CRNO-BELI PALI POSLE DRAME Partizan izgubio od Cedevite u Ljubljani, Egzum promašio produžetak
ABA liga/Cedevita Olimpija/Tine Ruzic

Nakon poraza u prvom istorijskom "večitom" derbiju u Evroligi, košarkaši Partizana su imali šansu da se vrate na pobednički put pobedom u Ljubljani, ali to im nije pošlo za rukom.

Cedevita Olimpija je uspela da napravi iznenađenje i savlada crno-bele posle dramatične završnice i tako nanese Partizanu novi poraz, peti u poslednjih šest mečeva.

Tokom čitavog meča Slovenci su imali prednost, dok je Partizan uspevao da na momente odgovori i dođe do minimalnog vođstva. Crno-beli nisu imali rešenja za prilično raspoloženog Jogija Ferela koji je u presudnim momentima ostao smiren i odveo svoj tim do pobede.

Dante Egzum je odigrao jedan od najboljih mečeva u crno-belom dresu, ali nije imao adektvanu podršku saigrača. Na kraju je upravo on promašio šut za produžetak.

Najefikasniji igrač meča bio je upravo Egzum sa 24 poena, dok je Janis Papapetru imao 17. Kod domaćih Ferel je ubacio 18, dok je Zoran Dragić meč završio sa 13 poena.

Crno-bele sada očekuje duplo kolo u Evroligi. Prvo gostovanje Asvelu, a onda i Efesu, dok će Cedevita na megdan Breši u Evrokupu.

CEDEVITA OLIMPIJA - PARTIZAN 77:74 (23:19, 20:24, 20:18, 14:13)

Hala: Stožice (Ljubljana), Sudije: Uroš Nikolić, Mario Majkić, Dragan Porobić

CEDEVITA OLIMPIJA: Rebec, Ferel, Radović, Jeremić, Alibegović, Murić, Mulalić, Adams, Matković, Gnjidić, Omić, Dragić.

PARTIZAN: Vukčević, Ledej, Panter, Smailagić, Papapetru, Egzum, Brodzijanski, Naneli, Lesor, Trifunović, Anđušić, Madar

40. minut - Adams pogađa oba penala za "plus tri", a Egzum maši trojku za produžetak.

40. minut - Lesor pogađa jedno bacanje. Olimpija vodi 75:74 na 10 sekundi do kraja.

39. minut - Ferel je sam istrčao i poentirao pod obručem za 75:72.

38. minut - Nakon serije promašaja na obe strane, Omić je pogodio dva bacanja i vratio prednost na stranu Cedevite.

36. minut - Uz mnogo sreće Panter pogađa. Crno-beli sada vode sa četiri razlike. Ipak Ferel seče trojkom.

35. minut - Dragić pogađa uz faul i sada su Slovenci u prednosti za pola koša - 68:67, a onda Papapetru posle odbitka pogađa trojku. Crno-beli se najviše oslanjaju na šut sa disntace.

32. minut - Anđušić trojkom ponovo donosi prednost svom timu.

31. minut - Poslednja deonica počinje trojkom Ledeja i Partizan je ponovo u prednosti, ali brzo Adams poentira na drugoj strani.

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - Vraća se Partizan u igru nakon poena Ledeja i Lesora.

29. minut - Serija 5:0 domaćih. Adams za tri, a onda Rebec pogađa na isteku napada - 63:57.

27. minut - Omić poentira iz teške pozicije, a onda Ledej upisuje svoje prve poene na meču.

26. minut - Ferel pogađa jako težak šut, a onda Egzum ponovo siguran za tri - 56:52.

24. minut - Alibegović odličan na startu drugog poluvremena. Sada trojka za igrača Cedevite.

23. minut - Prvo Omić, a onda i Alibegović za mini seriju domaćih od 4:0, ali Naneli prekida to trojkom.

21. minut - Drugi deo igre počinje trojkom Adamsa, a onda odgovara Egzum istom merom. Već 20 poena za košarkaša Partizana.

20. minut - Trojka Egzuma i posle dužeg vremena ponovo Partizan vodi. Za kraj četvrtine Ferel pogađa za izjednačenje.

19. minut - Serija slobodnih bacanja na obe strane terena. Egzum je doneo izjednačenje, a onda Ferel ponovo za "plus dva" Cedevite.

17. minut - Egzum za tri uspeva da promrda Partizan i smanji zaostatak, a onda trojkom Papapetrua ponovo je nerešeno.

16. minut - Alibegović najbrži u kontri za novo zakucavanje - 33:29.

15. minut - Ferel proigrava Dragića koji je siguran iz kornera za tri. Anđušić odgovora istom merom.

14. minut - Odlična akcija završena zakucavanjem Alibegovića za novu prednost domaćih.

13. minut - Ponovo je nerešeno! Nakon trojke Nanelija, Papapetru je ostao sam ispod koša i lagano poentirao - 26:26.

11. minut - Težak šut, ali i pogodak Jeremića za tri poena. Na drugoj strani Papapetru siguran za dva.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - Ferel siguran sa poludistance, a onda Egzum odličan nakon prodora.

8. minut - Matković uz faul, ali nije uspeo da poentira sa dodatnog penala.

7. minut - Murić sada za dva, ali stiže odgovor u vidu trojke Papapetrua.

6. minut - Edo Murić pogađa za tri poena i prvi put domaćin ima nešto osetniju prednost - 15:10.

4. minut - Nova trojka za Slovence, sada je Ferel pogodio i doneo prvu prednost Cedeviti. Na drugoj strani Lesor lagano poentira.

3. minut - Zoran Dragić za tri. Olimpija stiže do prve trojke na meču.

2. minut - Egzum poentira sa penala i nastavlja sopstvenu seriju od pet poena. Prvi poeni za Cedevitu stižu preko Adamsa.

1. minut - Prvi poeni za Partizan. Dante Egzum je poentirao uz faul. Siguran Amerikanac i sa dodatnog bacanja.