Novak Đoković
AP

AP

Novak Đoković, Foto: AP

6:3 SET, MEČ! To bi bilo to. Novak je iskoristio prvu meč loptu i za 93 minuta lako je savladao sasvim solidnog rivala.

Statistika

Printskrin: Flashscore

Statistika meča, Foto: Printskrin: Flashscore

5:3 Desetak minuta trajao je prekid koji je prijao obojici igrača. Novak s jednim izgubljenim poenom uvodi meč u samu završnicu.

4:3 Svaka čast Zebaljosu na igri u ovom setu. Novaka je nešto zabolela noga, levo koleno, teže nego inače došao je do klupe. Pozvan je i doktor, više za svaki slučaj.

4:2 Novak zapanjujuće lako drži ritam igre, kao da je prvi gem.

3:2 Orasio je ubrzao, poslednje atome snage ostavlja na terenu.

EPA/Nic Bothma

Novak suvereno vlada terenom, Foto: EPA/Nic Bothma

3:1 Sa 13 asova i 89 posto ubačenog i realizovanog prvog servisa, Novak komotno može da konstatuje da je doveo formu do optimalnog nivoa na Vimbldonu.

2:1 Argentinac je izgubio samo poen na svom servisu. Možda i najbolji gem za njega od početka duela.

2:0 Meč je upravo ušao u drugi sat a već je pri kraju...

1:0 BREJK! Šta drugo od Novaka danas?

6:2 SET! Ovaj je trajao 31 minut, osam duže od prethodnika.

5:2 Zebaljos je počeo da ulaže daleko veći napor nego na početku meča da parira ovakvom Đokoviću, i za sada donekle i uspeva u tome na svom servisu.

5:1 Novak ne popušta, ne koči.

4:1 Gem za Zebaljosa. Odigrao ga je za svaku pohvalu.

EPA,AP

Novak poput Terminatora, Foto: EPA,AP

4:0 Još jednom - brzo, lako i jednostavno. Nole kao nekada.

3:0 BREJK! Uz malo napora, Novak stiže do velikog vođstva u drugom setu. Kao da mu je plan da obori rekord u dužini jednog meča na Vimbldonu.

2:0 Brzo, lako i jednostavno.

1:0 BREJK! Au, kakav tenis danas Đoković igra. Možemo slobodno već sada reći da je Zebaljos prošlost. Vineri se nižu kao na filmskoj traci.

6:1 SET! Samo 23 minuta prošla su od početka meča a Novak nas već uvodi u drugi set.

5:1 BREJK! Novak koristio prvu od dve brejk lopte, ovde je prvi set već rešen.

4:1 Nole bez greške prilikom svog servisa. Sve podseća na duel sa Sandgrenom, ali da ne komentarišemo unapred...

3:1 Argentinac konačno dolazi do prvog gema.

3:0 Ponovo siguran Novak, uz jedan izgubljen poen.

2:0 BREJK! Sjajan start Đokovića, lako je stigao do dve brejk lopte koje nije želeo da prokocka.

1:0 Novak je, kao i mnogo puta u ovoj sezoni, odabrao da prvi servira. Lepo je krenuo, gem "s nulom".

15:10 Meč je počeo.

EPA,AP

Novak je spreman da ide do finala, Foto: EPA,AP

14:50 Južnoafrikanac Kevin Anderson savladao je u dvodnevnom maratonu Andreasa Sepija sa 6:3, 6:7, 6:3, 6:4. To samo znači da će Novak za dvadesetak minuta na teren.

Dobar dan i dobrodošli na tekstualni prenos meča Đoković - Zebaljos.

Srpski as je blistao u utorak - za samo 95 minuta "počistio" je Tenisa Sandgrena u tri seta i s opravdanim optimizmom čeka nezgodnog "gaučosa".

Novak i Orasio igrali su samo jednom dosad i to u Dohi prošle godine. Đoković je rutinski slavio sa 6:3, 6:4.

Ono što je takođe interesantno je što je Argentinac posle poraza zamolio Novaka za selfi, koji je potom postao viralan na društvenim mrežama.