Karlos Alkaraz

Španski teniser Karlos Alkaraz obezbedio je učešće u trećoj rundi US Opena pošto je savladao Lojda Harisa iz Južne Afrike sa 6:3, 6:1, 7:6(4).

Na kraju, dva sata i 31 minut igre, a moglo je da bude i mnogo duže da Španac nije ušao koncentrisano u taj-brejka i uspeo da privede priču kraju pred punim stadionom u noćnom terminu.

Imao je Haris svoje prilike, u prvom i drugom setu, a onda je čak i poveo sa 4:2 u trećem gde je napravio brejk sa nulom, ali je odmah izgubio tu prednost i dopustio protivniku da se vrati.

PRESEDAN U BELOM SPORTU Ovakav epilog meča niko nije očekivao, svet bruji o njihovoj reakciji

Ponovo je izvršio pritisak da povede sa 5:3, ali kada to nije uspeo, taj-brejk je izgledao kao idealna šansa da pronađe nove šanse.

Vratio sa 3:1 na 3:3, pa je bilo i 4:4, a onda je mini brejk usledio za 5:4 koji Karlitos nije prosuo do kraja meča.

Sa dve strane žreba, nastavlja se trka Alkaraza i Novaka Đokovića ka tom viđenom finalu i borbi za titulu.

Naredni protivnik Španca biće Dan Evans koji je savladao Botika Van De Zandshlupa sa 3:1 u setovima.