Profimedia

EPA/Nic Bothma

Novak Đoković, Foto: EPA/Nic Bothma

To je to. Prekid meča. Nastavak u subotu od 14 časova.

7:6 - SET, Novak dobio taj-brejk 11:9 i poveo u setovima 2:1. Nastavak meča danas od 14 časova.

- Novak spasava i drugu set loptu koju je imao Španac i opet sačuvao glavu.

- Nadal ima set loptu, ali Novak se sačuvao u igri.

- Novak vodi 5:3 u taj-brejku i blizu je osvajanja drugog seta, ali Nadal izjednačuje na 5:5.

- Žestoke razmene udaraca u taj-brejku, pitanje je ko će pre popustiti.

6:6 - Igraće se taj-brejk u ovom setu!

- Nadal na korak od taj-brejka.

6:5 - Novak osvojio gem i obezbedio bar taj-brejk. Pritisak je na Nadalu da ostane u setu.

5:5 - Nadal ponovo stiže do izjednačenja

5:4 - Novak ponovo vodi i ima šansu da brejkom stigne do novog vođstva u setovima. Pritisak na Nadalu.

4:4 - Nadal ne da svoj servis

4:3 - Novak osvaja gem i za korak je bliži kraju trećeg seta.

3:3 - Novak je u ovom gemu vezao dva poena i činilo se da bi u najneizvesnijem setu mogao da dođe do brejka, ali Rafa dolazi do četiri vezana poena i izjednačuje rezultat.

3:2 - Novak ponovo vodi prilično dominantnom igrom u ovom gemu.

2:2 - Nadal bez greške na svoj servis u ovom setu.

2:1 - Novak uz razmenu nekoliko dobrih udaraca dolazi do novog vođstva.

1:1 - Nadal lagano stiže do izjednačenja.

1:0 - Novak stiže do prvog gema u trećem setu.

3:6 - SET,  Nadal je spasao dve brejk lopte i ušao u šansu da reši set, što je i učinio.

- Novak imao dve brejk šanse da se potpuno vrati u ovaj meč, ali Nadal je bio bruatalan već na prvom narednom servisu.

3:5 - Novak se sačuvao u ovom setu, ali pitanje da li samo za kratko ili ne.

2:5 - Nadal na korak od izjednačenja u setovima.

2:4 - Drugi put ne greši i osvaja novi brejk u ovom setu.

- Nova šansa za brejk Nadala u gemu je malo je reći impresivan, ali Španac prvi put greši.

2:3 - Novak ima lepu šansu da mu odmah uzvrati istom merom i koristi je.

1:3 - Nadal je iskortio prvu brejk šansu i sigurno vodi u ovom setu.

- Lep gem igraju Novak i Nadal. Španac je izveo najbolji forhend na meču, dok mu je naš teniser odmah uzvratio asom, ali Nadal ima brejk šansu!

1:2 - Nadal se opet izvukao i osvojio ovaj gem.

- Novak ima šansu za brejk, ali je ne koristi, međutim Nadal mu poklanja novu.

1:1 Nadal prvi put na meču ozbiljnije preti na Novakov servis, ali Đoković je ostao pribran.

0:1 - Novak ipak bez brejka u drugom setu, Nadal se opet provukao, a na početku prethodnog.

- Novak je i u drugi set ušao silovito i blizu je da uzme novi brejk Nadalu, a sada ima i prvu šansu za to, ali je nažalost ne koristi.

6:4 - SET, Novak osvaja prvi set i prebacuje pritisak na stranu Španca.

5:4 - Čini se da je Novak svu snagu sačuvao za naredni gem, kada ima priliku da na svoj servis overi set.

5:3 - Novak siguran na svoj servis i gazi ka osvajanju prvog seta

4:3 - Brejk za Novaka

- Novak nikad bliži uzimanju brejka u ovom setu, Nadal očajno igra na svoj servis, a naš teniser ima tri šanse da uzme brejk. Prvu nije iskoristio, ali ima još dve šanse.

3:3 - Teže nego što se očekivalo, Novak ipak rešava ovaj gem u svoju korist.

2:3 - Nadal je spasio dve brejk lopte i vratio se novim vođstvom u ovom setu

- Novak stiže do prve brejk šanse na meču posle neverovatnog proklizavanja, a nedugo zatim i drugu, ali Nadal se za sata izvlači.

2:2 - Đoković lagano do novog poravnanja rezultata.

1:2 - Nadal dolazi do novog vođstva u prvom setu, ali je očigledno da toga stiže teže nego što je mislio

- Novak za sada još uvek čeka na brejk-loptu, ali prilično muči Nadala na rivalov servis

1:1  - Novak izjednačuje rezultat bez problema

0:1 - Nadal izlazi kao pobednik u prvom gemu posle odličnog otpora Novaka Đokovića

21.09 - Mnogo kasnije nego što smo očekivali počeo je duel Novaka i Nadala. Prvi na servisu je španski teniser. Duel je počeo u dvoranskim uslovima, a do ponoći imaju "fore" da završe meč, u suprotnom nastavlja se sutra.

20.30 - Najnovija informacija! Novak Đoković i Rafael Nadal će u dvoranskim uslovima igrati polufinale Vimbldona, a pre toga bi trebalo da se okonča maraton Iznera i Andersona.

19.28 - Izner i Anderson su duboko zagazili u peti sat, a vremenska prognoza kaže da će za nekih sat vremena početi kiša u Londonu, što znači da će Novak i Nadal igrati u dvoranskim uslovima, ali prema najnovijim informacijama dokle god bude trebalo. Teniski maraton se nastavlja!

18.52 - Reprezentativac Hrvatske Ivan Rakitić izjavio je da navija da Novak osvoji Vimbldon i da se nada zajedničkom radovanju u nedelju.

18.43 - Bez obzira kojim se ishodom završi, duel Đokovića i Nadala će ući u istoriju kao meč koji je najkasnije počeo na Vimbldonu ne računajći faktor mraka.

18.02 - Uprkos očekivanjima da će meč između Novaka i Nadala početi u dogledno vreme, Izner i Anderson su maksimalno otegli sa duelom, ušli u peti set i sat i dobrano odložili početak meča koji čekamo ceo dan.

Najbolji srpski teniser Novak Đoković igra danas polufinale Vimbldona protiv Španca Rafaela Nadala i bori se da uđe u finale, koje čeka dve godine. Srbin beži Špancu jednu pobedu (26:25) i ima priliku da još više poboljša međusobni skor sa "kraljem šljake", koji ga je pobedio ove godine u Rimu. Poslednji duel ove dvojice tenisera na ovom gren slem turniru viđen je 2011. godine kada je Novak u finalu slavio rezulatot 3:1. Nadamo se da će tako biti i ovaj put.