VELIKI SKANDAL U SPLITU Grk iz Novog Beograda napao sudiju, optužio ga da je nameštao za Hrvatsku (VIDEO)
EPA-EFE/Szilard Koszticsak

Grčki vaterpolista Angelos Vlahopulos optužio je španskog sudiju Teišida da je oštetio njegovu reprezentaciju u duelu sa Hrvatskom.

Dve selekcije su remizirale u Splitu (5:5), tako da su "barakude" kao prvoplasirane prošle dalje, direktno u četvrtfinale.

Grci će morati da igraju sa Izraelom meč osmine finala, a ukoliko slave, naredni protivnik biće im Španija, odakle je sudija.

Vlahopulos smatra da ih je arbitar u meču sa domaćinom oštetio, a u prilog tome, postavio je snimak i tri pitanja.

- Kako sudija u ovoj situaciji može svirati dva metra? Zašto sudija koji je priznao gol ili delegate ne mogu da isprave ovu veliku grešku? Kako možete da postavite španskog sudiju da sudi utakmicu koja odlučuje o tome ko će igrati protiv Španije u četvrtfinalu - napisao je Vlahopulos na Instagramu.

Vlahopulos je, inače, taj gol dao pred poslednju četvrtinu, a da je priznat, Grci bi pred završnih osam minuta imali gol prednost.

Podsećamo, Vlahopulos je od prošle godine član Novog Beograda, aktuelnog šampiona Srbije i viceprvaka Evrope.