MAŠINA NASTAVLJA DA MELJE Đoković preko redovne mušterije do polufinala u Dubaiju, neka se spremi Medvedev

Najbolji teniser sveta Srbin Novak Đoković plasirao se u polufinale ATP turnira u Dubaiju, pošto je večeras u četvrtfinalu pobedio Poljaka Huberta Hurkača 6:3, 7:5.

Meč je trajao 102 minuta. Ovo je bio peti međusobni duel srpskog i poljskog tenisera, a peti trijumf Đokovića. Đoković je prvi set osvojio za 35 minuta. Najbolji teniser sveta je napravio brejk u četvrtom gemu prvog seta, a onda je na svoj servis potvrdio brejk i poveo 4:1.

AP Photo/Kamran Jebreili

Đoković je sigurnom igrom održavao prednost od tri gema i dobio je prvi set rezultatom 6:3. Poljak je poveo 1:0 na startu drugog seta. Igralo se potom gem za gem do rezultata 5:5. Velika borba je viđena u 11. gemu, koji je pripao srpskom teniseru. Đoković je potom na svoj servis lako stigao do novog gema i plasmana u polufinale turnira u Dubaiju.

Đoković će u petak u polufinalu igrati sa pobednikom meča između Rusa Danila Medvedeva i Hrvata Borne Ćorića, koji je na programu kasnije večeras.

U prvom polufinalu sastaće se Nemac Aleksandar Zverev i Rus Andrej Rubljov. ATP turnir u Dubaiju igra se za nagradni fond od 2.855.495 dolara.

ĐOKOVIĆ - HURKAČ 2:0 (6:3, 7:5)

DRUGI SET:

7:5 - KRAJ! Đoković ide u polufinale!

6:5 - Evo ga brejk! Nole koristi šestu priliku u ovom setu i serviraće za prolaz u polufinale!

5:5 - Bio je Hurkač blizu brejk šanse, poveo 0:30, ali se sjajno vratio Nole i nastavio niz.

4:4 - Bez drame u drugom setu, deluje da smo sve bliže taj-brejku.

3:3 - Nastavlja se klackalica. Ne muče se ni Novak ni Hubert da dođu do servis gemova, ali ni jedan ni drugi nisu bili blizu brejk šansi.

2:3 - Uzvraća Hurkač dominantno. Nole je osvojio samo jedan poen na tri servis gema Poljaka.

2:2 - Po prvi put na meču Nole dolazi do gema bez izgubljenog poena. Za sada se igra gem za gem.

1:2 - Ponovo dobar na servisu Hurkač koji opet vodi.

1:1 - Uzvraća brzo Nole na isti način i vraća set "na početak".

0:1 - Drugi set počinje gemom Poljaka, prilično sigurnim gemom.

PRVI SET:

6:3 - Nole bez mnogo problema dolazi do prvog seta!

5:2 - Preslikana situacija kao u prethodnom servis gemu Srbina. Uspeo je Hurkač da priđe na 40:30, a onda odličan poen Novaka i sada ga gem deli od vođstva u setovima.

4:2 - Prekida mini seriju Srbina Hurkač i upisuje svoj drugi gem na meču.

4:1 - Potvrđuje brejk Novak uz malo problema. Ipak, ono što je najbitnije je da ga dva gema dele od prvog seta.

3:1 - Brejk! nije iskoristio prve dve šanse, ali treću koristi i Nole ima veliku prednost u prvom setu.

2:1 - Nole još jednom odličan na svoj servis. Do sada je dopustio samo dva poena rivalu.

1:1 - Brzo stiže odgovor Poljaka koji izjednačuje.

1:0 - Pomalo neobično za Novaka da istrčava na mrežu, ali je sada dalo rezultata i omogućilo lagan prvi gem.

16.44 - Meč je upravo počeo, prvi na servisu Novak!

16.40 - Igrači su na terenu, uskoro se očekuje početak!

16.20 - Upravo je završen meč koji je Novak čeka, a dalje ide Andrej Rubljov nakon pobede nad Van der Zandšlupom sa 2:0. Nole će na teren u 16.40.

16.00 - Zbog nešto kasnijeg završetka meča između Van de Zandšlupa i Rubljova, Đoković i Hurkač će na teren u 16.20.

15.05 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču četvrtfinala između Novaka Đokovića i Huberta Hurkača. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja iz Dubaija.