonici u kojoj su isto spakovali četiri komada u australijansku mrežu, a ništa blaže nije bilo ni u poslednjem kvartalu.

Srbija će u polufinalu igrati sa pobednikom duela Hrvatska - Italija.