Angelina Topić

Nije uspela Angelina da Srbiji donese drugu medalju, ali je bila odlična u finalu i sa samo 18 godina dokazala da je svetla budućnost pred njom.

Topićeva je iz prvog pokušaja preskočila 1.85 i 1.90m, dok je do prvih problema došlo na visini od 1.94. Tada je lestvicu uspela da prekoči iz drugog pokušaja.

Visina od 1.97 metara bila je nepremostiva za mnoge takmičarke, pa i za našu Angelinu.

Samo su četiri takmičarke uspele da je preskoče, Jaroslava Mahučik, Elenor Paterson, Nikola Olislejgers i Morgan Lejk.

Zlato je osvojila Ukrajinka Jaroslava Mahučik, koja je jedina preskočila visinu od 2.01. Pokušala je potom da preleti 2.07 metara, ali nije uspela.

Srebro je pripalo Australijanki Eleanor Paterson, dok je bronzu osvojila njena sunarodnica Nikola Olislagers.

Podsećamo, u finalu je nastupalo 15 takmičarki, a Angelina Topić je bila ubedljivo najmlađa.

15. Ela Junila (Finska) 1.85 - O; 1.90 - XXO; 1.94 - XXX

21.20 - Samo četiri atletičarke uspele su da preskoče 1.97, a Angelina je na kraju zauzela sedmo mesto.

21.15 - Angelina Topić ni iz trećeg pokušaja nije uspela da preskoči 1.97. Medalja je izostala, ali je Angelina bila sjajna i pokazala da je budućnost svetske atletike.

21.10 - Ni iz drugog pokušaja Angelina ne uspeva da preskoči 1.97.

21.02 - Nije uspela Angelina iz prvog puta da preskoči 1.97, ali ostaju joj još dva pokušaja.

20.59 - Idemo na visinu od 1.97m. Ostalo je još osam atletičarki.

20.43 - Sjajna Angelina iz drugog pokušaja preskače 1.94!

20.34 - Ne uspeva Angelina da iz prvog pokušaja preskoči 1.94.

20.28 - Samo Solen Žikel nije uspela da preskoči 1.90.

20.16 - Preskače Angelina i 1.90 iz prvog pokušaja!

20.09 - Samo Kaningem i i Žikel nisu preskočile iz prvog pokušaja 1.85, dok Olislejgers i Mahučik nisu ni izašle na zaletište.

Angelina Topić nastupa u finalu

AP Photo/David J. Phillip

20.05 - Angelina Topić je iz prvog pokušaja preskočila 1.85m

19.55 - U toku je predstavljanje finalistkinja.

19.30 - Topićeva je na šampionat stigla nakon što je desetak dana ranije osvojila zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu za starije juniore u Jerusalimu. Tada joj je titulu šampiona doneo skok od 1.90 metara.

18.58 - Angelini je ovo debitantski nastup na Svetskom prvenstvu i odmah je dobila priliku da se bori za medalju.

18.55 - Topićeva je u polufinalu iz prve preletela visinu od 185 i 189 centimetara.

EPA-EFE/Adam Warzawa

18.52 - Mlada srpska atletičarka Angelina Topić plasirala se u finale Svetskog prvenstva u Budimpešti pošto je u polufinalu njen skok uvis iz trećeg pokušaja dostigao visinu od 192 centimetra.

18.50 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen finalu skoka uvis za atletičarke u kojem nastupa i naša Angelina Topić. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Budimpešte.