SRPSKA SENZACIJA U AMERICI Lajović napravio čudo, srušio šestog tenisera na svetu

Naš teniser Dušan Lajović napravio je veliku senzaciju na mastersu u Sinsinatiju, pošto je u 2. kolu pobedio Janika Sinera sa 6:4, 7:6(4).

Trenutno 66. igrač sveta uspeo je da eliminiše šampiona Toronta i šestog na ATP listi!

Što se meča tiče bio je veoma uzbudljiv. Jedini brejk u prvom setu napravio je Lajović u sedmom gemu, a rivalu nije dozvolio nijednu priliku da mu oduzme servis.

Drugi set bio je još interesantniji. Italijan je propustio čeriti brejk lopte, a onda Duci u maratonskom gemu u kojem je odigrano 22 poena nije uspeo da iskoristi nijednu od tri šanse da dođe do brejka i prilike da servira za set.

Velika borba u Sinsinatiju se nastavila, ali Lajović je uspeo da slomi otpor Sinera u taj-brejku i trijumfuje posle dva sata i četiri minuta.

Dušan će u narednoj rundi igrati protiv pobednika meča Lorenco Sonego - Tejlor Fric.