NESTVARNE SCENE U MADRIDU Partizan pobedio, utakmica nije trajala 40 minuta - još jedna pobeda vodi crno-bele na F4

Najvažnije za Partizan je da je stigao na pobedu od plasmana na Fajnal for Evrolige koji se igra od 19. do 21. maja u Kaunasu, ali je pitanje u kom će sastavu igrati u trećem meču serije jer je povredu posle divljačkog nastraja Geršona Jabuselea zadobio Dante Egzum, a moguće je da će Evroliga zbog tuče suspendovati neke od košarkaša obe ekipe.

Partizan je bolje otvorio meč, poveo je odmah na startu 7:0, a prednost gostiju je tokom cele prve deonice bila između osam i 12 poena. U prvoj četvrtini blistao je Egzum sa 11 poena, a Kevin Panter je dodao pet. Ništa se nije promenilo ni u drugoj deonici, nastavio je Partizan da dominira, uz odličnu rolu Alena Smailagića koji je dao sedam poena u tom periodu, koji je okončan vođstvom Partizana 51:37.

EPA-EFE/JUAN CARLOS HIDALGO

Na startu drugog poluvremena Real je zaigrao mnogo bolje u napadu i iskoristio lošu ofanzivnu igru "crno-belih", pa je trojkom Rudija Fernandeza "kraljevski klub" stigao na svega minus pet sredinom treće deonice (48:53). Usledila je ključna serija Partizana, prvo trojka Džejmsa Nanelija uz dodatno slobodno bacanje, a ubrzo zatim i Pantera za plus 10 (62:52).

Na kraju treće deonice bilo je plus 11 (73:62) i već tad je moglo da se nasluti da će izabranici Željka Obradovića u Beograd sa 2:0 u seriji. Na startu četvrte deonice Partizan je serijom trojki stigao do ogromnih plus 18 (87:69) i već tad je bilo jasno da će pobediti.

Dva minuta pre kraja desila se nemila scena zbog koje je na kraju utakmica prekinuta. Sve je počelo kad je Serhio Ljulj namerno faulirao Pantera, kapiten Partizana nije dao na sebe, suprotstavio se Špancu, a u gužvu su zatim uleteli svi igrači obe ekipe, a najratoborniji je bio Geršon Jabusele koji je divljačkim napadom s leđa uhvatio za vrat i oborio Egzuma na parket, a tom prilikom je Australijanac iz Partizana dobio posekotinu na ramenu i povredu skočnog zgloba.

Sudije su dugo gledale snimak, da bi utvrdile šta se tačno desilo i ko bi trebalo da snosi kakve posledice. Na kraju su odlučile da se utakmice završi postignutim rezultatom jer su osim Rudija Fernandeza svi igrači obe ekipe utrčali na teren i učestvovali u incidenti.

Egzum je sa 19 poena bio najefikasniji u Partizanu, 16 je dao Naneli,15 Zek Ledej, Panter 14, a 10 Matijas Lesor. Kod Reala su sa po 16 poena najefikasniji bili Rudi Fernandez (4/6 trojke) i Mario Hezonja, 12 je dodao Vensan Poarije, a 11 Džanan Musa.

Treći meč serije igraće se u utorak, 2. maja u Beogradu, a ukoliko pobedi, Partizan će prvi put posle 2010. godine igrati na Fajnal foru.

REAL MADRID - PARTIZAN 80:95 (21:31, 16:20, 25:24, 18:20)

Hala: ViZink centar (Madrid)

REAL MADRID: Vilijams Gos 6, Rendolf, Fernandez 16, Abalde, Hanga, Hezonja 14, Rodrigez 2, Dek 6, Porije 10, Ljulj 2, Jabusele 3, Musa 8.

PARTIZAN: Vukčević, Ledej 12, Avramović 2, Panter 14, Smailagić 7, Papapetru 6, Egzum 18, Naneli 16, Lesor 10, Trifunović, Anđušić, Madar 4.

KRAJ - Utakmica se neće nastavljati. Partizan je slavio sa 95:80.

38. minut - Meč je prekinut nakon što su se igrači masovno ušli u fizički obračun!

37. minut - Musa pogađa oa penala za "minus 12". Ledej uzvraća.

34. minut - Sada i Ledej za tri! Partizan pred pobedom u Madridu!

33. minut - Egzum za dva, a onda Jabusele za tri. Onda opet Australijanac donosi novom trojkom "plus 17".

32. minut - Panter za tri! Partizan ima ogromnih 17 poena razlike. Hezonja sa penala smanjuje.

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - Lesor siguran posle ofanzivnog skoka, a onda Fernandez za tri. Ledej odgovara! Avramović u kontri za kraj treće deonice.

29. minut - Fernandez pogađa za tri, a Lesor siguran sa penala za "plus devet".

28. minut - Četiri vezana poena Gabrijela Deka - 56:64. Naneli siguran sa penala.

26. minut - Panter za tri! Partizan opet ima 10 poena prednosti!

25. minut - Rodrigez se upisuje - 50:57. Onda lagani poeni Muse.

24. minut - Trojka Nanelija uz faul! Pogodio je Amerikanac i dodatno bacanje. Ovo je bilo potrebno crno-belima.

24. minut - Dva penala Porijea, a onda i trojka Fernandeza i Real dolazi na "minus pet".

22. minut - Porije, a onda i Musa uspevaju brzo da dođu do poena i sada je 43:53.

21. minut - Porije na jednoj, pa Lesor na drugoj strani.

20. minut - Porije se snalazi posle ofanzivnog skoka i donosi nove poena domaćinu. Papapetru siguran oba puta sa penala na drugoj strani, a onda i Naneli sa istog mesta za "plus 15".

19. minut - Musa prekida seriju gostiju i poentira za dva.

18. minut - Panter za tri! Partizan ne promašuje - 32:45. Onda i poeni Nanelija sa penala.

17. minut - Smailagić za tri! Sedam poena centra Partizana samo u ovoj četvrtini. Partizan opet ima dvocifrenu prednost. Gos na drugoj strani za dva, a onda istom merom vraća Madar.

16. minut - Papapetru za dva i "plus sedam".

15. minut - Smailagić! Serija četiri poena centra Partizana. Zakucao je uz faul, ali je promašio dodatno bacanje. Musa odgovara sa dva penala.

14. minut - Trojka Hezonje i Real serijom 7:0 prilazi na 28:31.

13. minut - Hezonja siguran za dva.

11. minut - Fernandez otvara drugu deonicu poenima.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - Egzum za tri! Partizan ima devet razlike. Onda i Naneli za tri! Hezonja odgovara poenima uz faul. Promašio je Hrvat dodatno bacanje.

9. minut - Fernandez pogađa trojku, a onda Egzum za dva.

8. minut - Egzum na jednoj, pa Hezonja na drugoj strani.

7. minut - Hezona pogađa za tri.

6. minut - Ledej uz faul! Pogađa i dodatno bacanje Amerikanac za 7:16. Ljulj na drugoj strani smanjuje.

5. minut - Dek smanjuje zaostatak, Lesor uzvraća.

3. minut - Papapetru ostaje sam u kontri i nastavlja seriju gostiju. Odgovor stiže preko Gosa koji pogađa za tri.

2. minut - Panter za tri! Partizan odlično otvara meč. Nakon toga i poeni Lesora za seriju 7:0.

1. minut - Meč počinje poenima Madara.