NEZAUSTAVLJIVI ALKARAZ ODBRANIO TITULU U MADRIDU Đoković ostaje bez prvog mesta pred Rolan Garos

Alkaraz je u finalu pobedio Jana Lenarda Štrufa - 6:4, 3:6, 6:3, nakon dva sata i 27 minuta igre.

To znači da će Alkaraz na sutrašnjoj ATP listi imati 6.770 bodova na drugom mestu, samo pet manje od Novaka Đokovića.

Ali, Alkarazova titula u Madridu garantuje mu povratak na prvo mesto ATP liste posle mastersa u Rimu i status prvog nosioca na Rolan Garosu.

To će se desiti zbog toga što Alkaraz prošle godine nije igrao u Rimu, a Đoković u prestonici Italije neće moći da osvaja bodove, pošto će braniti titulu i 1.000 ATP bodova.

Španac je bolje otvorio meč i odmah došao do brejka, ali je Nemac vrlo brzo uzvratio. Ipak, u sedmom gemu ponovo Španac oduzima servis rivalu i dolazi do seta.

Igrao je 65. teniser veoma hrabro, napadački i takva igra donela mu je drugi set. Naročito je zanimljiv bio peti gem u kom je Štruf spasao čak pet brejk lopti i uspeo kasnije da uvede meč u odlučujući set.

Pretio je nemački teniser, došao do brejk lopte, ali se Alkaraz izvukao, sačuvao svoj servis, a onda napravio brejk i poveo sa 3:1. Do kraja nije bilo brejkova, pa je tako Španac nastavio sa sjajnim rezultatima.

Alkarazu je ovo već četvrta titula ove sezone.