NOLE NAJBOLJI KADA JE NAJPOTREBNIJE Đoković od sjaja do očaja, pa do osmine finala Rima

Meč je trajao dva sata i 20 minuta. Ovo je bio 12. međusobni duel srpskog i bugarskog tenisera, a 11. trijumf Đokovića.

Dimitrov je meč otvorio brejkom, ali je Đoković uzvratio ribrejkom. Bugarin je u trećem gemu imao tri vezane brejk lopte, ali je Đoković uspeo da povede 2:1. Srpski teniser je potom osvojio još dva gema za vođstvo 4:1. Đoković je u osmom gemu pri vođstvu od 5:2 propustio tri set lopte, a Dimitrov je ipak smanjio na 5:3. Najbolji teniser sveta je potom na svoj servis stigao do 6:3 i 1:0 u setovima.

AP Photo/Andrew Medichini

Bugarin je poveo 1:0  i na startu drugog seta, a onda je Đoković osvojio tri uzastopna gema. Srbin je poveo 3:1, a potom i 4:2. Međutim, bugarski teniser je osvojio četiri uzastopna gema i izjednačio je na 1:1 u setovima.

Đoković je već u prvom gemu trećeg seta napravio brejk, a onda je srpski teniser sigurnom igrom ovaj deo meča dobio rezultatom 6:1.

Đoković će u osmini finala mastersa u Rimu igrati sa pobednikom meča između Britanca Kamerona Norija i Mađara Martina Fučkoviča.

Masters u Rimu igra se za nagradni fond od 7.705.780 evra, a titulu brani Novak Đoković.

ĐOKOVIĆ - DIMITROV 2:1 (6:3, 4:6, 6:1)

TREĆI SET:

KRAJ - To je to! Sjajni Đoković je u osmini finala!

5:1 - Još jedna potvrda brejka i sada je Nole na gem do pobede.

4:1 - Brejk! Đoković po drugi put u odlučujućem setu oduzima servis Dimitrovu i sada je baš blizu osmine finala.

3:1 - Nole odličan na svom servirus. Pobeda je sve bliže.

2:1 - Mučio se Dimitrov, ali uspeo da upiše svoj prvi gem u trećem setu.

2:0 - Potvđuje brejk Nole i upisuje prvi servis gem.

1:0 - Odmah brejk! Uspeva Đoković brzo da se trgne i povede u odlučujućem setu.

DRUGI SET:

4:6 - Dimitrov upisuje i drugi brejk i dolazi do izjednačenja!

4:5 - Po prvi put u setu Dimitrov vodi, Nole će servirati za ostanak u drugom setu.

4:4 - Vraća se Dimitrov. Bugarin dolazi do brejk i do izjednačenja.

4:3 - Nastavlja se razmena gemova, ali Đoković još uvek ima prednost brejka.

4:2 - Ponovo Nole i više nego siguran.

3:2 - Imao je Đoković sada brejk šansu i priliku da reši sve dileme, ali se spasao Dimitrov i došao do drugog servis gema.

3:1 - Potvrda brejka i Nole lagano gazi ka osmini finala.

2:1 - Đoković upisuje brejk u drugom setu! Dimitrov se unervozio, Srbin to koristi i sada ima baš veliku prednost.

1:1 - Spasio je sada Nole brejk loptu i uspeo da izjednači.

0:1 - Uspeva da se konsoliduje Dimitrov i upiše prvi gem u drugom setu.

PRVI SET:

6:3 - Đoković dolazi do prvog seta!

5:3 - Dimitrov je spasio četiri set lopta i uspeo da ostane u setu. Đoković servira za prednost u setovima.

5:2 - Nole lagano do novog gema i sada je na gem do prvog seta.

4:2 - Lep tenis u Rimu. Oba tenisera igraju jako dobro. Sada je Dimitrov uspeo da veže nekoliko odličnih poena i smanji zaostatak.

4:1 - Potvrđuje brejk Đoković i sada je na dva gema do prvog seta.

3:1 - Ponovo brejk! Đoković se odlično snašao i sada on ima veliku prednost.

2:1 - Prilično neobičan meč na startu. Dimitrov je imao tri brejk šanse, ali je Nole vezao pet poena i došao do prvog vođstva.

1:1 - Odmah Novak uzvraća istom merom! Sada je Novak imao tri brejk šanse, iskoristio drugu i izjednačio.

0:1 - Brejk odmah na startu. Dimitrov bez izgubljenog poena dolazi do velike prednosti.

15.02 - Duel Srbina i Bugarina je upravo počeo!

14.45 - Meč između Ige Švjontek i Lesije Curenko završen je pobedom Poljakinje sa 2:0, a kako je to bio meč koji Novak i Grigor čekaju, njihov duel neće kasniti.

14.00 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču trećeg kola mastersa u Rimu između Novaka Đokovića i Grigora Dimitrova. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja iz "večnog grada".