NOVAK ODRŽAO TENISKI ČAS CICIPASU Srbin isprašio Grka, pokazao ko je gazda na terenu i u Astani došao do 90. titule u karijeri
(AP Photo/Stas Filippov)

Najbolji srpski teniser Novak Ðoković osvojio je ATP turnir u Astani, pošto je danas u finalu pobedio Grka Stefanosa Cicipasa 6:3, 6:4.

Meč je trajao 75 minuta. Ovo je bio deseti zvanični duel srpskog i grčkog tenisera, a osmi trijumf Ðokovića.

Srbin je osvajanjem turnira u Astani stigao do 90. trofeja u karijeri, a četvrtog ove sezone. Cicipas je u karijeri osvojio devet ATP titula.

U prvih sedam gemova prvog seta nijedan teniser nije imao brejk loptu. Ðoković je u osmom gemu napravio brejk, a onda je na svoj servis stigao do 6:3 i 1:0 u setovima. Ðoković nije iskoristio dve brejk lopte u trećem gemu drugog seta. Međutim, Srbin je napravio brejk u petom gemu. Sedmi teniser sveta je održavao prednost do kraja seta i zasluženo je trijumfovao na turniru u Astani.

Srpskom teniseru je pripala novčana nagrada od 355.310 dolara i 500 bodova za ATP listu, dok je Cicipas osvojio 191.180 dolara i 300 poena za rang listu najboljih igrača sveta. ATP turnir u Astani igrao se za nagradni fond od 2.054.825 dolara.

Ðoković je trijumfom u Astani ponovio rezultat Švajcarca Rodžera Federera, koji je 2010. godine osvojio turnire iz četiri kategorije u jednoj sezoni. Srpski teniser je ove godine osvojio Vimbldon, Masters u Rimu, ATP turnir u Tel Avivu iz kategorije 250, kao i ATP turnir u Astani, koji je iz kategorije 500.

Najbolji srpski teniser će igrati na Mastersu u Parizu, koji počinje 31. oktobra. Ðoković se nalazi na korak od plasmana na završni turniru sezone, koji će biti igran u Torinu od 13. do 20. novembra.

ĐOKOVIĆ - CICIPAS 2:0 (6:3, 6:4)

Drugi set:

6:4 - Sve je gotovo! Đoković je razbio Cicipasa i došao do 90. titule u karijeri, pokorio je i Astanu!

5:4 - Uzeo je Cicipas gem, pa će sada Đoković servirati za meč i osvajanje turnira

5:3 - Sjajni Novak još jednom sa nulom dolazi do servis gema i na korak je do nove, 90-e titule u karijeri

4:3 - Cicipas smanjuje prednost Đokovića, lako uzima svoj servis gem, ali srpski teniser ima brejk kojim može do titule u prestonici Kazahstana

4:2 - Prikazuje Srbin sjajnu igru! Cicipas apsolutno nema rešenje za Novakovu surovu dominaciju sa osnovne linije!

3:2 - Brejk! Novak furiozno gazi ka tituli u Astani! Pokazao je Đoković zašto je najbolji reterner na svetu i sada ima sve u svojim rukama

2:2 - Nastavlja Novak u istom ritmu. Dolazi lako do još jednog servis gema

1:2 - Šteta! Preživeo je Cicipas pravu dramu na svoj servis! Imao je Novak dve brejk šanse, ali Grk je odličnim servisima to uspeo da neutrališe i da dođe do gema

Tanjug

1:1 - Novak uzvraća istom merom,takođe sa nulom dolazi do početnog gema na svoj servis

0:1 - Osvaja bez problema Cicipas uvodni gem drugog seta na svoj servis

Tanjug

Prvi set:

6:3 - Đoković šampionski, sa nulom potvrđuje brejk i osvaja prvi set!

5:3 - Pravi Novak brejk! Nikakve prilike nije imao Srbin do sada na servis Grka, ali je sada Cicipas odigrao katastrofalan servis gem i tako Novaku omogućava da osvoji prvi set

4:3 - Odličan gem za Novaka. Za kraj jedna strašna skraćena forhend dijagonala Srbina kojom dolazi do nove prednosti u prvom setu

Tanjug

3:3 - Za sada nema preterano velikih prilika Novak na servise Cicipasa, jer Grk odlično servira

3:2 - Pogodio je Novak 12 od 14 prvih servisa. Ovo je drugi gem na svoj servis koji uzima sa nulom

2:2 - Cicipas još jednom siguran za svoj servis, dozvolio je samo jedan poen  Srbinu

2:1 - Prva drama na Novakov servis. Cicipas je imao 0:30, ali je Nole kao i mnogo puta do sada u karijeri ostao pribran, odlično servirao kada je to najpotrebnije i došao do novog servis gema

1:1 - Kako je Đoković počeo meč, tako je isto uradio i Cicipas.Grk je sa nulom osvojio svoj uvodni servis gem.

1:0 - Novak sigurno započinje ovo finale. Srbin dobija sa nulom uvodni servis gem.

12.36 - Meč uskoro počinje

11.15 - Cicipas je redom pobeđivao Mihaila Kukuškina, Luku Nardija, Huberta Hurkača i Andreja Rubljova.

11.11 - Novak je na putu do finala pobedio Kristijana Garina, Botika Van de Zandšulpa, Karena Hačanova, da bi mu onda Danil Medvedev predao u polufinalu, pošto je Đoković dobio drugi set u taj-brejku.

11.08 - Novak je u prilici da postane prvi teniser još od Rodžera Federera koji je 2010. godine osvoji svaki turnir iz ATP kategorije. Naš as je osvojio Vimbldon (2.000 bodova), Rim (1.000) i Tel Aviv (250), a sada želi trofej u Astani iz serije 500.

11.05 - Biće ovo 10. međusobni duel Đokovića i Cicipasa, a Srbin vodi sa 7:2 u pobedama. Poslednji put igrali su ove godine u finalu mastersa u Rimu, kada je Novak slavio - 6:0, 7:6.

AP Photo/Stas Filippov

11.02 - Novak je u sjajnoj formi, prošle nedelje je osvojio turnir u Tel Avivu bez izgubljenog seta, a sa dobrim igrama nastavio je i u Astani.

11.00 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen finalu Astane u kom se sastaju Novak Đoković i Stefanos Cicipas. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz prestonice Kazahstana.