ŠPANIJA POBEDILA SRBIJU Kecmanović izgubio posle drame
EPA-EFE/ANDREJ CUKIC

Posle drugog meča singla, u kojem je Roberto Bautista-Agut rezultatom 2-0 bio bolji od Miomira Kecmanovića, postalo je jasno da Španci dolaze do pobede sa 2-0 u bodovima jer je prethodno Albert Ramos-Vinjolas posle preokreta sa 2-1 pobedio Lasla Đerea.

Iskusni Bautista Agut, 21. igrač sveta, pobedio je u duelu „prvih tabli“ 12 pozicija slabije rangiranog Kecmanovića po setovima 7:6 (5), 7:6 (5) posle dva sta i 20 minuta igre. Bila je ovo četvrta pobeda za RBA u isto toliko mečeva sa 23-godišnjim Beograđaninom.

Agutova pobeda u dramatičnom i izuzetno izjednačenom meču znači da dubl-meč Granoljers/Martinez – Ćaćić/Kecmanović neće imati rezultatskog značaja.

U B grupi sa Srbijom i Španijom nalaze se još i Kanade i Južne Koreje. Prolaz u četvrtfinale obezbediće dve najbolje reprezentacije u grupi.

KECMANOVIĆ - BAUTISTA-AGUT 6:7, 6:7

Drugi set:

6:7 - Agut dobija i drugi taj-brejk! Španija je pobedila Srbiju

6:6 - Idemo u taj-brejk!

5:5 - Hvata Kecmanović poslednji voz i vraća se u igru. Uspeo je da napravi brejk zlata vredan!

3:4 - Neverovatno! Ponovo Kecmanović gubi gem na svoj servis i sada je Agut na dva gema od pobede.

3:3 - Breeejk! Vraća se Kecmanović u igru.

2:3 - Čuva Agut brejk prednosti. Kecmanović mora što pre da vrati brejk.

0:1 - Odmah brejk pravi Agut. Kecmanović u velikom problemu.

Prvi set:

6:7 - Prvi set dobija Agut posle velike borbe i sada je Srbija u velikom problemu.

5:5 - Kako stvari stoje, idemo u taj-brejk!

3:4 - Veliki pad u igri Kecmanovića. Agut je osvojio tri gema u nizu.

3:1 - Au, kako napet gem. Ponovo je Španac pretio i imao brejk loptu, ali se Miomir i ovoga puta izvukao.

2:0 - Breeejk! Odličan start Kecmanovića! Napravio je brejk, a onda spasio brejk loptu i poveo sa 2:0.

19.35 - Kecmanović i Agut se sastali tri puta i sva tri meča dobio je Španac.

19.30 - U drugom meču sastaju se Miomir Kecmanović i Roberto Bautista Agut.

U prvom meču Laslo Đere je izgubio od Alberta Ramosa, posle preokreta - 2:6, 7:6, 7:5.

Đere je odigrao odlično u prvom setu i rešio taj deo igre u svoju korist posle nešto više od pola sata igre.

Ipak, u nastavku je usledio preokret Španca.

Drugi set rešen je u taj-brejk, koji je Ramos dobio sa 7:5.

Odlično je Laslo otvorio set odluke i poveo sa 3:0, ali je usledio veliki pad u njegovoj igri, što je iskusni Španac znao da kazni i donese "crvenoj furiji" prvi poen.

ĐERE - RAMOS 6:2, 6:7, 5:7

Treći set:

5:7 - Kraj! Pobeda Alberta Ramosa protiv Lasla Đerea.

5:5 - Nastavlja se drama! Kako stvari stoje, idemo u novi taj-brejk.

4:4 - Velika borba u trećem setu!

3:2 - Vraća brejk Ramos, velika borba i u trećem setu.

3:0 - Potvrđuje Đere brejk!

2:0 - Breeejk! Nije klonuo psihički Đere posle izgubljenog seta, već je odmah napravio brejk i poveo sa 2:0

Drugi set:

6:7 - Posle velike borbe, Ramos dobija drugi set sa 7:5 u taj-brejku. Sledi set odluke.

6:6 - Pretio je Ramos, bilo je 15:30, ali se Đere niju suočio sa set loptom. Idemo u taj-brejk.

5:5 - Nije Đere podlegao pritisku i sigurno je osvojio gem u kom je servirao za ostanak u setu.

3:4 - Velika borba se vodi u drugom setu. Imao je Đere dve vezane brejk lopte, ali ih nije iskoristio i sada Španac vodi sa 4:3.

2:2 - Momentalno vraća brejk Đere!

0:2 - Loš početak drugog seta za našeg tenisera. Ramos pravi rani brejk.

Prvi set:

6:2 - Dobija prvi set Laslo Đere. Posle nešto više od pola sata poveo je sa 1:0 u setovima i blizu je da Srbiji donese prvi poen.

4:1 - Novi brejk pravi Đere, iskoristio je drugu brejk loptu i sada je nadomak prvog seta!

3:1 - Potvrđen brejk uz dosta muke. Imao je Ramos brejk loptu, ali je Đere uspeo da je spasi i povede sa 3:1.

2:1 - Breeejk! Odličan početak meča za Lasla Đerea koji pravi rani brej i vodi sa 2:1.

15.40 - Dobra vest za Srbiju je što će najbolji teniser sveta Karlos Alkaraz propustiti ovaj meč.

15.37 - Za meč dublova, selektori su se odlučili  za sledeće sastave: Ćaćić, Kecmanvoić *- Martinez, Granoljers.

TSS

15.35 - Posle njih sastaju se Miomir Kecmanović i Roberto Bautista Agut.

15.32 - Prvo će na teren Laslo Đere i Albert Ramos.

15.30 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen Dejvis kup meču između Srbije i Španije. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Valensije.