LEN

Vaterpolo, Foto: LEN

Bez obzira na sastav i na značaj meča, svaki duel Srbije i Hrvatske izaziva dodatnu pažnju. Tako je bilo i ovog četvrtka u Nemačkoj, gde dve najjače vaterpolo reprezentacije igraju duel 3. kola Svetske lige.

Srbija i Hrvatska su odigrali nerešeno 10:10 (2:4, 3:2, 3:3, 2:1)

Srbi su imali dva puta po tri gola zaostatka ali su uspeli da se vrate u igru i odigraju nerešeno.

Hrvatska je nekoliko puta imala po tri gola prednosti, ali je mladi tim Srbije uspeo da 50 sekundi pre kraja dođe do boda pogotkom Viktora Rašovića u poslednjem minutu.

Najefikasniji u srpskom timu bio je Ognjen Stojanović sa četiri pogotka, Ðorđe Lazić se dva puta upisao u strelce, a Strahinja Rašović, Viktor Rašović, Dušan Mandić i Nikola Jakšić po jedan.

Izuzetno zanimljiv bio je kraj meča, "Delfini" su imali napad za pobedu, ali je napravljen faul u napadu. Ivica Tucak traži tajm-aut ne bi li njegova ekipa došla do eventualnog trijumfa za poslednjih osam sekundi. Hrvati su promašili naredni šut, ali im je sudija opet dodelio loptu i Jakšiću pokazao crveni katon. Ni nakon toga nisu uspeli da nas savladaju.

Hrvatska će tako u četvrtfinale ići kao prvoplasirana, a Srbija sa drugog mesta. Naše vaterpoliste očekuje duel sa Australijom, Mađarskom ili Japanom, mada nije nemoguće ni da se sastanemo sa Nemačkom, trenutno prvoplasiranim i stoprocentnim u grupi A.

Mečevi četvrtfinala na programu su sutra, u petak 14. septembra.

Kraj meča!

Crveni karton za Jakšića!

Na sedam sekundi do kraja dosuđen nam je faul u napadu!

10:10 Sjajno izjednačili smo RAŠOVIĆ!!!

Imamo igrača više, ali Stojanović nije pogodio.

9:10 Stojanović!!!! Još smo u igri!

Šta još možemo očekivati od ove utakmice, efikasno i neizvesno!

8:10 Mandić je ponovo isključen, gol Antea Vukičevića.

Srbija se odlično brani imali smo priliku za izjednačenje ali nismo uspeli, velika borba se vodi na centarskim pozicijama. Dobožanov fenomenalno brani.

Kraj treće četvrtine, Srbija ima aktivan rezultat

8:9 lazić postiže gol na asistenciju Subotića, nakon isključenja Macana, sjajan tajmaut Dejana Savića!

Stojanović je po prvi put promašio na ovoj utakmici

Tucak traži tajm, nakon isključenja Đorđa Lazića, osetio je da je to trenutak da se odvoje i privedu meč kraju u svoju korist. Ali taj plan mu je propao.

Još jedna izgubljena lopta

7:9 Nevalja! Hrvati su se ponovo odvojili

7:8 Slavlje je trajalo kratkog daha

Garsija nije dopustio našim vaterpolistima da se previše raduju i odmah vratio prednost svojoj ekipi. U narednom napadu strelac prethodnog gola za Srbiju Strahinja Rašović pravi faul u napadu.

7:7 Sjajno!!! Ponovo smo izjednačili.

6:7 Iznenadili smo Hrvate, Rašović pogađa.

Kraj prvog poluvremena

Fatović koji je nokautirao našeg Filipa Filipovića pokušao je lob ali bezuspešno

Odlično se branimo, i stative su nam saveznici

5:6 Stojanović postiže svoj treći gol, pun je samopouzdanja danas.

4:6 Sudija je isključio Rašovića i Jakšića, Hrvati su naravno to iskoristili

Sudija nije morao baš ovoliko da pobogne Hrvatima

4:5 Hrvati ponovo vode, Pijač sjajno brani za kockaste, ali smanjili smo veliki zaostatak

4:4 Ušla je voda u uši Hrvatima, Pašić je isključen, GOOOLLLL

3:4 Vraća se Srbija, Stojanović postiže još jedan gol!

2:4 Još jedno isključenje za Srbiju!

Završena je prva četvrtina, Hrvati pokazuju iskustvo ali u par situacija su nadmudrili naše momke, uglavnom prljavom igorom ispod površine vode.

2:4 Loša odbrana naše reprezentacije najveći je krivac za ovoligo golova u mreži Srbije u prvoj četvrtini

2:3 Gol za Srbiju! Vraćamo u život!

1:3 Konačno, Stojanović vraća Srbiju u život! Iskorišćeno je isključenje!

Ognjen Stojanović je prvi Srbin koji se upisuje u listu strelaca na današnjem meču, te smanjuje zaostatak "Delfina". Ipak, u sledećem napadu Hrvati iznuđuju još jedno isključenje.

0:3 Hrvati ponovo postižu gol, osetna prednost, čin se da se nisu ni pošteno umorili oko ovih golova. Odličan početak ekipe Ivice Tucka. Lovre Bilaš postiže novi gol za svoju reprezentaciju sjajnim šutem sa distance. Dejan Savić traži prvi tajm-aut na utakmici.

0:2 Mandić jedini pokušava ozbiljnije da zapreti, ali ništa

0:2 Još jedan ishitren napad kaznili su Hrvati

0:1 Dve vezane izgubljene lopte za srpski tim, kaznili su to Hrvati.

Zahvaljujući Mandiću Srbija ima prvi napad

Vaterpolo klasik je počeo:

Selekcija Srbije igra protiv velikog rivala Hrvatske od 16 časova.

Nakon prva dva kola obe ekipe imaju maksimalan broj pobeda, i to vrlo ubedljivih, tako da će ovo biti borba za prvo mesto u grupi i lakšeg protivnika u nastavku takmičenja.

Hrvatska je u prvom kolu savladala SAD sa 15:10, a u drugom selekciju Južne Afrike sa 25:2.

Posle dva kola i dve ubedljive pobede, proiv Južne Afrike - 21:3 i Amerike 14:8, pred našom selekcijom je znatno teži rival, selekcija Hrvatske.

Dok je Dejan Savić u Berlin doveo podmlađenu selekciju, Hrvatska je došla u najjačem sastavu, samo bez kapitena Jokovića.

"Mnogo nam znači ovaj trijumf pre svega zbog načina na koji je postignut. Igraćemo protiv Hrvatske rasterećeni i ako nam se ukaže šansa da pobedimo nećemo je propustiti", kažu iz srpskog tima.

Poslednji susret "deflini" i "barakude" su imali u polufinalu Evropskog prvenstva krajem jula, kada je Srbija slavila 9:7.

Tom pobedom naši vaterpolisti su prekinuli niz od tri uzastopna poraza od Hrvata. Novi duel na programu je u četvrtak od 16 časova.