Novak Đoković
Profimedia

Profimedia

Novak Đoković, Foto: Profimedia

Najbolji srpski teniser Novak Đoković pobedio je Rafaela Nadala 3:2 i plasirao se u finale Vimbldona gde će sutra od 15 sati igrati protiv Južnoafrikanca Kevina Andersona.

10:8 - Novak stiže do pobede.

- Novak ima tri meč lopte.

9:8 -Novak stiže lako do novog vođstva.

8:8 - Nadal posle meč lopte za Novaka stiže do dva vezana poena i izjednačenja.

- Meč lopta za Novaka, ali Nadal ostaje pribran.

8:7 - Novak posle tri spašene brejk šanse Nadala konačno stiže do pobede u ovom gemu!

Uprvao je istekao peti sat ovog duela!

- Ovaj gem se odužio do u nedogled. Novak nikako da nađe put da ga osvoji.

Novak spašava i treću brejk loptu sa Nadala i to kakvim udarcem! Bravo!

- Dve brejk šanse za Nadala, alo obe ne koristi.

7:7 - Đoković propušta šansu da pobedi, pa se teniski maraton nastavlja.

7:6 - Novak opet stiže do prednosti i opet svaljuje pritisak na španskog tenisera.

6:6 - Nadal stiže do izjadnačenja.

6:5 - Novak dobija i ovaj gem.

5:5 - Nadal vezao četiri poena i izjednačio rezultat posle 30:0 za Novaka.

5:4- Novak spasao dve brejk lopte i sa četiri uazstopna poena stigao do vođstva i opstao u setu.

4:4 - Nadal sa dva vezana poena spašava brejk loptu i osvaja ovaj gem.

- Novak ima brejk loptu, ali je ne koristi.

4:3 - Novak ponovo stiže do vođstva.

3:3 - Nadal rutinski stiže do novog izjendačenja u poslednjem setu.

3:2 - Brz gem za Novaka i novo vođstvo.

2:2 - Nadal lako dobija gem i stiže do izjednačenja.

2:1 - Novak ponovo vraća vođstvo u odlučujućem setu.

1:1 - Nadal stiže do izjednačenja, malo teže nego što se očekivalo.

1:0 - Novak stiže do prednosti u prvom gemu petog seta.

3:6-  SET - Tri brejk šanse za Novaka, koji ima priliku da se ponovo vrati u meč, ali Nadal spašava sve tri i poen ga deli od seta.

3:5 - Dve brejk šanse za Nadala, prvu je Novak spasio, ali drugi na veliku žalosti nije i Španac je sve bliži izjednačenju u setovima.

3:4 - Nadal je ponovo poveo, mada je Đoković pružio solidan otpor, ali bez šanse za brejk.

3:3 - Novak sve sigurniji, naučio je greške iz prethodnih gemova i stiže do izjednačenja.

2:3 - Novak ponovo u igri, dve vezane brejk šanse ima, a koristi već prvu i uzima brejk.

1:3 - Novak konačno osvaja gem u ovom setu i to bez izgubljenog poena.

0:3 - Nadal sve sigurniji, ovoga puta i na svoj servis, Đoković bez rešenja u ovom setu.

0:2 - Nadalu izgleda više prija Novakov servis i sada ima dve brejk lopte, a već prvu koristi.

0:1 - Nadal posle 18 minuta dugog gema konačno stiže do vođstava u ovom setu.

- Prvi gem traje već 10 minuta, a pobednika ni na vidiku.

Tek što je počela, a već gledamo neverovatnu razmenu udaraca u gemu u kojoj su poeni prilično dugi. Novak ima brejk šansu, ali gem još nije gotov.

- Meč je nastavljen, Nadal prvi servira.

14.04 - Igrači su izašli na teren i uskoro se očekuje nastavak sinoćnjeg meča, koji će odrediti protivnika Andersona u finalu.

Velelepni tenis gledali smo u sinćnjem okršaju između Đokovića i Nadala, a posle fantastične razmene udaraca i inteligentnih poena, Srbin je poveo sa 2:1 u setovima.

Pošto se treći set završio u 23 sata po lokalnom vremenu, odnosno u ponoć po srednje evropskom, meč je morao da bude prekinut, tako da će se danas nastaviti sa početkom četvrtog seta.