FURIOZNI DUCI Lajović startovao ubedljivom pobedom na mastersu u Sinsinatiju

Dušan Lajović je sjajno igrao protiv 21. igrača sveta, Argentinca Fransiska Serundola i uspeo da ga pobedi sa 2-0 u setovima.

Rezultat je glasio 6:3, 6:4, a meč je trajao sat vremena i pedeset minuta pre nego što ga je kiša prekinula.

Lajović će u drugom kolu igrati protiv Italijana Janika Sinera.

Što se toka meča tiče, videli smo da je Lajović sigurno odradio prvi gem na svom servisu i momentalno napravio brejk u drugom kako bi stekao vođstvo od 2:0, brzo je brejk potvrdio i kada je na semaforu bilo 4:1 u njegovu korist bilo je jasno da će teško ispustiti prvi set.

UVEK TU ZA SRBIJU Sjajne vesti za "Orlove": Đoković u timu Dejvis Kupa napada novi trofej

Tako je i bilo. Lajović je bez većih problema dobio taj deo meča sa 6:3, da bi u drugom setu krenuo odlično i za sat vremena i 5 minuta imao meč loptu i šansu da sve okonča.

Nije uspeo, dozvolio je brejk za 5:3, da bi Serundolo smanjio na 5:4 i potom je meč prekinut zbog kiše u Sinsinatiju pri servisu Lajovića na 40:30 za sprskog igrača.

Odmah po povratku na teren je Lajović taj jedan poen i osvojio i bez problema prošao u drugo kolo Sinsinatija.