Partizan - Vojvodina

Crno-beli su tako upisali prvu pobedu u sezoni, nakon remija u prošlom kolu protiv TSC-a (3:3) i tako napravili odličnu uvertiru pred gostovanje Sabahu u kvalifikacijama za Ligu konferencije.

Sa druge strane, Vojvodina je nastavila seriju poraza, pošto je prethodno dva puta izgubila od APOEL-a, a na startu šampionata doživela je debakl od Crvene zvezde (5:0)

Golove za crno-bele postigli su Mateus Saldanja i Kvinsi Menig.

Prvo poluvreme je bilo dosta dinamično, sa velikim brojem prilika, ali i žutih kartona.

Izabranici Igora Duljaja su imali inicijativu, dok su Novosađani pretili iz kontri i polu-kontri, najviše preko Nikole Čumića. Ipak, mreže su mirovale u prvih 45 minuta.

A, onda samo što je počelo drugo poluvreme, Partizan dolazi do vođstva preko Saldanje, koji likom nedoljivo podseća na Roberta Firmina. Bila je to sjajna akcija u kojoj su Brazilac i Bibras Natho odigrali dupli pas i odbrana "lala" je kapitulirala.

A, onda u 54. minutu jedna neobična scena. Pas je ušao na teren i na kratko prekinuo duel.

Vojvodina je zaigrala ofanzivnije, stvorila nekoliko solidnih šansi, ali nije uspela da ozbiljnije ugrozi Jovanovića.

Tačku na utakmicu stavlja Kvinsi Menig sjajnim pogotkom u 74. minutu, nakon nove asistencije Natha.

Do kraja nismo videli mnogo uzbuđenja, te je Partizan rutinski priveo meč kraju.

U narednom kolu Partizan dočekuje niški Radnički, dok Vojvodina gostuje Napretku.

Vojvodina - Partizan 0:2 (0:0)

Strelci: Saldanja 47, Menig 74

Stadion: Karađorđe (Novom Sadu)

Sudija: Miloš Milanović

Vojvodina: Carević – Lazarević, Jeličić, Crnomarković (od 71. Traore), Bukinac (od 52. Miletić) – Milosavljević, Zukić – Čumić (od 77. Radulović), Nikolić (od 78. Jovanović), Malbašić – Vukić (od 46. Bolingi)

Partizan: Jovanović – Stojković  (od 64. Filipović), Ilić, Marković, Antić – Belić, Kanute (od 63. Šćekić) – Severina (od 83. Trifunović), Natho (od Pantić), Menig – Saldanja.

90. minut - Igraće se još četiri minuta u Novom Sadu.

81. minut - Sve je manje nade za Vojvodinu.

74. minut - Gooool! Partizan vodi sa 2:0, strelac je Menig. Sjajan pogodak kojim je verovatno rešeno pitanje pobednika.

69. minut - Vojvodina sve opasnija, ali Partizan odoleva.

64. minut - Dve izmene u crno-belom timu, Šćekić i Filipović umesto Kanutea - koji ima karton - i Aranđela Stojkoviča.

58. minut - Ovo je bila odlična šansa za Vojvodinu! Posle kornera sa desne strane, Crnomarković je sjajno šutirao glavom i poslao loptu tik pored desne stative!

55. minut - Pas je ušao na teren, pa je došlo do kraćeg prekida.

47. minut - Goool! Partizan vodi 1:0, strelac je Saldanja nakon duplog pasa sa Nathom!

45. minut - Poluvreme, nema golova u Novom Sadu.

39. minut - Kapiten Vojvodine očigledno trpi "batine" od defanzivaca crno-belih kao glavna pretnja. Novi u nizu duela, ovaj put u granicama dozvoljenog, bio je povod da Čumić uđe u konflikt sa Ilićem, ali su se brzo strasti smirile, a utakmica je nastavljena.

31. minut - Partizan izbegao treći žuti karton. Prvo su Ilić i Kanute dobili javnu opomenu, a Beliću je progledano kroz prste posle starta nad Čumićem koji je ostao da leži na travi.

26. minut - Opasan nalet Vojvodine, prvo je Vukić izblokiran, a onda je udarac Malbašića zaustavio Jovanović.

19. minut - Nastavlja Milanović sa vađenjem žutih kartona... Sada je javnu opomenu zaradio Kanute!

14. minut -  Odgovorila je Vojvodina iz brze tranzicije, kontru je poveo Čumić koji je imao pred sobom veliki nebranjeni prostor, ali ga je prekršajem zaustavio Ilić i dobio žuti karton.

11. minut - Severina je navukao čak četiri igrača na sebe pa odložio loptu Saldanji, ovaj Nathu, a Natho spaja Meniga sa golom koji šutira i golman Carević brani šut pa je to novi korner za crno-bele. Ništa odatle nije urađeno...

4. minut - Niz pretnji Partizana nastavljen je kornerom koji je izveo Natho. Izraelac je poslao loptu na prvu stativu, ali su igrači Vojvodine rutinski otklonili opasnost.

2. minut - Nova prilika, Severina je uputio svoj udarac iskosa, ali je to učinio prilično traljavo!

1. minut - Utakmica je počela! Odmah šansa, Severina je šutirao sa pet metara, ali odbranio je Carević.

18.05 - Sa druge strane, Partizan u četvrtak igra protiv Sabaha u kvalifikacijama za Ligu konferencije.

18.02 - Vojvodina je eliminisana iz Evrope, pošto je i na svom terenu izgubila od APOEL-a sa 2:1, pa sada može da se posveti domaćem prvenstvu.

18.00 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici drugog kola Mozzart Bet Superlige Srbije u kojoj se sastaju Vojvodina i Partizan. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Novog Sada.